Kometa veze z Plzně bod, Hynek Zohorna odehrál 300. zápas v extralize

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 44. Kratěna, 62. Lev (Koreis, Frühauf) – 25. Štencel (Čermák, Trška). Rozhodčí: Hejduk, R. Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 2:3, navíc Tomáš Svoboda (PLZ) 5 + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3859. Střely na branku: 21:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
HC Škoda Plzeň: Machovský – D. Sklenička, P. Kadlec, Moravčík, Čerešňák, Frühauf, Slovák – D. Kubalík, Kratěna (C), T. Svoboda – Lev, Stach, M. Chalupa – Švarc, Koreis, Vondráček – Schleiss, Preisinger, Indrák.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Bartejs, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Trška, Zábranský – Zaťovič, M. Erat, Miklík – Dočekal, V. Němec, Haščák – Vincour, Čermák (C), J. Káňa – R. Zohorna, H. Zohorna, Dostálek.

B r n o – Po reprezentační pauze se opět naplno rozběhla Tipsport extraliga. Brňané zavítali na led plzeňských indiánů, kde se po bezbrankové první třetině dostali do vedení v polovině prostřední část zásluhou Jana Štencela. Plzeň ve třetí třetině vyrovnala a v prodloužení vybojovala bod navíc. Hynek Zohorna odehrál 300. zápas v extralize a v jubilejním utkání nastoupil v jednom útoku se svým bratrem Radimem.

Zajímavosti utkání v Plzni

• Obránce Tomáš Bartejs odehrál své první utkání v dresu Komety
  • Hynek Zohorna nastoupil k jubilejnímu 300. zápasu v Tipsport extralize!
  • Do sestavy Komety se vrátil po zranění Michel Miklík, do zápasu naopak nezasáhl Jozef Kováčik a Markové Čiliak s Kvapilem
Útočník Hynek Zohorna odehrál 300. zápas v české nejvyšší soutěži! Foto: Michal Eger

Opatrná první třetina gól nenabídla

Kometa se v ligovém kolotoči představila po dvoutýdenní pauze. Úvod utkání na plzeňském ledě byl opatrný. Do první šance se tlačil po najetí mezi kruhy Peter Trška, ale Machovský jeho ránu k tyči betonem vykopl. Následně se po sérii dorážek dočkal branky Marcel Haščák, ale jeho gól nebyl pro postavení v brankovišti uznána. Na druhé straně měl největší šance nejen domácích, ale také celého dosavadního průběhu Koreis, který dorážel po nahození Kadlece, ale jeho ránu zastavila pravá tyč a kotouč se poté vykutálel podél brankové čáry pryč z brankoviště.

Kometa v přesilovce otevřela skóre, prosadil se Štencel

S první sirénou dostal trest na pět minut plus do konce utkání plzeňský Svoboda, který hlavou udeřil Gulaši, a Brňané tak do prostřední dvacetiminutovky vstupovali v početní výhodě. Ta se jim podařila využít, když Čermák podržel kotouč a našel mezi kruhy najetého Jana Štencela, jenž prudkou ranou poslal puk přesně do pravé šibenice – 0:1. Domácí toužili po rychlém vyrovnání, ale příliš se jim nedařilo ohrozit branku Vejmelky. Nejlepší možnost k vyrovnání měl po vyhraném buly Lva obránce Slovák, Vejmelka ale jeho prudkou střelu vyrazil do ochranné sítě.

Plzeňské vyrovnání i neuznaný gól Brna

Indiánům se na začátku třetí třetiny podařilo vyrovnat. Ondřej Kratěna chytře vyhrál buly před sebe, dostal se k puku a z úhlu se prosadil střelou na lapačku Vejmelky - 1:1. Velkou kaňkou na utkání se však stala situace z poloviny třetí třetiny. Vojtěch Němec překonal střelou Machovského, rozhodčí nejprve branku uznal, poté ji však po konzultaci s kolegy neuznal. Záběry České televize však prokázaly, že branka měla platit. Rozhodčí chybně odpískali nedovolené bránění domácího brankáře, v podání Marcela Haščáka a slovenský útočník místo gólové radosti putoval na dvě minuty na trestnou lavici. Plzeň přesilovku neproměnila a třetí část už další šance nepřinesla. Oba celky si podělily bod a o tom bonusovém rozhodl nastavený čas.

V prodloužení rozhodl domácí Lev

Kometa vstupovala do prodloužení v přesilovce, měla v ní několik nadějných šancí, ale nakonec byli šťastnější indiáni. Z trestné lavice se vracející Jakub Lev ujel do akce 2 na 2, jeho první ránu ještě Vejmelka zastavil, ale na dorážku z brankoviště už nedosáhl. Plzeň vybojovala bonusový bod po výhře 2:1.

Do zápasu na plzeňském ledě zasáhl v dresu hostů jediný dorostenec, a to obránce Libor Zábranský ml., který na ledě strávil pět a půl minuty.

PLZ Jiří Hanzlík: Na Kometě je vidět, že má kvalitu. Paradoxně my jsme od inkasovaného gólu dnes zvýšili bojovnost, za což jsme byli odměněni. Když hokeji nic nedáte, tak také nic nedostanete, dnes to tak bylo, za aktivní hru jsme dostali odměnu. Přežili jsme kritické momenty v utkání, nakonec jsme rozhodli prodloužení a získali dva body.
KOM Kamil Pokorný: Od začátku jsme byli více na kotouči, hráli jsme aktivně a duel kontrolovali. Ve druhé třetině po vstřelené brance jsme se trochu dostali pod tlak, Plzeň výborně forčekovala. Třetí třetině jsme začali dobře, ale přišel moment, kdy jsme mysleli, že jsme dali gól, který však záhy neplatil, pak přišla penalta, tu jsme neproměnili, nešli jsme tedy do vedení. Třetí možnost přišla v závěru utkání a v prodloužení, kdy jsme měli přesilovku. Nakonec však rozhodl soupeř po návratu z trestné lavice.

Zápasy v sezóně

4.kolo