Kometa ve vyrovnaném utkání snižovala, tři body nakonec zůstávají v Chomutově

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 21. Smejkal (Sklenář, Dietz), 26. Vondrka – 39. Vincour (Haščák, Mallet). Rozhodčí: Hodek, Pražák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4562. Střely na branku: 21:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Piráti Chomutov: Š. Lukeš – Valach, Grman, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, Tomáš Dvořák – Vondrka, Smejkal, Sklenář – Skokan, Chlouba, Koblasa – Lauko, Huml, Poletín – J. Havel, Šťovíček, A. Dlouhý.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, J. Krejčík, Štencel, L. Vágner, Bartejs, Malec, D. Mikyska – M. Erat, Hruška, Zaťovič – Haščák, V. Němec, Vincour – H. Zohorna, Nahodil, Mallet – Vondráček, L. Čermák, Dočekal.

Ch o m u t o v – K utkání 44. kola Tipsport extraligy zajížděla v neděli brněnská Kometa na led Chomutova. Po bezbrankové první třetině si domácí ve druhé části vypracovali dvoubrankové vedení. Na konci periody za Kometu snížil Tomáš Vincour a hosté ve třetím dějství upřeli všechny síly k vyrovnání. To je se jim navzdory velké bojovnosti nepodařilo, tři body tak nakonec zůstaly v Chomutově.

První třetina přinesla svižný hokej z obou stran. Více střel vyslala na soupeřova brankáře Kometa, ale strážci obou svatyní byli ústředími postavami úvodního dějství. Piráti měli šanci na změnu skóre v přesilovce čtyř ku třem, kdy na sebe Vondrka natáhl dva hráče a přesným pasem našel dobře postaveného Smejkala. Ten pálil z otočky k tyči, ale lapačka Marka Čiliaka byla včas na svém místě. Na druhé straně několikrát zahrozil Martin Zaťovič, domácího gólmana zaměstnaly i projektily Ondřeje Němce.

Vůbec největší příležitost k otevření brankového účtu měl Marcel Haščák. Slovenský reprezentant v dresu Komety vypálil v početní výhodě z levého kruhu a jeho rána se zastavila až o spojnici tyčí Lukešovy brány. Domácí gólman se stihl za pukem pouze ohlédnout.

Skóre se tak poprvé měnilo až na začátku druhé třetiny. Po čtyřiceti vteřinách hry Kometa střídala, čehož využil Sklenář, jenž zatáhl puk podél mantinelu a před brněnskou brankou našel osamoceného Jiřího Smejkala. Chomutovský útočník se před odkrytou klecí nemýlil a poslal Piráty do vedení. Hosté z jižní Moravy následně ustáli oslabení, jenže prakticky hned poté se ke slovu dostal domácí lídr Michal Vondrka. Ten si na domácí modré obhodil obránce, dostal se do samostatného úniku a zakončil do horní poloviny Čiliakovy klece.

Kometa si nadále vytvářela příležitosti, od modré tvrdě vypálil Tomáš Malec, tečovaná střela šla do Lukešova protipohybu, avšak domácí gólman stihl natáhnout lapačku a puk v ní schovat. Změnu stavu nepřinesla ani další přesilovka Brňanů, byť zejména Martin Erat s Jakubem Krejčíkem nenechali bránící čtveřici Chomutovských vydechnout. Hokejisty v bílomodrých dresech rozjásal až při plném počtu hráčů na ledě Tomáš Vincour, k němuž se odrazil kotouč mezi kruhy a hostující útočník zakončil přesně do horního rohu branky.

Ve třetí části upřela Kometa všechny síly k vyrovnání. Střelu od modré čáry tečoval mezi kruhy Marcel Haščák, puk ale zamířil jen do Lukešova betonu. Chomutovský brankář se musel zorientovat na hranici brankoviště, kde bylo hned několik hráčů, kteří mohli dorážet. Další nahození od modré tečoval mimo branku Tomáš Vondráček, domácí gólman schoval do lapačky střelecké pokusy Martina Zaťoviče i kapitána Leoše Čermáka.

V závěru periody hrála Kometa přesilovku a zvolila hru bez gólmana. Přes několik šancí u Lukešovy branky domácí těsný náskok ubránili a berou z utkání tři body.

CHM Vladimír Růžička: Utkání pro nás bylo po dvou porážkách hodně důležité a také vyrovnané. Měli jsme výborný vstup do druhé třetiny, dali jsem dva góly, a pak jednou inkasovali. Jsem hrozně rád za tři body, protože utkání už musíme hrát jako play-off, které pro nás zkrátka začalo. Hráčům bych chtěl poděkovat a podotknout, že rozhodl také fantastický výkon Štěpána Lukeše v bráně.
KOM Jiří Horáček: Z naší strany to bylo odpracované utkání. Bohužel nás dva góly na začátku druhé třetiny stály body. Už je pokročilá fáze sezóny, takže všichni vědí, o co se hraje. Chomutov podle toho hrál, bojoval a odehrál velmi dobrý zápas. Můžeme jim jenom pogratulovat.

Zápasy v sezóně

5.kolo