.

Kometa zakončila skvělou první čtvrtinu soutěže, po výhře nad Olomoucí zůstává první

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 4. Hruška (O. Němec, M. Kvapil), 15. M. Erat (O. Němec, Štencel), 17. M. Kvapil (Nečas, Zaťovič), 21. Trška (Čermák), 46. Hruška (M. Erat, M. Kvapil) – 31. Vyrůbalík (Herman), 34. J. Mikúš (Laš, Staněk), 60. Burian (Ostřížek). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3. Hráči utkání: Jan Hruška - Vilém Burian.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Kováčik, Gulaši, Malec, Trška, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – T. Havránek, Nečas, Dočekal – Kratochvíl.
HC Olomouc: Falter (21. Konrád) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Staněk, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský – Laš, J. Knotek, J. Mikúš – Holec, Ostřížek, Eberle – Skladaný, Herman, Fořt – Burian, Matai, Rác.

B r n o - Poslední zápas první čtvrtiny Tipsport extraligy Kometa zvládla a i ve třináctém duelu sezóny bodovala. Dnes rovnou naplno, když porazila Olomouc 5:3. O své výhře rozhodla už v první třetině, kdy po parádních akcích třikrát skórovala a pak už to hosté měli těžké. Byť se ve druhé třetině zvedli, Kometa si náskok pohlídala.

Zajímavosti z utkání

• Potřetí v sezóně bylo v DRFG Areně 7700 diváků (vyprodáno)!
  • Kanadské bodování Komety vedou i po dnešku Marek Kvapil (8+11), druhý je Martin Erat (7+11)
  • Do svého druhé zápasu v extralize nastoupil teprve osmnáctiletý útočník Petr Kratochvíl, který předvádí skvělé výkony v brněnské juniorce
  • Druhý start v extralize si připsal také útočník Tomáš Havránek
  • Brankář Marek Čiliak se přesně po měsíci vrátil do brány. Chyběl od 4. kola v Plzni, kdy musel pro zranění střídat
  • Kometa zůstává na prvním místě extraligy - získala 32 bodů při skóre 56:29
  • Za celou první čtvrtinu ani jednou neprohrála v základní hrací době
  • Vstřelila 56 gólů, což znamená nejlepší útok v lize
  • V dresu soupeře nastoupilo šest bývalých hráčů Komety
  • Mládí v akci

Do duelu zasáhli mladí hráči Komety - Petr Kratochvíl odehrál přes pět minut, Tomáš Havránek takřka osm minut, přes osm minut hrál Libor Zábranský, Martin Nečas si připsal bod za asistenci a lehce přes šestnáct minut na ledě.

Krásné kombinace Komety, tři góly v síti Faltera

Začátek zápasu nabídl svižný hokej, který přinesl šance na obou stranách. Nejprve zahrozili hosté Lašem a Knotkem, ale navrátilec do brněnské brány Marek Čiliak se rozehřál do správné provozní teploty. Na opačném konci hřiště vystrašil Faltera jeho bývalý spoluhráč Hruška, od jehož brusle zamířil puk do tyče. Brněnský rodák se však dočkal o pár minut později. Kvapil vyšachoval svým pohybem celou olomouckou pětici, našel lépe postaveného Ondřeje Němce a ten ještě lépe nachystaného Jana Hrušku - zakončení do prázdné a 1:0!

Kometa i nadále bavila své fanoušky. Kombinovala, střílela a hlavně skórovala! Kvapil poslal další skvostnou přihrávku přes celé pásmo na Ondřeje Němce, ten zvedl hlavu a podíval se před bránu. U ní stál Martin Erat a rázem to bylo 2:0. V sedmnácté minutě se stav měnil potřetí. Tentokrát se ukázal v akci Martin Nečas, který si za modrou čárou počkal, podíval se na své spoluhráče a přesným pasem našel Marka Kvapila. Jeho přízemní střelu Falter nezkrotil a do kabin se tak šlo za stavu 3:0.

Tři góly v první třetině, tři góly ve druhé

Ve druhé části se odehrálo pouze čtyřiapadesát vteřin a Kometa počtvrté překonala olomouckého brankáře. Tentokrát Konráda, který od druhé třetiny nastoupil místo Faltera. Po buly se k puku dostal Peter Trška a jeho čistý průstřel znamenal výrazné vedení Brňanů. Jenže Olomouc se v polovině utkání nadechla a dvěma slepenými góly vykřesala naději. Nejprve od modré vypálil Martin Vyrůbalík a jeho střela skončila v Čiliakově kleci. Uběhly tři minuty a přesná střela Juraje Mikúše znamenala druhý gól v brněnské síti – 4:2. Stejný hráč šel vzápětí sám na Čiliaka, ten ho ale v důležitý moment vychytal.

Doma pošesté za tři body

Modrobílá parta potřebovala v útočné fázi znovu zapnout a také se tak ve třetím dějství stalo. Podruhé v zápase se prosadil Jan Hruška, který z poměrně nelehké pozice vymetl pavučinky v olomoucké brance - 5:2. Poslední korekci ve výsledku udělal bývalý brněnský útočník Vilém Burian, jenž v závěru překonal přesnou ranou Čiliaka - 5:3. V tomto ročníku extraligy byla DRFG Arena potřetí vyprodaná a hned šestkrát se diváci mohli těšit na plný bodový zisk. Domů tak mohli i dnes odcházet spokojeni po výhře 5:3.

KOM Kamil Pokorný: Měli jsme výborný vstup do utkání, dali tři krásné góly. Začátek druhé části byl také dobrý, za stavu 4:0 jsme měli utkání pod kontrolou. Pak jsme ale začali přehrávat situace, hrát na krásu a soupeř vstřelil dva góly. Pátý gól definitivně zlomil utkání na naši stranu. Olomouc hrála sympaticky, nezabalila to. Musíme se poučit z druhé části zápasu, ale vstup do utkání byl výborný a jsme rádi za tři body.
OLO Zdeněk Venera: První formace domácích dala čtyři góly, víc netřeba komentovat. Hráči Komety ukázali svou sílu. Trošku se náš výkon zlepšil v polovině utkání, stáhli jsme to na tři lajny. Zlomový moment byla akce za stavu 4:2, kdy jel náš hráč sám na bránu, ale nedal. Měli jsme dobré šance a jsem rád, že to tým za stavu 4:0 nezabalil. Dobrý zápas odchytal domácí Čiliak, pátý gól definitivně rozhodl.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně