Šlágr kola nabídl parádní hokej, který dospěl do prodloužení. Kometa z něj bere bod

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 32. Malec (V. Němec, Vincour), 43. Zaťovič (Vincour, J. Krejčík), 60. Nečas (Zaťovič, M. Erat) – 31. Džerinš (Zámorský, Cingel), 42. Cingel (Jaroslav Bednář, Džerinš), 45. Džerinš (Cingel, Gregorc), 64. Gregorc. Rozhodčí: Kika, Mrkva - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4. Hráči zápasu: Tomáš Vincour - Andris Džerinš.
HC Kometa Brno: Langhamer – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Haščák – Vondráček.
Mountfield HK: Rybár – Cibulskis, Zámorský, Graňák, Gregorc, Vydarený, Pláněk, F. Pavlík – Cingel, Džerinš, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Smoleňák – Látal, Zigo, Köhler (A) – R. Pavlík, Berger, Vopelka.

B r n o – Po delší době se brněnská Kometa představila před svým publikem. Hostila o bod druhý Hradec Králové, který v zápase třikrát vedl a domácí tým musel neustále dotahovat. Už se zdálo, že si Hradec odveze tři body, ale osm vteřin před koncem napřáhl v power-play Martin Nečas a poslal duel za stavu 3:3 do prodloužení. V něm rozhodl v 64. minutě Gregorc. Kometa bere bod, soupeř dva. Nicméně i v desátém utkání v řadě dokázali Brňané bodovat.

Kometa se po téměř čtrnácti dnech představila před domácím publikem a hned hostila silný Hradec Králové, který byl v tabulce druhý o bod. V první třetině sledovali diváci reklamu na hokej. Oboustranně pohledný a kvalitní zápas střídal jednu šanci za druhou. O něco málo lepší byla domácí družina, Vincour ve velké šanci našel mezi kruhy Zaťoviče, ten ale nedal. V oslabení pro změnu hrozila dvojice Čermák - Dočekal. Druhý jmenovaný bekhendem těsně minul. Na druhé straně měl největší možnost Látal, ale těsně přestřelil Langhamerovu svatyni.

Pohledná první třetina nabídla zajímavé momenty a rozhodně nenudila, ovšem skončila nerozhodně 0:0. Svižný a atraktivní hokej pokračoval i ve druhé periodě. Jako první zahrozil Koukal, ale na brněnského gólmana si nepřišel. Krátce po polovině utkání šel Mountfield do vedení. Od modré vypálil Zámorský, puk poskakoval na brankovišti a tam jej uklidil do sítě Andris Džerinš. Gól ještě potvrzoval videorozhodčí - 0:1.

Alex Mallet v souboji s hradeckou obranou, kterou často zaměstnával. Foto: Jiří Grulich.

Vyprodaná DRFG Arena se dočkala vyrovnaní velmi záhy. Přesně řečeno za minutu. Vincour poslal z rohu kotouč na Vojtěcha Němce, ten jej jemně posunul na Tomáše Malce a brněnský obránce poslal puk parádně do šibenice Rybára - 1:1. O pár chvil později mohlo být v Brně ještě veseleji, Mallet vša sám před slovenským reprezentantem neuspěl. Hosté byli nebezpeční především v přesilovkách, jenže obrana včetně s Langhamerem pochytala všechny puky a tak se šlo do šaten opět nerozhodného stavu.

Ten se změnil ve druhé minutě třetí třetiny. Bednář vybídl k zakončení Lukáše Cingela a ten se sám před Langhamerem nejlépe zorientoval - 1:2. Ani tentokrát se na vyrovnání nečekalo dlouho. V přesilovce se dostal k odražené střele Martin Zaťovič, který bekhendem sklepl puk do sítě - 2:2.

Uběhly sotva dvě minuty a Východočeši znovu udeřili. Po rychlém brejku překonal brněnského brankáře Andris Džerinš. Platnost jeho gólového pokusu musel ještě posvětit videorozhodčí - 2:3. Fantastický zápas nabídl všechno, i trestné střílení po faulu na Erata. Kapitán národního týmu ale Rybára nepřekonal. Totéž se nepovedlo ani Zaťovičovi, ale srovnání se Kometa přeci jen dočkala.

Sváteční střelec Tomáš Malec překonává Rybára. Foto: Jiří Grulich.

V power-play našel Zaťovič na levé straně Martina Nečase, který pumelicí z voleje překonal hradeckého brankáře. Osm vteřin před koncem základní hrací doby tak bylo vyrovnáno a nutno říct, že zaslouženě - 3:3.

V prodloužení byli domácí lepší a nebezpečnější, ale naráželi na výtečného Rybára. Hradec se dostal do šance až v 64. minutě a hned z toho byla rozhodující trefa. Blaž Gregorc vypálil a puk se došoural do sítě - 3:4. Kometa bere bod, Hradec dva. Nicméně Kometa i v desátém zápase v řadě dokázala bodovat. Diváci viděli kvalitní hokej s nádechem play-off.

KOM Kamil Pokorný: Bylo to nadstandardní extraligové utkání s výbornou kulisou hrané ve skvělém tempu. Je škoda, že jsme nedali gól už v první třetině, i když Hradec přijel s výbornou defenzivní taktikou. Od té druhé jsme doháněli vždy soupeře. Povedlo se nám to poprvé i podruhé, pak ale za stavu 2:2 nám soupeř ujel a výsledkově zase utekl. Dostali jsme gól, ale kluci se nevzdali, nakonec z tlaku vyrovnali doslova za minutu dvanáct. Škoda prodloužení. Byli jsme lepší, aktivnější a stříleli jsme, pak ale přišel jeden odražený kotouč a soupeř rozhodl. Nemáme se za co stydět a i když jsme po dlouhé době prohráli, tak jsme prohráli se ctí, navíc máme bod a teď jdeme dál.
HRK Tomáš Martinec: Byl to zápas, který měl parametry play-off. Soustředili jsme se na obrannou část hry a ta se nám dařila. Oba brankáři podali v celém zápase výborný výkon. Jestli je něco, v čem ještě můžeme být lepší, tak jsou to přesilovky. Ty se nám dnes moc nedařily. Na konci jsme při hře soupeře bez brankáře udělali chybu a domácí vyrovnali. Klukům však i tak za dva získané body patří velký dík.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně