Příprava: Kometa - Jihlava 3:1

Urputný boj až do konce, Kometa bere bod po samostatných nájezdech

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: rozh. náj. O. Roman. Rozhodčí: Polák, Úlehla – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:6, navíc Tomáš Malec 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7579. Střely na branku: 34:24. Průběh utkání: 0:1.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Dymáček, Hruška, H. Zohorna – T. Vondráček.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – L. Kovář, Baranka, Klok, Sloboda, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok, Sedlák – Květoň, O. Roman, Olesz (C) – Szturc, Kolouch, Vandas – E. Němec, Illéš, Tomi – Kurovský, Jáchym, Gřeš.

B r n o – Souboj gólmanů. Tak by se dal nazvat nedělní duel mezi Kometou a Vítkovicemi. Patrik Bartošák i Karel Vejmelka šedesát pět minut drželi své celky ve hře a ani jednou neinkasovali. V samostatných nájezdech měl více štěstí Patrik Bartošák, který pustil za svá záda jediný kotouč, Karel Vejmelka neuspěl dvakrát a Ostravané si odvážejí bonusový bod. Kometa i přes prohru v nájezdech popáté v řadě dokázala bodovat.

Prvních dvacet minut nedělního utkání mezi Kometou a Vítkovicemi začalo aktivitou domácího mužstva. Do první velké šance se dostal Martin Dočekal, který po pěkném pasu od Leoše Čermáka stál sám před hostujícím Bartošákem, kterého však ranou do horních pater brány nedokázal překonat. Kometa tlačila svého soupeře a k dispozici měla tři přesilové hry, hosté se dobře bránili, a když už nezvládli uhlídat útočníky jihomoravského mužstva, mezi třemi tyčemi stál skvěle chytající Bartošák. Po první třetině tak museli oba celky jít do šaten za bezbrankového stavu.

Ani ve druhé třetině se nedočkal modrobílý dav v brněnském svatostánku první branky. Svěřenci Jakuba Petra po první části přidali na aktivitě a často zaměstnávali domácí obránce se skvělým Vejmelkou za zády. Největší příležitost měli na svých hokejkách hosté, kteří ale nedokázali využít jedenašedesát sekund dlouhou, dvojnásobnou početní převahu. K několika dělovkám se dostal Karol Sloboda, neměl však ani jednou přesně seřízená mířidla. Pár sekund před koncem se zjevil sám před bránou kapitán jihomoravského výběru Leoš Čermák, ve skvělé pozici ale nezpracoval přihrávku a neotevřel tak ve čtyřicáté minutě gólový účet večera.

Třetí třetina byla opět spíše v režii celku z města pod Špilberkem. Hned zkraje se dostali do přečíslení Zaťovič s Vojtěchem Němcem, druhý jmenovaný se ale nedostal k přihrávce na najíždějícího parťáka. Otevřenější hokej v poslední periodě nabízel více šancí, tu největší měl na straně hostů Roman Szturc, který se zjevil sám mezi kruhy, ale netrefil kotouč tak, jak by si představoval. Na druhé straně mohl vsítit první branku Leoš Čermák, který ukázal rychlé nohy a počkal si na přihrávku před brankoviště, bekhendová klička mu ale nevyšla.

Po šedesáti minutách bez gólu přišlo na řadu prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, to však trvalo pouze minutu a šest sekund. Pak Karol Sloboda krosčekoval před vlastní bránou jednoho z domácích hráčů a šel si odpočinout na trestnou lavici. Modrobílý celek čekala dvouminutová přesilová hra čtyř proti třem, ani po dlouhém okupování útočného pásma se však skóre nezměnilo a tak se dostalo na samostatné nájezdy.

V nich dostali důvěru Marcel Haščák a Martinové Erat s Nečasem, uspěl však pouze forvard s mnohaletými zkušenostmi z NHL, na druhé straně se gólem blýskli David Květoň s Ondřejem Romanem a rozhodli tak o bonusovém bodíku, putujícím na sever Moravy. Další utkání čeká Kometu za týden, kdy na západě Čech změří síly s Karlovými Vary.

Také proti Vítkovicím, jak už je v letošní sezóně zvykem, dostali šanci zapojit se do utkání Tipsport extraligy i hráči z mládežnických výběrů Komety. Pátý start si připsal Martin Nečas (17 let), který opět nastupoval po boku Martina Erata s Markem Kvapilem, strávil na ledě necelých čtrnáct minut a připsal si dvě střely na bránu. Do utkání naskočil také Libor Zábranský (16 let) a Roman Dymáček (19 let). Jako náhradní gólman dnes na střídačce čekal nejmladší člen sestavy Lukáš Dostál (16 let).

KOM Martin Pešout: Zápas skončil 0:0, diváci viděli výborný hokej a to je důkaz toho že i když to skončí bez branek, tak se diváci můžou bavit. My jsme do soupeře padesát minut bušili, ale vyjma první třetiny jsme si moc velké šance nevytvořili a proto jsme nedali gól. Ani naše přesilovky nebyly takové, jak minule. Druhý bod si soupeř asi zasloužil, protože ubránil oslabení v prodloužení, takže gratuluji, ale naše mužstvo si také zaslouží pochvalu.
VIT Jakub Petr: Dnes jsme přijeli, se zásahy do sestavy, které byly velké a dostala příležitost hrstka mladších hráčů. Druhá věc je ,že jsme sem jeli s obrovskou pokorou a respektem. Kometa je favorit extraligy. Princip byl v defenzivní hře přežít úvodní tlak a plnit malé detaily a věci vycházející z našeho obranného pásma. Kometa se v první třetině dostala do tlaku v přesilovkách, ale podržel nás Patrik Bartošák. Kvalita musela být na straně soupeře, ale já jsem strašně spokojený s tím, jak se mladí hráči s touto situací vypořádali. Jsem rád za styl, kterým jsme se prezentovali a dva body jsou třešnička na dortu.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně