SF1 TELH: Hradec - Kometa 0:2

Na úvod prohra. Mladší dorostenci v Jihlavě vyrovnali, poslední slovo ale měli domácí

HC Dukla Jihlava - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 32. Najman (V. Brož, Rašín), 57. P. Brož – 44. Kavický (Konečný). Rozhodčí: Barek – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 168. Střely na branku: 36:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Dukla Jihlava: Chaloupek – P. Brož, Rašín, Winkler, Smolko, Křišta, Piskač, Barák – Chlubna, Juda, Pigl – V. Brož, Najman, Menšík – Svoboda, Čermák, Zadražil – Krajíček, Mihulka.
HC Kometa Brno: Kašpar – Studený, Kučeřík, Mlčák, T. Sedláček, Holemý, J. Sedláček – Meluzín, Konečný, Kavický – Popelka, Vašíček, Malý – Hubáček, Jedlička, Brabenec – Rašovský, Bartes.

J i h l a v a – Těsnou prohru inkasovali na úvod semifinálové série skupiny B mladší dorostenci brněnské Komety. Svěřenci trenéra Marka Moskala prohráli v Jihlavě s tamější Duklou 1:2. Modrobílí prohrávali od 31. minuty, na začátku třetí třetiny ovšem srovnal Kavický. Když už se zdálo, že utkání pomalu spěje do prodloužení, rozhodl v 57. minutě přesnou střelou obránce Jihlavy Brož. Druhý zápas série, v němž budou modrobílí odvracet hrozbu vyřazení, je na programu v pátek v Brně.

Od úvodních minut zápasu bylo poznat, že se proti sobě utkávají jedny z nejlepších mužstev aktuálního extraligového ročníku mladšího dorostu. Diváci sledovali pohledný hokej i dost šancí. Kavický se v jedenácté minutě protáhl po levém křídle před brankáře Dukly Chaloupka, ovšem v rozhodující chvíli mu kotouč odskočil. Na druhé straně eliminoval dobrou šanci Najmana Kašpar. Nedlouho poté mohli domácí otevřít skóre duelu. Menšík dostal přihrávku před Kašpara, ovšem nedokázal zpracovat skákající kotouč.

Prostřední část lépe vyšla domácí Dukle, která si dokázala vytvořit tlak i šance. I ve druhé třetině dlouho narážela na výborného Kašpara, který držel nerozhodný stav. Ve 32. minutě umazal nulu na kontě brněnského brankáře jihlavský kapitán Adam Najman, jenž zužitkoval Brožovu přihrávku před bránu, když poslal puk pod Kašparovým betonem. Jihlavané mohli nedlouho poté přidat i další branku, Judovo bekhendové zakončení ovšem zlikvidoval pohotový Kašpar. Poté stála při hostujícím brankáři i štěstěna, když Zadražil svou táhlou ranou z pravého kruhu orazítkoval tyč. Hosté se rázně připomněli v závěru třetiny. Jihlavu ovšem podržel brankář Chaloupka, jenž si poradil jak s nebezpečným projektilem Sedláčka, tak následně se střelou Mlčáka.

I na úvod třetí části byli nebezpečnější hosté. Ti sice hráli v početní nevýhodě, ale vytvořili si větší šanci ke skórování než soupeř hrající přesilovou hru. Popelka využil zaváhání jihlavské obrany a dostal se do samostatného brejku, se střelou mezi Chaloupkovy betony neuspěl. Modrobílí nakonec nevyužité příležitosti dlouho litovat nemuseli, protože vyrovnali při následné přesilové hře. Smolkovo vyloučení potrestal ve 44. minutě Daniel Kavický přesnou střelou do šibenice. Po vyrovnání bylo víceméně jasné, že komu se podaří následně vstřelit branku, ten získá důležitý bod v sérii. Ke škodě brněnského celku se z kýženého gólu a výhry nakonec radovali domácí. V polovině 57. minuty se opřel do odraženého kotouče Petr Brož, a přesně mířenou střelou propálil všechno před sebou. Domácí nepřipustili na závěr větší tlak, a tak získali první bod v sérii.