Kometa v dramatickém duelu bohatém na góly podlehla Plzni

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. Straka (Preisinger, Čerešňák) – 7. M. Erat (Nečas, J. Krejčík), 17. R. Zohorna (Haščák), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák). Rozhodčí: Bulanov, Petružálek – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 969. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 0:1. 2:1, 2:3, 5:3, 5:4. Hráči utkání: Miroslav Indrák - Radim Zohorna.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Kratěna, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Preisinger, M. Chalupa – Schleiss, Kodýtek, Hollweg (A).
HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec, L. Vágner, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), L. Čermák (C), M. Erat (A) – Dočekal, Nahodil, Haščák – T. Svoboda, Hruška, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna.

P l z e ň - Reklama na hokej! Tak by se dalo nazvat utkání čtyřiadvacátého kola TELH mezi Kometou Brno a Škodou Plzeň. V devítibrankové přestřelce byli úspěšnější domácí hokejisté a po nádherné hokejové bitvě si doma ponechávají tři body za výhru 5:4. Kometa však bojovala až do konce, byla blízko vyrovnání, ale to se nakonec v hektickém závěru nekonalo.

Kometa byla v úvodu utkání aktivnější, což mohl zúročit po šedesáti vteřinách hry Lukáš Nahodil, který se prosmýkl až před brankáře Svobodu, ale domácího gólmana nedokázal překonat. Podobně si počínal na druhé straně Kracík, kterého vychytal dobře vyjetý Vejmelka. Šanci na otevření skóre získala Kometa při vyloučení Kindla, který fauloval unikajícího Zaťoviče. Nabídnutou početní převahu dokázali Brňané zužitkovat po třinácti vteřinách hry. Jakub Krejčík našel na pravém křídle nehlídaného Martina Erata, který si věděl rady a otevřel skóre. Brněnské vedení netrvalo příliš dlouho, neboť v jedenácté minutě potrestal vyloučení Čermáka Miroslav Indrák, jenž dorazil do sítě vyraženou střelu Gulaše.

Dokonat obrat dokázali domácí o tři minuty později, kdy po pěkné kombinaci posílal kotouč do brněnské klece Miroslav Preisinger. Třetina pokračovala dál v nastaveném tempu a opět se měnilo skóre. Martin Nečas vyslal do brejku Radima Zohornu, ten se natlačil před Svobodu a překonal jej ukázkovou kličkou do forhendu. A to nebylo vše. Při vyloučení Barinky se dostal do samostatného úniku brněnský Alexandre Mallet a přesnou střelou pod víko uzavřel gólový účet první třetiny.

Momentka z utkání Plzeň - Kometa. Foto: Milan Podpera.

Hned na začátku druhé třetiny dostala Kometa k dispozici přesilovou hru, ve které mohla navýšit své vedení. Jenže početní výhodu ukončilo špatné střídání a v následující pokračující přesilovce se domácím podařilo srovnat. Miroslav Indrák napřáhl u pravého mantinelu a pověsil kotouč přesně pod víko branky Karla Vejmelky. Krátce před polovinou utkání již Plzeň vedla. Po vyloučení Marina Erata se plzeňští hokejisté usadili před brněnskou klecí a Miroslav Indrák po přihrávce zpoza branky zkompletoval hattrick.

Dvě minuty po brance Indráka již Plzeň vedla o dvě branky. Petr Straka si s pukem nabruslil mezi kruhy a ukázkovou ránou poslal kotouč pod břevno. Kometě se sice podařilo dostat kotouč ještě jednou do sítě, ale branka nebyla pro postavení útočícího hráče v brankovišti uznána. Podobně jako v první periodě i ve druhé se Kometa podařilo v závěru vstřelit důležitý gól. V tlačenici na brankovišti se nejlépe zorientoval Radim Zohorna a snížil na rozdíl jediné branky.

Do závěrečné třetiny vstoupily oba celky poměrně opatrně, srovnat mohla Kometa v jedné ze dvou přesilovek, ale největší příležitostí v dosavadním průběhu třetiny byla rána Haščáka, kterou Svoboda lapil ukázkovým semaforem. Na druhé straně spálil velikou šanci Tomáš Mertl, který dostal puk od Kratěny, ale proti domácímu útočníkovi zasáhl výborně Karel Vejmelka. Podobně si brankář počínal i při úniku Kracíka a držel tak akcie Komety vysoko. V závěru utkání se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, ale ta k brance nevedla a Kometa tak podlehla v krásném hokejovém souboji Plzni 5:4.

PLZ Jiří Hanzík: Odehráli jsme asi nejhorší utkání, co se týče defenzivy, bylo tam až příliš mnoho chyb. Naštěstí jsme byli produktivní vepředu, díky čemuž jsme získali tři body. Na můj vkus tam ale bylo až příliš obranných chyb.
KOM Kamil Pokorný: Bylo to nadstandardní utkání, nemůžeme hráčům upřít bojovnost a nasazení. Zlepšila se i produktivita, domácí zápas získali díky přesilovým hrám. Škoda, že nemáme nakonec ani jeden bod, což nás mrzí, ale hráčům opravdu nemůžeme za bojovnost nic vyčítat.

Zápasy v sezóně

11.kolo