.

Modrobílý večer! Kometa přehrála Litvínov vysoko 7:1

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov

Branky a nahrávky: 5. Štencel (Haščák), 11. Dočekal (J. Káňa), 30. Dočekal (J. Káňa, F. Král), 36. J. Káňa (Trška, Čermák), 41. Čermák (Dočekal), 42. M. Erat (Hruška, Trška), 58. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil) – 3. Gula (Nejezchleb). Rozhodčí: Hodek, Horák – Lhotský, Zíka.. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0 Diváci: 7422. Střely na branku: 31:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 7:1.
HC Kometa Brno: Vejmelka – O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Dočekal, Čermák (C), J. Káňa – T. Vondráček, Hruška, Dymáček – Gajarský.
HC Verva Litvínov: Halász – Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik – Nejezchleb, Lukeš, V. Hübl (C) – Martynek, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, Reichel, Gerhát – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal – Stříbrný.

B r n o – Nadmíru povedený večer za sebou mají hokejisté brněnské Komety. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského v utkání sedmého kola přehráli Litvínov v poměru 7:1 a připsali si další tři body do tabulky. Sedm branek si modrobílí prakticky rovnoměrně rozložili do každé třetiny. Třemi body se na výhře podíleli Martin Dočekal a Jan Káňa. Extraligovou premiéru prožil šestnáctiletý Adam Gajarský, jeho vrstevník, obránce Filip Král si připsal první bod v české nejvyšší soutěži.

Zajímavosti úterního duelu:

• O první branku Komety, která byla zároveň trefou vyrovnávací, se postaral obránce Jan Štencel, jenž tak zaznamenal svou první extraligovou trefu v dresu Komety.
  • Premiérovou trefu zaznamenal rovněž obránce Ondřej Němec.
  • Hokejisté brněnské Komety oplatili Litvínovu porážku z února, kdy v rámci 43. kola podlehli severočeskému celku na domácím ledě 1:6.
  • Kometě se podařilo na začátku třetí třetiny vstřelit dvě branky v jednom oslabení.
  • Tříbodový večer prožil útočník Jan Káňa, který ke své první trefě v novém ročníku přidal i dvě asistence. Dvě branky vsítili Martin Dočekal, který je tak po úterním duelu se čtyřmi přesnými zásahy společně s Markem Kvapilem nejlepším střelcem týmu.
  • Kometa je na druhém místě extraligy.
  • Kometa vstřelila 30 gólů a momentálně má nejlepší útok v lize.

Rychlé vyrovnání

Na úvod utkání se dokázali prosadit hosté. Nejezchleb zpoza brány našel mezi kruhy najetého Jiřího Gulu, který na dvakrát prostřelil Karla Vejmelku ve svatyni Komety. Odpověď domácího celku na sebe nenechala dlouho čekat. V polovině páté minuty napřáhl na modré Jan Štencel a svou dělovou ránou k tyči poprvé prostřelil Halásze v bráně Litvínova. Modrobílí měli více ze hry a zanedlouho se jim podařilo otočit stav utkání. Káňovu střelu od mantinelu dokázal před brankářem hostí tečovat Martin Dočekal, jenž usměrnil puk přes Halászův beton do brány a v polovině jedenácté minuty otočil stav zápasu.

Střelecky poměrně vyrovnaná druhá část znovu vyzněla lépe pro domácí. Modrobílí si vytvořili několik vyložených šancí, čekání na uklidňující branku ukončil ve 30. minutě střelec rozdílové branky Martin Dočekal. Ten si najel do pravého kruhu a v jízdě překonal střelou pod víko Halásze v bráně Litvínova. Hosté hrozili z protiútoků, Vejmelka si ovšem dokázal s brejky poradit a jednou jej zachránila od inkasování tyč. Byli to nakonec domácí, kteří se znovu prosadili a dostali se do ještě pohodlnějšího náskoku. Trškovu střílenou přihrávku od modré čáry šikovně tečoval za Halászova záda Jan Káňa, který tak navyšoval již na 4:1.

Dvě trefy v jednom oslabení!

Husarský kousek se povedl modrobílému celku na úvod třetí třetiny. Brňané vsítili při oslabení po Kvapilově vyloučení hned dvě branky. Nejprve se po dvaadvaceti vteřinách třetí části prosadil Leoš Čermák, jemuž před bránu přihrál Dočekal. Brněnský kapitán se tváří v tvář litvínovskému gólmanovi nemýlil. O necelou minutu později našel Hruška ve druhé vlně Martina Erata jenž z bezprostřední blízkosti procedil puk za Halásze. Rozvášněná DRFG Arena viděla v povedeném večeru ještě jednu branku. O tu se necelé dvě a půl minuty před koncem postaral ranou z první Ondřej Němec, který uzavřel skóre zápasu svou první trefou v dresu Komety.

Mladíci v akci: extraligová premiéra pro Gajarského, první bod Krále

Podobně jako v předcházejících zápasech mohli fanoušci v DRFG Areně sledovat počínání několika mladíků. Extraligovou premiéru si tentokrát odbyl šestnáctiletý útočník Adam Gajarský, který prokázal, že se nebojí osobních soubojů. Svůj první extraligový bod zaznamenal při druhém startu v nejvyšší soutěži obránce Filip Král, který asistoval u třetí branky Komety. Do hry zasáhl také forvard Roman Dymáček, pro něhož se jednalo již o čtvrtý extraligový start. Stabilní místo v sestavě má sedmnáctiletý centr Martin Nečas, jenž naskočil do hry v první formaci po boku Marka Kvapila a Martina Erata. Do hry byl připraven rovněž mladý gólman Zdeněk Slavíček.

KOM Martin Pešout: Vyjma sedmi minut druhé třetiny, kdy jsme za stavu 2:1 měli hluchou pasáž, jsme hráli dobře, kluci hlavně využívali šance. Nemyslím si, že by soupeř hrál špatně, my jsme ale dokázali proměnit naše šance.
LIT Radim Rulík: Bylo to naše nejhorší utkání v dosavadním průběhu sezony. Soupeř byl jednoznačně lepší. Nedokázali jsme se s hrou Komety srovnat.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně