Zpět na vítěznou vlnu! Kometa ve třetí třetině smetla Mountfield

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 11. Kvapil (Štencel, Haščák), 45. Vincour (Hruška), 54. Zohorna (Němec, Zaťovič), 59. Kováčik (Dočekal) – 7. Jarůšek (Šimánek, Knotek). Rozhodčí: Čech, Skopal – Komínek, Otáhal. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4841. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, Trška, Gulaši, Kováčik (A), Malec, Král, Mikyska – Kvapil, Nečas, Erat – Zaťovič, Hruška (A), Vincour – Dočekal, Čermák (C), Zohorna – Káňa, Němec, Haščák – Dymáček.
Mountfield HK: Pavelka – Dietz, Štajnoch, Vydarený (C), Plášil, Barák, Čáp, Havránek, Dvořák – Šimánek (A), Knotek, Jarůšek – Dej, Kukumberg, Červený (A) – Pavlík, Nedvídek, Bulík – Kopta, Miškář, Beránek.

B r n o – Dvě třetiny vyrovnaný duel, ve třetí třetině však Kometa třemi brankami rázně ukončila šest zápasů dlouhé čekání na vítězství. Ve cvičném prodloužení tři na tři si vedli rovněž lépe domácí, když z trestného střílení skóroval Vojtěch Němec a v samostatném úniku se prosadil Peter Trška. Kometa tak oplatila Hradci týden starou porážku.

Začátek úterního utkání v Brně se nesl v duchu větších nepřesností. Hradec po úvodním buly hned dvakrát nepřesně rozehrál a hru přerušovalo časté zakázané uvolnění. První šanci si tak hokejisté schovali až na sedmou minutu a byli to právě domácí, kteří zahrozili. Marcel Haščák se zjevil sám před Pavelkou, hradecký brankář ale nemusel zasahovat, protože brněnský forvard přestřelil klec. Ani na další šanci nemuseli diváci v DRFG Areně čekat dlouho, radost z ní však většina přítomný určitě neměla. První gól totiž zaznamenal hned o necelé půl minuty později brněnský rodák Richard Jarůšek, který se trefil přesně nad Čiliakovu lapačku – 0:1.

Brněnská odpověď přišla o čtyři minuty později, když se puk po sérii odrazů dostal na hůl Marka Kvapila, který potvrdil pověst obávaného střelce a po zemi propálil Pavelku. Oba celky měli k dispozici v první třetině přesilovou hru, ani na jedné straně však nemohla dostat přízvisko využitá.

Druhá část přátelského zápasu mezi Kometou a Mountfieldem sice divákům žádnou branku nenabídla, přinesla však řadu vyloučení. Hned sedmkrát museli hlavní rozhodčí zvedat pravici. Hradečtí dostali k dispozici dokonce dvojnásobnou přesilovou hru, v ní ale výborně zafungovala obranná činnost domácích hokejistů se skvělým Čiliakem v bráně a svěřenci Václava Sýkory si ve velké příležitosti nevzali své vedení zpět.

Posledních dvacet minut se modrobílé partě povedlo podle představ. Skóre utkání otočil Tomáš Vincour, který zužitkoval parádní přihrávku od Hrušky a prostřelil Pavelku. Necelých sedm minut před koncem pak kotouč putoval po ose Zaťovič – Němec – Zohorna a poslední jmenovaný po dobré práci před brankou soupeře jen dorazil černou pryž za brankovou čáru a zvýšil stav utkání na 3:1. Pojistku do odkryté klece přidal Jozef Kováčik. Martin Dočekal se prodral do útočného pásma, kde v pádu našel volného spoluhráče a slovenský bek jen usměrnil puk do sítě a stanovil definitivní skóre utkání 4:1.

V domluveném pětiminutovém prodloužení se z trestného střílení, které bylo nařízeno hlavním rozhodčím, prosadil Vojtěch Němec a o chvíli později zužitkoval samostatný únik po nahrávce kapitána Čermáka Peter Trška. Ze samostatných nájezdů po konci prodloužení vyšel lépe Mountfield, který se prosadil dvakrát ze tří pokusů zásluhou Kukumberga a Jarůška, za domácí se trefil v první sérii pouze Martin Nečas

Další utkání čeká Kometu přesně za týden, kdy v generálce na nový ročník Tipsport extraligy hostí znojemské Orly.

Mladíci v brněnském dresu

Martin Nečas (17 let), Dalimil Mikyska (17 let), Filip Král (16 let), Roman Dymáček (19 let).

KOM Kamil Pokorný: I kvůli sebevědomí jsme výhru už potřebovali. Po gólu na 2:1 se to uvolnilo a přidali jsme další dvě trefy. Hráli jsme dobře celý zápas. V první třetině jsme ale narazili na naše úskalí, kterým je proměňování šancí. Hráče bych chtěl vyzdvihnout, byli koncentrovaní a bylo na nich vidět, že to chtějí zvládnout. Měli jsme sice mnoho vyloučení, ale ty fauly vyplynuly ze hry, nebylo to z frustrace hráčů. Kluci před začátkem sezóny pracují velmi dobře.
HRK Václav Sýkora:Dvě třetiny jsme s domácím týmem drželi krok. Myslím, že na začátek jsme se připravili lépe, než v domácím zápase, kdy jsme měli velké štěstí, že nám Brno nevstřelilo víc gólů než jeden. Tentokrát jsme se dostali do vedení my, ale nedokázali jsme utkání ve stejném duchu odehrát i ve třetí třetině. Podle mě jsme zápas mohli překlopit na svoji stranu v době, kdy jsme v závěru druhé třetiny dostali přesilovku pět na tři. S tou jsme ale naložili hodně špatně a vzápětí na začátku poslední dvacetiminutovky inkasovali gól při hře pět na pět a poté i v oslabení. Tyhle dvě branky už utkání rozhodly.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně