.

Vyrovnané utkání rozhodovaly nájezdy, v nich uspěly Vítkovice. Kometa bere bod

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 59. M. Erat – 54. Tomi (Illéš), rozh. náj. Olesz. Rozhodčí: Müllner, Novák (oba SVK) - Zika, Kotlík. Vyloučení: 7:12, navíc Malec 10 min. - Výtisk 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 31:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hráči zápasu: Martin Erat - Patrik Bartošák.
HC Kometa Brno: Vejmelka - Trška, O. Němec, Gulaši, Bartejs, Malec, Štencel, Zábranský - R. Erat, H. Zohorna, M. Erat - Zaťovič, V. Němec, Haščák - Vincour, Čermák (C), Káňa - Dočekal, Dvořák, Dostálek.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák (62. Dolejš) - Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Výtisk, Kovář, Sedlák - Kucsera, Roman, Vandas - Olesz (C), Stastny, Hudeček - Květoň, E. Němec, Zdráhal - Illéš, Tomi.

B r n o – Souboje mezi Kometou a Vítkovicemi většinou nabízejí hokej plný šancí a také výborné výkony gólmanů. To jsme viděli i nyní v předvánočním čase. Gólů znovu mnoho nepadlo, konkrétně tři. Dva do brněnské sítě, jeden do té vítkovické. Ostravští se dostali do vedení šest minut před koncem základní hrací doby. V power-play však vyrovnal Martin Erat, který nastoupil poprvé v nejvyšší soutěži se svým bratrem Romanem.

Zajímavosti utkání

• Poprvé v extraligové kariéře společně nastoupilo bratrské duo Eratů - Roman a Martin
  • Obránce Tomáš Bartejs se dnes poprvé představil před domácím publikem
  • Na marodce stále zůstávají Marek Čiliak, Jozef Kováčik a Marek Kvapil
  • Martin Erat vstřelil svou dvanáctou branku v sezóně a vede kanadské bodování extraligy
  • Letos podesáté bylo v brněnské DRFG Areně vyprodáno

Duel začal šancí Vítkovic, Hudeček našel před bránou volného Stastného, ale ten na Vejmelku nedokázal vyzrát. Brňané se dostali do první vážnější šance v páté minutě, Zaťovič se ocitl před bránou, hostující Bartošák však pokryl i dorážku Haščáka. Největší tutovka dosavadního průběhu zápasu přišla dvě minuty před sirénou. Erat našel kolmou přihrávkou před bránou Vojtěcha Němce, jenž poslal puk na druhou tyč úplně osamocenému Zaťovičovi, který ale z bezprostřední blízkosti přestřelil bránu.

Bratři Eratovi poprvé spolu v jednom týmu. Foto: Roman Kantor.

Druhá třetina nabídla velké šance na obou stranách, ale gólu se diváci v DRFG Areně nedočkali. Martin Zaťovič si dokázal najít prostory na zakončení, ale ve svém dalším pokusu na Bartošáka nevyzrál, z bezprostřední blízkosti jej trefil do betonů. Kometě měla tlak, který gradoval v přesilovkách, jenže vítkovický gólman svůj tým stále držel. V Brně neinkasoval ani v prvním vzájemném utkání, i dnes brněnské hráče dokázal pořádně potrápit.

Vítkovice se v této fázi duelu dostávaly do šancí po nebezpečných brejcích. Květon ve vlastním oslabení pláchl brněnské obraně, ale Vejmelka chytal také výborně. Vzápětí se zaskvěl i po šanci Vandase a dorážce Kucsery. Šance byly na obou stranách, stav stále bezbrankový.

Na první gól utkání se čekalo až do 54. minuty, podesáté vyprodaná DRFG Arena však musela sledovat akci ostravského Vojtěcha Tomiho, jenž projel po pravém křídle a překonal Vejmelku střelou mezi betony - 0:1. Domácí však nesložili zbraně, bojovali a toužili po vyrovnání. To se nakonec zaslouženě podařilo. V power-play měl Sloboda před bránou kotouč na své holi a mohl jej odpravit do bezpečí, ale pohotový Martin Erat mu jej "ukradl" a kotouč zamířil v čase 58:31 do sítě - 1:1.

Šance hostujícího týmu pochytal ve druhé třetině Karel Vejmelka. Foto: Roman Kantor.

Duel dospěl do prodloužení, respektive nájezdů. V nich se prosadil pouze jediný exekutor, a to Rostislav Olesz. Vítkovice tak v Brně podruhé za sebou vyhrály po samostatných nájezdech. V prodloužení se jim navíc zranil gólman Bartošák, který byl odvezen na nosítkách z ledu a později odeslán do nemocnice. Celá hala mu sportovně zatleskala a asi si vzpomněla na moment z minulého utkání Komety, kdy se zranil gólman Marek Čiliak. Každopádně Kometa získala bod, Vítkovice dva.

Mládí v akci

Do utkání zasáhli - devatenáctiletý útočník Filip Dvořák, který odehrál téměř sedm minut a šestnáctiletý obránce Libor Zábranský, ten nastoupil na necelé dvě minuty.

Mládí v akci.

KOM Petr Haken: Zápas se mi hodnotí těžce. Máme za sebou třetí duel s Vítkovicemi, všechny byly hodně podobné a urputné. Nemáme se za co stydět, mužstvo bojovalo, dřelo. Všichni hráči hrozně chtěli vyhrát. Soupeř velice dobře bránil, chvílemi až urputně. Nedaří se nám přesilové hry, při kterých jsme mohli výsledek zlomit v náš prospěch. Musíme na nich zapracovat. Chci vyzvednout všechny hráče za bojovný výkon po těžkém úterním utkání v Plzni.
VIT Pavel Trnka: Hráli jsme první utkání po přestávce. Po pauze bývá výkon vždycky pomalejší, opatrnější. Do zápasu jsme vstoupili solidně. Zbytečnými fauly jsme trochu ustaly ve výkonu. Byl to urputný a hodně bojovný zápas. Z naší strany je většina takových, už si na ně pomalu zvykáme. Máme několik hráčů, kteří onemocněli těsně před zápasem. Dávali jsme proto pracně dohromady sestavu. Jsme rádi, že jsme dnes získali dva body. Na tři jsme sahali, ale asi by to nebylo vzhledem k průběhu fér. Brankář Bartošák odjel do nemocnice na vyšetření. Utrpěl zásah do oblasti hlavy. Momentálně nevíme, zda hrozí otřes mozku.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně