Nejdelší zápas sezóny rozhodl v nájezdech liberecký Birner

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 25. Vondráček (Dočekal, Raška) – 28. Radivojevič (Bakoš, Plutnar), rozhodující nájezd Birner. Rozhodčí: Polák, Šindler - Jindra, Zika. Vyloučení: 6:4, navíc Dočekal a Vlach 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7387. Střely na branku: 20:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2. Hráči zápasu: Marek Čiliak - Jakub Valský.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle, Kuboš, Hanzlík, Dujsík, Malec, Kováčik – Ostřížek, Hruška, Zohorna H. – Káňa, Čermák (C), Němec – Burian, Koreis, Vondráček – Raška, Dočekal, Svoboda – Zohorna R.
Bílí Tygři Liberec: Schwarz (7. Lašák) – Šimek, Ševc, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Plutnar, Říha – Birner, Vampola, Valský – Radivojeviš, Bulíř, Bakoš – Vlach, Lakatoš, Stránský – Špaček, Jonák, Ordoš.

B r n o – Dramatický a také velmi neurovnaný souboj sledovala DRFG Arena v páteční večer. Kometa šla ve druhé třetině do vedení po střele Vondráčka, soupeř ale za necelé tři minuty reagoval vyrovnáním v podání Radivojeviče. Hrálo se od podlahy, viděli jsme i několik bitek a ostrých soubojů, bohužel gólů bylo jako šafránu. Diváci se bohaté brankové nadílky dočkali až v rámci samostatných nájezdů. Rozhodlo se až v deváté sérii, úspěšným střelcem byl Birner.

Začátek zápasu patřil Kometě, která si hned v první minutě vytvořila obrovskou šanci. Po nahození Hanzlíka propadl puk až před Schwarzovu bránu, kde byl kapitán Čermák, ale zkušený útočník netrefil prázdnou klec. Posléze si najel před libereckou branku Burian a jeho pokus skončil těsně nad. Brňané byli aktivnější a častěji pálili na hostující svatyni, ale ta odolávala. A odolávala i po střídání gólmanů, zraněného Schwarze totiž nahradil Lašák, kterého ale nečekaný vstup do zápasu nikterak nerozhodil. Slovenský mistr světa sledoval velkou šanci svého kolegy Bulíře, ale s jeho střelou si Čiliak poradil. A tak se šlo do kabin za stavu 0:0.

Druhá část byla podstatně zajímavější a důležité je říct, že se hrálo pořádně od podlahy. Krom dvou gólů byla k vidění i pravá nefalšovaná bitka mezi Dočekalem a Vlachem a také mezi Malcem a Stránským. Pojďme však k úvodní brance zápasu. Tu vstřelil po krásném pasu Dočekala na pravém kruhu najetý Tomáš Vondráček, jehož střela skončila na vzdálenější tyči Lašákovy brány – 1:0. Za tři minuty bylo srovnáno. Bakoš nejprve trefil boční tyč, následně se kotouč vykutálel před Čiliakem a pohotový Branko Radivojevič doklepl kus černé pryže do sítě – 1:1.

Tygři byli pozbytek druhé dvacetiminutovky aktivnější, navíc mohli přidat druhý gól, ale Valského trestné střílení zlikvidoval výborný slovenský brankář Marek Čiliak. Nervózní třetina tak skončila nerozhodně.

Třetí perioda nabídla na šance chudovou podívanou, oba celky výborně bránily a mnoho hokejové krásy tak k vidění nebylo. Co však k vidění bylo a chvíli se o tom bude diskutovat, jsou neuznané branky, po každé na jedné straně. Nejprve rozhodčí po dlouhé debatě přerušili libereckou radost, protože gólu předcházela přihrávku rukou. Na druhé straně se trefil Němec, ale jeho spoluhráč zahrál vysokou holí. Šlo se do prodloužení, ale ani tam se nerozhodlo.

Takže přišly na řadu nájezdy a bylo se rozhodně na co dívat. Jelo se hned devět sérií, třikrát se trefili Němec s Bakošem, místo Čiliaka šel do klece Falter, který pochytal řadu nájezdů, ale na jeden už neměl šanci. Dva body pro Liberec vydoloval Michal Birner. Kometa - Liberec 1:2 po samostatných nájezdech.

KOM Kamil Pokorný: Byl to dobrý zápas ve skvělé kulise. Obě mužstva se tlačily do brány, byla to tvrdá bitva a dle mého je bod po šedesáti minutách spravedlivý. Chtěli jsme ten druhý, nájezdy byly pro diváky aktraktivní a je škoda, že jsme fanouškům neudělali radost druhým bodem.
LIB Filip Pešán: Odehráli jsme s Kometou naprosto vyrovnané utkání, zkrátka padesát na padesát. Viděli jsme těžké souboje, celkově emotivní zápas, remíza je skutečně spravedlivá. Nájezdy byly kořením tohoto duelu, fanoušci se dobře bavili, my na střídačce také, jsme rádi za bod navíc.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně