.

Severská mise zahájena skvěle! Junioři vezou z Litvínova tři body

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 34. Bárdoš (Březák), 42. Fencl (Kučera), 60. Dufek (Havelka) – 14. Slabý (Havlát), 32. Mlynář (Novák), 33. Kratochvíl (Jajcay, Škvrně), 36. Furch (Škvrně). Rozhodčí: Petružálek – Coubal, Hynčica. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 115. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.
HC Verva Litvínov: Chour – Franc, Havlík, Březák (C), Brejžek, Myšák – Kučera, Schmidmayer, Drašar, Vébr, Bárdoš, Fencl, Chmelař, Horák, Jícha, Dufek, Havelka.
HC Kometa Brno: Dostal – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Král, Mikyska, Kabelka – Novák, Havlát, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda, Jajcay.

L i t v í n o v – Dvojzápas na severu Čech začali junioři brněnské Komety na jedničku! V Litvínově zvítězili především díky povedené druhé třetině, po níž nad soupeřem vedli 4:1. Domácí dokázali ztrátu ve třetí periodě snížit, ale vyrovnat již nezvládli. Brňané si tak z ledu soupeře odvážejí cenné tři body, které budou chtít potvrdit v úterý od 15:00 na ledě Chomutova!

Utkání druhého a šestého týmu tabulky, tedy Brnem a Litvínovem, slibovalo fantastickou podívanou. Od samého začátku se hrál tvrdý, fyzicky náročný hokej. V první třetině se domácí fanoušci dočkali jedné branky, a to do sítě Litvínova. Ve čtrnácté minutě pláchl domácí obraně v oslabení Petr Slabý a svižnou ranou do horních pater brány poslal svůj tým do vedení. V osmnácté minutě to mohlo být už o dvě branky, jenže Chour udržel kotouč před brankovou čárou a tím i svůj tým.

Druhá třetina byla opakem té první. Oba týmy otevřely své obrany a vydaly se ze všech sil dopředu. V polovině utkání šli hosté přeci jen do dvoubrankového vedení, a to když Tomáš Mlynář propálil Choura od modré. Ve třiatřicáté minutě šli hosté už do tříbrankového trháku. Chour vyrazil pokus Jajcaye pouze před sebe, kde stál připravený Petr Kratochvíl, kterému už nedělalo problém poslat kotouč do prázdné brány.

Domácí ovšem minutu na to také zahrozili a byla z toho jejich první branka v utkání. Březákovu ránu vyrazil hostující brankář do strany, kde číhal Jan Bárdoš, který přesnou střelou za přesouvajícího gólmana rozvlnil síť. Domácí záhy faulovali Jíchou a následně z toho byla využitá přesilovka Brna! Michal Furch trefil od modré Drašara, ovšem jeho druhá střela už prošla, Chour na ni nedokázal zareagovat a Brněnští šli opět do tříbrankového vedení.

Domácí ve třetí části snížili na rozdíl dvou branek. Tomáš Fencl dostal přihrávku od Kučery a ranou z pravého kruhu snížil. Nakonec z toho bylo ještě drama. V čase 59:41 psdls další branka. Havelka oslovil v power-play Jana Dufka, který snížil na 3:4. Kometa však těsné vedení udržela a mohla se radovat ze zisku parádních tří bodů. Velmi cenné vítězství Komety!

LIT Robert Reichel: Myslím, že dnes rozhodla druhá třetina, ve které jsme měli hluchou pasáž a dostali v ní tři góly. Udělali jsme individuální chyby, které rozhodly celé utkání. Ve třetí třetině jsme se chtěli vrátit do zápasu, ale bohužel to už nestačilo.
KOM Pavel Pazourek: Od druhé třetiny jsme hráli lépe než domácí, a proto jsem vyhráli, i když ne velkým rozdílem. V závěru jsme si to zbytečně nechali zkomplikovat. Je pravda, že se nám trošku rozsypal tým, protože máme hodně zraněných. Nemohli jsme tak hrát na kompletní čtyři pětky, ale naštěstí jsme to dotáhli do vítězného konce.