Olomouc rozhodla o své výhře ve druhé třetině, Kometa se vrací domů s prázdnou

HC Olomouc - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 17. Strapáč (Ondrušek, Eberle), 23. J. Mikúš (Holec, T. Mikúš), 26. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 36. Herman (Burian), 59. Vyrůbalík – 18. M. Erat (Štencel, O. Němec), 42. Čermák (Gulaši, Trška). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5500. Střely na branku: 27:13. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2. Hráči utkání: Juraj Mikúš - Ondřej Němec.
HC Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), Houdek (A), Rašner, J. Galvas – Skladaný, J. Knotek, Laš – T. Mikúš, J. Mikúš, Holec – Eberle, Ostřížek, Strapáč – Fořt, Herman, Burian.
HC Kometa Brno: Vejmelka – O. Němec (A), Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Miklík, V. Němec, Zaťovič (A) – Vincour, Čermák (C), J. Káňa – Dostálek, Dvořák, Dočekal.

O l o m o u c – Cestování Komety po vlastech českých pokračovalo v pátek na ledě Olomouce. Domácí svého soupeře v průběhu utkání pořádně trápili a nakonec rozhodli o své výhře ve druhé třetině. Třemi brankami si vytvořili dostatečný náskok a zbytek duelu si pohlídali. Nakonec vyhráli 5:2. Kometa zajíždí v neděli pro změnu na led Zlína.

Zajímavosti utkání

• Martin Erat se vrátil po vynuceném zranění. Naposledy hrál 20. listopadu s Třincem
  • Vrátil se i obránce Ondřej Němec, který Kometě chyběl od 25. listopadu
  • Na olomouckém stadiónu bylo po celé utkání pořádně mrazivo, konkrétně lehce nad 1°C
  • Na střídačce byl poprvé v sezóně připraven gólman Pavel Jekel
    • Ns mrazivém stadionu v Olomouci začali lépe domácí hokejisté, kteří se nepotřebovali ani zahřát a už zaměstnávali Vejmelku. Ten pochytal několik jedovatých střel a dorážek, největší šanci měl Holec, ale neuspěl. Kometa se do tempa dostávala pomaleji, první ohrožení Konráda přišla z hole obránce Malce, ovšem slovenský brankář si poradil.

Mora se dostala do vedení při hře čtyři na čtyři. Ondruškovo nahození tečoval před Vejmelkou připravený Petr Strapáč - 1:0. Stále se hrálo ve čtyřech a Kometa na nepříznivý výsledek ihned reagovala. Za minutu a osm vteřin vyrovnal krásnou bombou do šibenice Martin Erat - 1:1.

Ve druhé třetině se radovali pouze domácí, a to hned třikrát. Juraj Mikúš rychle obkroužil brněnskou bránu a dostal svůj tým do vedení. U třetího gólu by znovu Mikúš, který nahodil puk a František Skládaný jej jemnou tečí procedil do sítě. A pět minut před koncem druhé třetiny si najel mezi kruhy Jakub Herman a stav už byl 4:1.

Gólová radost Komety, Leoš Čermák překonal v přesilovce Konráda. Foto: Roman Kantor.

Třetí část začala přesilovkou Komety, která se potřebovala dostat na kontakt. A povedlo se - Leoš Čermák se trefil přesně za Konrádova záda - 4:2. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale houževnatý soupeř dobře bránil a navíc vyrážel do nebezpečných brejků. V závěru zkusila brněnská družina power-play, bohužel však popáté inkasovala. Do prázdné brány se trefil Martin Vyrůbalík a uzavřel skóre na 5:2 pro Moru.

Mládí v akci

Do utkání zasáhli - Martin Nečas si připsal lehce přes deset minut, Filip Král odehrál přes dvě minuty a Filip Dvořák nastoupil na necelých pět minut.

Mládí v akci.

OLO Zdeněk Venera: Zápas nám vyšel po všech stránkách. Rozhodla druhá třetina, ve které se nám povedlo dát tři góly. Důležité bylo, že nás nezlomila vyrovnávací branka Martina Erata. Bylo vidět, že mužstvo má sílu, tým se dostal do vedení a poté si už výsledek pohlídal. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.
KOM Petr Haken: Soupeři gratuluji, protože si výhru za předvedený výkon zasloužil. Od první třetiny jsme byli pod tlakem, do utkání nevstoupili dobře, ale výsledek byl pro nás po první části příznivý. Olomouc byla ale většinu zápasu lepší. Třetí třetinu jsme odehráli se ctí, snažili se hrát až do konce a nic nevypustit, ale dnes vyhrál lepší tým.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně