.

Kometa školila z produktivity, tři body zůstávají v Brně

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 1. Štindl (V. Němec), 4. V. Němec (Ostřížek), 23. Koreis (Kováčik), 24. Čermák (V. Němec, Ostřížek), 41. Čermák (Hanzlík) – 19. Kukumberg (Bednář, Dej). Rozhodčí: Čech, Pešina – Jindra, Zika. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6920. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1. Hráči zápasu: Leoš Čermák - Jaroslav Bednář.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štindl, Kaberle, Kuboš, Hanzlík, Kováčik, Malec – V. Němec, J. Hruška, Ostřížek – T. Svoboda, Čermák (C), Káňa – H. Zohorna, Koreis, Burian – Raška, Dočekal, Mrázek – R. Zohorna.
Mountfield HK: Kacetl (24. A. Svoboda) – Vydarený, Pláněk, Frühauf, Pilař, Jank, Dietz, Čáp – Šimánek (C), Knotek, Ihnačák – Dej, Kukumberg, Bednář – Courchaine, Honejsek, Červený – Kopta, Köhler, Pavlík.

B r n o – Podruhé ve třech dnech se představili brněnští hokejisté na domácím ledě a podruhé ve třech dnech udělali svým fanouškům radost. Parta kolem kapitána a zároveň nejlepšího hráče utkání Leoše Čermáka zvládla duel proti soupeři z Hradce Králové a připisuje si další cenné body na své konto.

Úvod úterního duelu mezi Kometou a Hradcem patřil jednoznačně hokejistům z města pod Špilberkem. Už v šestadvacáté sekundě šla modrobílá družina do vedení, když si svoji první branku v dresu Brňanů připsal mladý obránce Petr Štindl. Jeho nahození od modré čáry propadlo Kacetlovi až do sítě. Dvoubrankové vedení po necelých čtyřech minutách hry zajistila domácím dvojice David Ostřížek – Vojtěch Němec, když druhý jmenovaný usměrnil do sítě přihrávku od svého spoluhráče.

Od poloviny úvodní pasáže Kometa ubírala na své aktivitě a hosté se dostávali do zápasu. Snížení se hokejisté z Hradce Králové dočkali devadesát sekund před koncem úvodní dvacetiminutovky. Na pokus Romana Kukumberga byl Marek Čiliak krátký a do kabin šli hokejisté za stavu 2:1 pro modrobílé barvy.

Zkraje druhé třetiny viděli diváci v DRFG Areně stejný obrázek hry, jako na konci té druhé, tedy hosté byli o něco aktivnější a vytvořili si první šance. Z branek se však radovali příznivci Hadamczikovy party. Během devadesáti šesti sekund se domácí prosadili hned dvakrát. Nejprve tečoval šikovně Kováčikovo nahození Jakub Koreis a následně vyhnal svou dobře umístěnou střelou Leoš Čermák hostujícího Kacetla z brány, kde ho nahradil brněnský rodák Adam Svoboda. V tu chvíli vedli Brněnští o tři branky, nutno podotknout, že kolonka počtu střel, vyslaných na Kacetlovu svatyni čítala pouhopouhých pět pokusů.

Hokejisté z města pod bílou věží rozhodně neskládali zbraně, proti dobrým šancím stál však vždy dobře připravený Čiliak. Sám před slovenským gólmanem se zjevil Červený, neumístil však kotouč mezi tři tyče.

Hosté dostali hned na sklonku třetí části k dispozici početní výhodu, kterou však nevyužili. To se paradoxně povedlo domácím. Leoš Čermák uspěl v rychlostním souboji a tváří v tvář Adamu Svobodovi se nemýlil. Hradečtí Lvi nepolevovali ve snaze znepříjemnit domácím úterní utkání, Čiliak už však za svá záda žádný puk nepustil. Pět minut před koncem utkání se do sebe pustili Rudolf Červený a domácí kapitán Čermák, po krátké strkanici poslal hlavní sudí oba dva aktéry na trestnou lavici. Do konce třetí části už diváci v DRFG Areně branku neviděli a hosté musejí z Brna opět odjíždět poraženi, tentokrát poměrem 5:1.

KOM Kamil Pokorný: Souhlasím s trenérem hostí, že Hradec si prohrát nezasloužil. Souhlasím také s tím, že gólem na 2:1 se dostali do zápasu a začátkem druhé třetiny nám dělali problémy, ale my jsme naštěstí dali branky a zvedli jsme diváky. To nám hodně pomohlo. Do poslední třetiny jsme šli s tím abychom v oslabení neinkasovali a nám se naštěstí povedl krásný gól v podání Leoše Čermáka a tím jsme, myslím si, utkání rozsekli. Chtěl bych mužstvu poděkovat, výborně nám zachytal Čiliak. Hradci patří za utkání respekt.
HRK Peter Draisaitl: V této sezóně už jsme hráli horší zápasy, než byl ten dnešní. Velmi rychle jsme byli gólově pozadu, ale přesto jsme byli v zápase, hlavně po tom, co jsme snížili na 1:2. Vždycky když jsme se posunuli do situace, kdy jsme mohli s utkáním něco udělat, nám to tam zase spadlo. Hlavně nám chybělo to, co jsme většinu sezóny měli, a to gól, který nás v takových zápasech držel. To nám dneska chybělo, a proto to dopadlo, jak to dopadlo.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně