.

Vítězný návrat. Kometa v dramatickém duelu zdolala Třinec

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 10. Raška (Dočekal), 18. Ostřížek (Hruška, Kováčik), 26. Kováčik (Němec) – 43. Dravecký (Kopecký, Linhart), 46. Hrňa (Nosek, Polanský). Rozhodčí: Kubuš, Müllner (SVK) – Lukš, Skopal. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 22:18. Průběh utkání: 3:0, 3:2.
HC Kometa Brno: Čiliak – Kaberle (A), Štindl, Malec, Kováčik, Hanzlík, Kuboš – Ostřížek, Hruška (A), Němec – Káňa, Čermák (C), Svoboda – Burian, Koreis, H. Zohorna – Mrázek, Dočekal, Raška – R. Zohorna.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Linhart, Nosek, L. Doudera, Klesla (C), M. Doudera, Hrabal, Galvas – Dravecký, Kopecký, Klepiš – Hrňa, Polanský (A), Irgl – Adamský, Plíhal, Rákos – Rufer, Růžička, Matuš – Christov.

B r n o – Po 23 dnech se hokejisté brněnské Komety vrátili do domovské DRFG Areny a svůj návrat oslavili výhrou nad třineckými Oceláři v poměru 3:2. Modrobílí měli v prvních dvou třetinách zápas pevně v otěžích, když si vypracovali tříbrankový náskok, hostům se ale povedlo na začátku třetí části vstřelit dvě slepené branky, a ještě tak utkání zdramatizovat. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika ovšem vyrovnávací gól nepřipustili, a vítězstvím potvrdili dobrou bilanci na domácím ledě. V DRFG Areně zvítězili šest z dosavadních osmi utkání, které tam v aktuální sezoně odehráli.

Úvod utkání se nesl v opatrném duchu. Ani jeden z celků se nedostával do větších šancí. O první vzruch ve vyprodané DRFG Areně, v níž fanoušci viděli extraligový hokej poprvé po 23 dnech, se postaral v desáté minutě Adam Raška. Mladý brněnský útočník vybojoval kotouč za bránou, předložil jej Dočekalovi, jenž objel svatyni třineckého gólmana Šimona Hrubce a vrátil puk Raškovi, který nastavil do jeho přihrávky hůl, a vstřelil tak svůj první gól v extralize. Hosté mohli velmi rychle vyrovnat. Od konce třinácté minuty totiž hráli po faulech Kováčika a Čermáka minutu a půl trvající přesilovou hru pět na tři. Oceláři si vypracovali drtivý tlak, z něhož se ovšem i díky dobře chytajícímu Čiliakovi neprosadili. Zatímco hosté nevyužili početní převahu o dvou mužích, hokejistům Komety stačila ke vstřelení branky klasická přesilovka pět na čtyři. V 18. minutě vypálil od modré Hruška, jehož projektil Hrubec vyrazil před sebe na číhajícího Davida Ostřížka, který se zblízka nemýlil. V 19. minutě mohlo být v DRFG Areně ještě veseleji, Burian ovšem ležícího Hrubce nepřekonal. Deset vteřin před koncem první třetiny poté zachránil Kometu od inkasování kontaktní branky do šatny skvělým zákrokem Čiliak, který vytáhl lapačku proti dorážejícímu Polanskému, jenž měl před sebou odkrytou klec.

Na začátku druhé třetiny se dostal do své druhé vyložené šance v zápase Burian, při samostatném nájezdu jej ovšem vychytal Hrubec. Na druhé straně si dobrou příležitost vypracoval Rákos, jeho projektil byl ovšem z mezikruží sražen na ochrannou síť. Ve 24. minutě vyloučil rozhodčí třineckého Adama Rufera. V následné početní převaze se sice nejprve neprosadil Burian, jenž tentokrát trefil břevno, ovšem poté to přišlo. Na začátku 26. minuty napřáhl na modré čáře Jozef Kováčik a kotouč z jeho hole si našel cestu za Hrubcova záda. Modrobílí využili i svou druhou početní převahu v zápase a dostali se do trháku. Následně mohli Brňané navýšit na rozdíl čtyř branek. Do přečíslení dva na jednoho se dostalo brněnské duo Němec a Dočekal, třinecký gólman si s jejich šancí poradil. Oceláři neskládali zbraně a snažili se vytvořit si tlak. To se jim však příliš nedařilo. Na konci druhé třetiny mohl prakticky rozhodnout utkání Hynek Zohorna. Při přečíslení dva na jednoho zakončoval brněnskou akci, ale Hrubec uchránil svůj tým od další inkasované branky dobrým zákrokem betonem.

Modrobílí nezachytili začátek třetí třetiny, čehož hosté využili, když vstřelili v úvodních šesti minutách závěrečné části dvě branky, a zdramatizovali tak duel. Nejprve ve 43. minutě nahrál Kopecký pod sebe na Vladimíra Draveckého, který prostřelil Čiliaka ranou zpoza kruhů. Na začátku 46. minuty se projel středem kluziště Erik Hrňa, protáhl se až před Čiliaka, jehož překonal bekhendem. Po vstřelení druhé branky se hostům nedařilo dostávat se do šancí a byli to naopak domácí, kteří se snažili vrátit klid na své hokejky vstřelením branky. Následně Brňané hráli oslabení, kterému se bez problémů ubránili. Největší šanci na vyrovnání si schovali Oceláři až na dobu po konci početní převahy. Autor prvního gólu Třince Dravecký stál před odkrytou brankou, ale nepovedlo se mu sklepnout mezi tři tyče puk ze vzduchu. Další vyloženou šanci už si hosté do konce zápasu nevypracovali, a modrobílí se tak mohli radovat z cenné výhry nad úřadujícími vicemistry soutěže.

KOM Alois Hadamczik: Po dlouhé pauze jsme nastoupili doma proti silnému týmu. I když ta sezóna tak nevypadá, Třinec je plný zkušených hráčů. K soupeři jsme měli respekt. Nastoupili jsme dobře do začátku utkání. Jelikož hrajeme dva zápasy ve třech dnech, hráli jsme na čtyři útoky. Čtvrtá lajna pomohla k prvnímu gólu, v poslední části ale polevila. Zkušení hráči Třince nás dostali pod tlak a museli jsme udělat změny v sestavě.
TRI René Mucha: Chtěli jsme domácí nepustit na začátku do tlaku, což se nám povedlo. Poté jsme ale po chybách dostali dva góly z předbrankového prostoru, chyběl důraz. Závěr druhé třetiny jsme se dostali do náznaků šancí. Do poslední třetiny jsme nastoupili na tři lajny. Na dva rychlé góly jsme nenavázali a Kometa si vedení pohlídala.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně