+

HK Nový Jičín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky:8. Havlíček (Svoboda), 41. Svoboda (Žák), 42. Havlíček (Svoboda), 51. Mikuda (Svoboda), 60. Havlíček (Svoboda) - 25. Maršálek . Rozhodčí:Jeřábek - Šteflová, Hrubec . :Vyloučení:7:9 . Využití:2:1 . V oslabení:1:0 . Diváci:52 . Střely na branku:31:23 . Průběh utkání:1:0, 1:1, 5:1 .
HK Nový Jičín: Kohn (Kostelecký) - Kurovec, Gajdoš, Mucala, Jelen, Báchor, Hradil, Žák, Svoboda, Šatrán, Kubík, Havrlant, Mikuda, Havlíček, Havlík, Ježek, Pargáč, Orság, Holáň, Dressler
HC Kometa Brno: Guštafík (Daněk) - Farsa, Maršálek, Kříž, Šimeček, Garšic, Theimer - Hakl, Lainka, Röhrl - Novotný, Novoměstský, Bezděk - Král, Píše, Kočko - Kolařík, Binder

V devátém kole druhé nejvyšší dorostenecké soutěže závitali na led Nového Jičína hráči Komety Úvoz Brno.

Brněnští nepodali v první třetině špatný výkon, přesto však po této části hry prohrávali, jelikož v 8. minutě dorazil kotouč do odkryté hostující branky domácí Havlík po asistenci Svobody.

Ve druhé části udávali tempo hry opět spíše hráči Brna a již ve 25. minutě srovnal skóre Maršálek. Po této brance měli hosté i několik dobrých příležitostí ke vstřelení druhé branky, avšak nevyužili je. V posledních minutách druhé třetiny zahrozili i domácí, ale Guštafík v brance Brna si s několika nebezpečnými situacemi bez problémů poradil. Skóre po čtyřiceti minutách bylo tedy 1:1.

Hned po třiceti vteřinách třetího dějství udělali hosté zbytečný faul ve středním pásmu a domácí zásluhou Svobody tuto početní výhodu využili ve vedoucí gól, asistence Žák. Hosté jakoby se nepoučili a za dalších dvacet vteřin putoval na trestnou lavici další hráč Brna a opět to bylo po zákroku ve středním pásmu. I další početní výhodu domácí zužitkovali. Na 3:1 zvýšil opět Havlíček, asistence Svoboda. Od této chvíle domácí utkání kontrolovali a otřesené Brno k ničemu vážnějšímu nepustili. Navíc v 51. minutě vyhnal hostujícího Guštafíka z klece po čtvrtém zásahu jičínský Mikuda, asistence Svoboda. Dílo zkázy brněnské Komety dokonal v poslední minutě utkání při vlastním oslabení svojí třetí brankou Havlíček. Nový Jičín tak porazil hráče Komety Úvoz Brno vysoko 5:1.

Radko Křivinka (Brno): Dnes jsme zápas prostě nezvládli, tady jsme měli minimálně remizovat. Soupeř hrál soustředěně v obraně a čekal na naše chyby, kterých jsme jim ve třetí části nabídli dostatek k tomu aby zápas rozhodl ve svůj prospěch. Výsledek i hra, zejména ve třetí části, jsou pro nás zklamáním.