+

HC Kometa Úvoz - HC Uherské Hradiště

1:1 Lesonický (Klíma), 2:3 Fuchs (Harmim), 3:3 Novák (Klíma), 4:3 Harmim.
HC Kometa Úvoz: Vrba - Najt, Sedláček S., Foral, Šmíd, Kříž, Klíma, - Sedláček T., Novák, Novotný - Fuchs, Harmim, Lesonický - Zavadil, Lainka, Ondrášek - Sendler, Coufal.

Na Úvoz zavítal soupeř ze Slovácka bojující o každý bod pro záchranu 1.ligy. Naši borci tak nějak trošičku zaspali a už ve 24 sekundě prohrávali 0:1. Vyrovnání přišlo v 11 minutě první třetiny, když se po pěkné akci prosadil Lesonický. Jenže přišlo opět uspokojení a Hradiště šlo opět do vedení. První třetina skončila nepříznivě 1:2. Dalo se čekat, že naši borci hned od začátku druhé třetiny na Hradiště vlítnou se snahou vyrovnat. Bohužel se tak nestalo a soupeř měl více ze hry. Naši hráči byli v letargii, nestíhali bruslařsky ani co se týče důrazu. Soupeř praktikoval přímočarý hokej s důrazným, až někdy zákeřným napadáním, se kterým se naši nedokázali srovnat. To mělo za důsledek další gól v bráně Brna. Až za stavu 1:3 se naši bojovníci probrali a začali napadat soupeře. V 30 minutě snížil Ondra Fuchs po přihrávce nejproduktivnějšího brněnského hráče Davida Harmima na 2:3 a otěže zápasu pomaličku přebírala Kometa. Za další čtaři minuty přišlo vyrovnání z hole kapitána Jakuba Nováka. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 3:3. Poslední dějství začalo obdobně jako předchozí třetiny. Hradiště bojovalo a dohrávalo všechny souboje naplno. V 49 minutě se po individuální akci prosadil David Harmim a Kometa šla do vedení 4:3. Hráči Hradiště to těžce nesli a namísto, aby se soustředili na hokej vyhledávali konflikty. Jednoho z agresivních hradišťáků uklidnil po pěkném pěstním souboji ,,na férovku" zlý muž Ivo Najt, za což sklidil potlesk tribun. Stav už se neměnil a tak ve všech ukazatelích vyhráli naši borci a mohou se v klidu soustředit na boj o zkomplikování postupu Havličkovu Brodu, který je jasným favoritem postupu do extraligy.