.

Parádní hokej, výborný týmový výkon. Kometa přehrála Boleslav a vede tabulku extraligy!

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 20. M. Kvapil (M. Erat), 23. V. Němec (Hruška), 30. M. Erat (Štencel, M. Kvapil), 46. M. Erat (Nečas, M. Kvapil), 50. Zaťovič (V. Němec, Haščák) – 5. Vampola (T. Voráček, Orsava). Rozhodčí: Čech, Hradil - Zíka, Kotlík. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7503. Střely na branku: 34:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 5:1. Hráči zápasu: Martin Erat - Jan Hanzlík.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Trška, Malec, L. Vágner – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – T. Vondráček, Čermák (C), Dočekal – H. Zohorna, Hruška, Dymáček – Dostálek.
BK Mladá Boleslav: Lukáš (50. Tarkki) – Stříteský, T. Voráček, Trončinský, Štich, Hanzlík, Pastor – Pacovský, Urban, Pospíšil – Orsava, Vampola (C), Žejdl – Hyka, Musil, Lenc – Látal, Ďurač, Jonák.

B r n o – Diváci zažili parádní večer. Fanoušci Komety sledovali skvělé představení svých hráčů, především ve druhé třetině se strhl uragán šancí a gólů. Boleslav hrála útočně, měla především v první části hry dobré šance, ale Kometa vyrovnala a od té doby její hra gradovala. Nastřílela pět branek, má skóre 13:5, což znamená nejlepší útok v lize a vede tabulku s devíti body.

Začátek duelu se nesl v duchu uctění památky mladého brněnského rozhodčího a statistika Komety Pavla Lainky. Diváci drželi minutu ticha a poté mu zatleskali ve stoje.

Určitě bychom uvítali lepší dny a začátky zápasů, ale hráči se museli plně koncentrovat na začátek duelu. A úvod zachytila lépe Mladá Boleslav. První pozdrav na Čiliaka vyslal Orsava, ale to bylo spíš pro slovenského brankáře rozehřátí. O pár chvil později však udeřilo, kapitán Petr Vampola obkroužil brankoviště a rychlou otočkou překonal přesunujícího se brněnského gólmana - 0:1.

Soupeř Brňanů zlobil dál, do sólového nájezdu se řítil Hyka, jenže forhendovou kličku nedokázal jen těsně přetavit ve druhý gól. Kometa se dlouho nemohla dostat do tempa, pomohli ji k tomu až častá vyloučení boleslavkého klubu. Hned čtyři hráči vyfasovali menší tresty a Kometa z obrovského tlaku dokázala zaslouženě vyrovnat. Marek Kvapil třetím gólem sezóny vymetl pavučiny z Lukášovy svatyně.

Druhá třetina nabídla strhující hokej. Mnohdy ani během celého zápasu není k vidění tolik událostí, co bylo k mání ve druhé periodě. Dvakrát se prohlížel záznam hry, nejprve po střele Kvapila, pro posunutí klece gól neplatil. Poté už ano, když Němec napřáhl a puk skončil v lapačce Lukáše - leč už za brankovou čárou - 2:1. Aktivitou hýřila Nečasova lajna a právě sedmnáctiletý útočník létal po ledě jako nezadržitelná raketa. Šance připravoval, šance si sám tvořil.

V polovině duelu bylo v Brně opět jásotu na rozdávání. V přesilovce předložil Štencel kotouč na Martina Erata, jehož teč skončila v Lukášově bráně - 3:1. Bruslařský klub nevěděl, kam dřív skončit a dlouho trvalo, než se oklepal. K šancím se ale nakonec přeci jen propracoval. Ve dvojnásobné přesilovce však zazářil Čiliak po střelách Vampoly a Orsavy. Výborná a pohledná druhá třetina nakonec skončila vedením Komety 3:1.

Ve třetí části Kometa ještě přidala dvě branky a pojistila si tak tříbodový zisk. Krásnou kombinaní akci předvedla dvojice Nečas - Martin Erat. Talentovaný mladík předložil kotouč o osmnáct let staršímu spoluhráči a ten dopravil touš do sítě - 4:1. Totální rozpad boleslavké defenzivy dokomentuje akce na 5:1. Vojtěch Němec si pohrál s obranou, předložil puk na Martina Zaťoviče, který jen uklidil kotouč do boleslavské klece. brankář Lukáš přepustil místo Tarkkimu - 5:1.

V parádní atmosféře takřka vyprodané haly se utkání dohrávalo a fanoušci si jej užívali na maximum. Kometa vyhrála i potřetí v sezóně a vede tabulku extraligy.

Mladíci v akci:

Lukáš Vágner odehrál 7:21, Vlastimil Dostálek 7:56, Roman Dymáček 10:17, Martin Nečas 17:56 (tři střely a jedna asistence).

KOM Kamil Pokorný: Začátek utkání se nám příliš nepodařil. Po gólu na 1:1 jsme se uklidnili a předvedli skvělý výkon. Od druhé části jsme se vrátili do hry a povedlo se nám vynutit obrovský tlak. Čiliak nás v klíčových momentech podržel a my jsme dali důležité góly. Pak už hráči byli uvolnění a dohráli duel v pohodě. Divákům se duel musel líbit. Chtěl bych hráčům a fanouškům poděkovat za parádní výkon a atmosféru.
MBL Marián Jelínek: Do utkání jsme vstoupili dobře, dali jsme gól, vytvořili si další dobré šance. Ve druhé části rozhodly přesilovky soupeře. Nám se nepodařilo dát přesilovku pět na tři a pak už to byla exhibice. Kometa využila své šance a pak už si vše pohlídala.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně