.

Povedená generálka. Kometa přehrála Znojmo, hattrickem se blýskl sedmnáctiletý Martin Nečas

Povedená generálka. Kometa přehrála Znojmo, hattrickem se blýskl sedmnáctiletý Martin Nečas

HC Kometa Brno - Orli Znojmo

Branky a nahrávky: 18. H.Zohorna (Dočekal), 18. Nečas, 25. Nečas (Štencel, Erat), 55. Nečas – 19. Tomas (Kalus, Pucher). Rozhodčí: Čech, Polák – Měkýš, Reich. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5317. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Král – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, Hruška (A), Vincour – Dymáček, Čermák (C), Zohorna – Káňa, V. Němec, Haščák, Dočekal.
Orli Znojmo: Nechvátal (21. Schwarz) – Lattner, Lakos, Řezníček, McMonagle, Kadeřávek, Biro, Stehlík – Tomas, Pucher, Kalus – Číp, Wronka, Hughesman – Beroun (C), Bartoš, Novák – Špaček, Vodný, Csamangó, Bruijsten.

B r n o – Přesvědčivou výhru si na závěr přípravy připsali hokejisté brněnské Komety. V úterním zápase o Pohár hejtmana Jihomoravského kraje přehráli vicemistra EBEL ligy Znojmo v poměru 4:1. Lví podíl na výhře modrobílého celku měl talentovaný útočník Martin Nečas. Sedmnáctiletý forvard, který nastupuje v první formaci, vsítil hattrick. Čepice na ledě, náležité ovace si tento mladík musel vychutnávat. Nutno říct, že zaslouženě.

Komentář k zápasu

Po většinu první třetiny měli více ze hry domácí hokejisté. Ti si dokázali vytvořit slušný tlak, z něhož se ovšem dlouho nedokázali prosadit. Hostující hokejisté vyráželi do brejků. Do nejnebezpečnějšího z nich se dostal Vodný ve čtvrté minutě ve vlastním oslabení, ovšem na Čiliaka si nepřišel. Domácím se podařilo promítnou převahu v utkání do skóre poprvé v osmnácté minutě, když Dočekal našel zpoza brány ve výhodné pozici Hynka Zohornu, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Nechvátala. O necelých dvacet vteřin přišla chvíle sedmnáctiletého forvarda Martina Nečase. Talentovaný útočník první formace se šikovně protáhl přes znojemskou obranu, položil si Nechvátala a poslal puk do brány. Hosté ovšem nezačali panikařit a zanedlouho se jim povedlo vstřelit kontaktní branku. První přesilovou hru svého týmu proměnil v devatenácté minutě dorážející Roman Tomas.

Ve druhé části pokračovala převaha extraligového mužstva. Marek Schwarz, který před druhou třetinu vystřídal mezi třemi tyčemi Patrika Nechvátala, držel své mužstvo nad vodou. I on ovšem kapituloval. Na začátku 25. minuty proměnil pohlednou přesilovkovou kombinaci na jeden dotyk Martin Nečas, jenž prostřelil Schwarze ranou z první z mezikruží po Štencelově přihrávce od brankové čáry. Hosté mohli znovu rychle vstřelit kontaktní branku, Pucher se ale v samostatném brejku neprosadil. Po zbytek třetiny to byli opět většinou domácí, kteří sahali po gólu. Domácí si zahráli v prostřední části další dvě přesilovky, do trháku se ovšem modrobílí v prostřední části nedostali. Kvapil ani následně Hruška své vyložené šance nevyužili.

Ve třetí třetině modrobílí kontrolovali dvoubrankové vedení a ovládali ledovou plochu. Své soupeře ze samotného jihu Moravy k ničemu nepouštěli. Sami si naopak vytvořili dobré příležitosti. Martin Dočekal sice při trestném střílení trefil tyč, ale téměř pět a půl tisíce fanoušků v DRFG Areně se nakonec dočkalo čtvrté branky. Hvězdnou chvíli prožil Martin Nečas. Na začátku 55. minuty si vzal na modré čáře puk, nabruslil si do mezikruží, odkud zkušeně přes obránce poslal puk pod víko a zpečetil hattrick. Modrobílí tak v posledním duelu přípravy zvítězili v poměru 4:1 a podobně jako v únoru ve Znojmě vyhráli Pohár hejtmana Jihomoravského kraje.

Mladé naděje v modrobílém dresu:
Martin Nečas (17 let) 3+0, Filip Král (16 let), Roman Dymáček (19 let).

Ohlasy trenérů

KOM Martin Pešout: Jsme rádi, že jsme splnili, co jsme od toho zápasu očekávali. Podobně jako v únoru to bylo rychlé, svižné utkání. Znojmo hraje neustále nátlakový hokej s napadáním. Jsme rádi, že nás v obraně prověřili. Hrát takového zápasy je lepší než trénovat nebo hrát se soupeři, s kterými se utkáváme celý rok.
ZNO Jiří Žůrek: V první třetině jsme neměli dobrý pohyb. Dostali jsme opět dva góly během jedné minuty, což nás srazilo. Vstřelili jsme kontaktní branku, ale pak jsme zase individuálně chybovali. Pořád se to opakuje. Ono se zdá, že jsme prohráli několik zápasů za sebou, ale musíme si z toho vzít to dobré a připravit se na ligu.
 
 

Fotogalerie

Zobrazit kompletní fotogalerii
 
 
 

Zápasy v sezóně

Související články

Statistiky zápasu


Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál