.

Mladší dorost fantasticky otočil zápas s Táborem a vyhrál v prodloužení!

HC Kometa Brno - HC Tábor

Branky a nahrávky: 31. Hubáček (J. Sedláček), 47. Vašíček, 54. Konečný (Vašíček, Kučeřík), 60. Kavický (Mlčák, Studený), 62. Kučeřík (Konečný, Malý) – 5. Lang (Petřík), 7. Komma (Knobloch), 19. Čech (Berka), 44. Petřík (Lang, Přívozník). Rozhodčí: Vrba - Čelechovský, Otáhal. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 58. Střely na branku: 80:14. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 5:4.
HC Kometa Brno: Vystavěl (od 21. Kašpar) – Masár, Holemý, Sedláček, Kučeřík, Mlčák, Furch, Sedláček, Studený – Žák, Popelka, Konečný – Hubáček, Jedlička, Malý – Kavický, Rašovský, Vašíček (C) – Bartes, Brůžek
HC Tábor: Baloun – Pavlát, Čížek, Volčík, Černošek, Pánek (C), Šedivý, Hubata -Komma, Knobloch, Ledecký – Lang, Přívozník, Čech – Chocholoušek, Barták, Berka – Kovařík, Petřík.

B r n o – Mladší dorostenci předvedli v neděli krátce po poledni proti Táboru velkolepý obrat. Po první třetině prohrávali i přes aktivitu 0:3, na začátku třetí periody pak 1:4. Utkání však dokázali srovnat a v prodloužení, hraném 3 na 3, rozhodli o zisku dvou bodů!

Utkání v Brně začali aktivněji domácí. První šanci měl Konečný, ale toho v dobré pozici vychytal Baloun. Hosté se dostali do vedení ze své první střely. Kryštof Lang vyřešil přečíslení 2 na 1 střelou mimo dosah Vystavěla – 0:1. O chvíli později mohl srovnat Malý, ale před odkrytou brankou netrefil puk zcela ideálně. A tak se Tábor prosadil i ze své druhé střely v zápase. Do brejku se vydal Maxmilián Komma a prudkou ranou zakončil přesně mezi betony Vystavěla. Domácí měli i nadále více ze hry, ve svých šancích ale neuspěli Konečný, ani Popelka, který trefil tyč. Na druhé straně nejprve podržel Kometu Vystavěl, ale o pár chvil později potřetí kapituloval. Daniel Čech převzal přesný pas na levé křídlo a z těžkého úhlu střelou o břevno rozvlnil síť – 0:3. Třetina hrůzy pro domácí byla u konce, hosté odcházeli do kabin nadmíru spokojeni.

Druhá část začala opět aktivitou Brna, Malý ale poloprázdnou branku netrefil. Neuspěl ani Jedlička, jehož pokus zastavilo břevno. Tlak modrobílých se stupňoval a stejně tak zákroky Balouna. Ten si v obrovské šanci domácích poradil jak s Konečným, tak s dorážkou Žáka. V polovině zápasu se celek z města pod Špilberkem konečně dočkal snížení. Sedláček našel rozjetého Oscara Hubáčka, který svůj průnik za brankou zakončil přesnou bekhendovou střelou pod horní tyč – 1:3. Brňané ožili. Jedlička v další dobré pozici trefil tyč a následný závar před brankou vyřešil Baloun. Tábor odcházel do kabin s dvoubrankový náskokem.

Třetí část hry začali lépe domácí, ale Jedlička se ani potřetí v zápase ve velké šanci neprosadil. Naopak zahřmělo na druhé straně. Po kombinaci na jeden dotek Táborských v přesilovce se kotouč dostal na brankoviště k Milanu Petříkovi, jenž bez potíží poslal puk do odkryté branky – 1:4. Kometa se ale nevzdala a nadechla se k velkému obratu. Kavický nejprve trefil tyč, následně se při přesilové hře dostal u hrazení k puku Dominick Vašíček a precizním švihem trefil bližší šibenici Balounovy svatyně – 2:4. O pár chvil později měl stejný střelec takřka totožnou šanci, tentokrát ale hostující brankář vytáhl jeho pokus vyrážečkou nad břevno. Brňané se dočkali dalšího snížení o chvíli později a opět to bylo v přesilovce. Po závaru před brankou vyplaval kotouč před Jakubem Konečným, který po ledě dorazil černou pryž do sítě – 3:4. Hosté i nadále pykali za své prohřešky a nakonec neunikli vyrovnání. V poslední minutě hráli domácí bez brankáře a na levý kruh dostal přihrávku Daniel Kavický, který zacílil přesně k tyči – 4:4. Fantastická bitva v DRFG Areně šla do prodloužení.

Nastavený čas, hraný formátem tří hokejistů na obou stranách, nabídl strhující podívanou. Hosté neproměnili šanci a dali tak Kometě možnost dokonat celý obrat. Radek Kučeřík si sjel z pozice obránce před branku, dostal přesný pas od Konečného a doklepl kotouč do odkryté branky – 5:4! Brňané tak po strhující třetí třetině zvrátili zápas na svou stranu a vybojovali důležité tři body.

KOM Marek Moskal: Jsme zklamaní ze ztráty bodu. Soupeř hrál bojovně. Chyběl nám důraz v zakončení. A utkání ovlivnila první třetina. Podařilo se nám srovnat až po odvolání gólmana. Hokejově jsme byli výrazně lepší.
TAB Štěpán Kadilak: Věřili jsme že při vedení o tři branky dokážeme vyhrát. Kometa hrála aktivně, vyhrála zaslouženě. Srazili nás fauly, ale musím kluky pochválit za aktivitu.