+

Břeclav - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky:4. Lejska (Miklík, Bartoš O.), 12. Bartoš C. (Zháňal), 54. Pánovec (Radkovič), 56. Pánovec (Juránek) - 3. Beránek (Hakl, Hradil), 3. Novoměstský (Kohoutek, Kříž), 6. Novoměstský (Guštafík), 8. Novák (Beránek), 18. Röhrl (Kohoutek, Bezděk), 20. Křen, 41. Bezděk (Hakl, Hradil), 42. Röhrl (Novoměstský), 45. Beránek (Novák, Maršálek) . Rozhodčí: . Vyloučení:9:10 . Využití:2:0 . V oslabení:1:1 . Diváci:87 . Střely na branku:27:27 . Průběh utkání:0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:9, 4:9 .
Břeclav: Hübner (Michálek) - Bartoš C., Bartoš O., Zháňal, Pánovec, Papp, Polák, Juránek, Lejska, Sofka, Bartošík, Mokráň, Miklík, Nekoranec, Ondrušík, Radkovič, Otáhal, Nešpor, Baláš
HC Kometa Brno: Guštafík (Bartošek) - Kevezsda, Hradil, Kříž, Maršálek, Šidák, Farsa, Theimer - Hakl, Novák, Beránek - Röhrl, Novoměstský, Kohoutek - Křen, Bezděk, Lainka - Coufal, Píše

Vyrovnané utkání se dalo čekat od pátečního zápasu břeclavských dorostenců, kteří hostili v osmnáctém kole první ligy tým Komety Úvoz. Oba týmy měly totiž před utkáním stejný počet bodů a v tabulce vedla jen díky rozdílu skóre Břeclav. Jak se nakonec ukázalo, Břeclavští odehráli jeden z nejhorších zápasů v soutěži a z plánovaného vyrovnaného utkání byla „plácaná“ hlavně díky špatné hře hráčů Alcaplast arény. Jako z hororu byl pro břeclavské dorostence úvod zápasu proti Kometě. Téměř každá střela hostů totiž skončila za zády nejistého břeclavského gólmana. Kdo neviděl, neuvěří. I tak by bylo možné charakterizovat první třetinu zápasu. V druhé minutě ujeli dva brněnští hráči a vytvořili si situaci dva na jednoho, šanci se jim ale proměnit nepodařilo. Co to bylo ale Břeclavským platné, když v čase 2:20 se již Brno trefilo přesně. Po hrubé chybě břeclavské obrany se dostal do brejku Roman Beránek a poslal svůj tým do vedení. Neuběhlo ani třicet vteřin a břeclavský Michálek musel vytahovat puk opět ze své branky. Vyšachování obrany Břeclavi zpečetil přesnou trefou Marek Novoměstský. Za necelou minutu se podařilo dostat do střelecké pozice také břeclavskému Filipu Lejskovi, kterému přihrál Martin Miklík a Ondřej Bartoš. HC Břeclav – HC Kometa Úvoz 1:2. Tentokrát ne za dvacet či šedesát vteřin ale za dvě minuty se hra přerušila opět díky vstřelené brance. V čase 5:52 zvýšil rozdíl na dvě branky opět brněnský Marek Novoměstský. Třetí branka vyhnala domácího Michálka z klece, do které se postavil čerstvý Filip Hübner. Ten se nestihl ani zahřát a v čase 7:02 vytahoval puk z brány počtvrté. Tentokrát se přes břeclavskou obranu prosadil Jakub Novák a upravil stav na 4:1 pro Brno. Kdo tedy zameškal prvních sedm minut duelu, přišel o pět branek. Po čtvrté brance Komety si diváci museli na další branku počkat, tentokrát čtyři minuty. Když Břeclavští neproměnili první přesilovku, kterou dostali v osmé minutě, z druhé vyšli již lépe. V čase 11:12 vyjel zpoza brány břeclavský útočník Ondra Bartoš a po přihrávce Radka Zháňala vstřelil branku na 2:4. Břeclavský celek ubránil v třetí části první dvacetiminutovky dvě oslabení, které týmu způsobili Lukáš Mokráň a Martin Miklík. Když si diváci začali myslet, že branek bylo již dostatek, brněnští hráči je vyvedli z omylu. Čas 17:20 a pátá branka týmu Komety Úvoz zásluhou Christophera Röhrla. Aby toho nebylo málo, půl minuty před konce upravila skóre první třetiny znovu Kometa. Gólově se prosadil Josef Křen a branku Břeclavi opustil Filip Hübner, kterého vystřídal znovu Michálek. V druhé třetině nevyužili Břeclavští přesilovku a když branku nevstřelil po kombinaci s Pappem Bartoš, prohrávala Břeclav stále 6:2. Oslabení pak dvakrát po sobě ubránili i hráči modrožlutých dresů. První byl potrestán Radim Juránek za hákování a pak hráčská lavice domácího týmu za příliš mnoho hráčů na ledě. Jak v první třetině padlo osm branek v druhé částí nepadla ani jedna. V závěrečné části se podařilo vstřelit branku třikrát Brnu, dvakrát Břeclavi a celá třetina měla nádech té první. Došlo v ní také již po čtvrté ke střídání břeclavských brankařů. Utkání nakonec dospělo k zaslouženému vítězství hostů v poměru 9:4.

Radko Křivinka (Brno): Kluci dnes nastoupili do utkání s viditelným odhodláním zvítězit. Základem našeho úspěchu byla první třetina v níž jsme dali šest branek. Soupeř nastoupil oslaben o dva klíčové hráče a navíc se dnes nedařilo jejich brankářům. I přesto klukům děkujeme za to jak toto těžké utkání dokázali zvládnout.