Dvě prohry a dost. Starší dorostenci vezou tři body z Havířova

AZ Havířov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 26. Bednář (Fejko), 31. Fejko (Wróbel, Polak) – 2. Dymáček (Kubeš, Garčic), 24. Nohel (Biolek, Hájek), 51. Dymáček (Horký), 60. Dvořák (Kratochvíl, Švejda). Rozhodčí: Klapetek – Kopřiva, Rychlý. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 18:55. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.
AZ Havířov: Turšner – Dudek, Chroboček, Heinzl, Kalus, Ďurkáč, Trombik, Frojda – Pacoň Fejko, Bednář – Polak, Wróbel, Pacas – Sap, Hendrych, Kurovský – Moravčík, Cihlář.
HC Kometa Brno: Slavíček – Hájek, Kubeš, Sedláček, Šnajnar, Marcello, Švejda – Garčic, Dymáček, Horký – Dvořák, Biolek, Zohorna – Hroudný, Nohel, Kratochvíl – Kališ.

B r n o – Dva předcházející zápasy v moravskoslezském kraji se starším dorostencům brněnské Komety nevydařily, prohráli jak ve Vítkovicích, tak i v Třinci. Třetí zápas na severu republiky již měl ale jiný průběh, z Havířova si komeťáci odváží plný počet bodů. Brňanům se v utkání sice nepodařilo udržet dvoubrankové vedení, díky skvělé třetí třetině si však svůj náskok vzali zpět.

Kometa Brno předvedla, že je hodna svého jména a do zápasu opravdu vlétla. Uplynulo něco přes minutu a už si vynutila přesilovku, kterou bleskurychle využila zásluhou Romana Dymáčka, který propálil klubko hráčů před Turšnerem. Pak však měl smůlu hráč Komety Radim Hozorna, jehož trefil do ucha puk a po čtyřech a půl minutách hry pro něj zápas skončil.

Přestože byli Brňané i nadále aktivnější, další branku v první třetině nepřidali a tak platil stav 0:1.

Druhá část se podobala té první, obrovskou šanci měl hostující Garčic, který si položil Turšnera, objel branku a vystřelil, ale minul. Ve 24. minutě se Kometa radovala podruhé, protože do skrumáže před Turšnerem vjel Michal Nohel a propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ale o dvě minuty později se AZ vrátil do zápasu, když Lukáš Bednář využil přesilovku ranou od modré. Psala se 31. minuta a bylo vyrovnáno – Kryštof Fejko dostal přihrávku před branku a přesně se trefil do pravého horního růžku Slavíčkovy branky. Stejný hráč mohl ve 35. zajistit Havířovu vedení, ale Slavíček mu svým skvělým zákrokem tutovku zlikvidoval.

Podobně se o dvě minuty později vedlo na druhé straně Dvořákovi. Stejný hráč měl šanci i v závěru třetiny, tu však nezužitkoval a proto byl po dvou třetinách stav 0:0.

Třetí část přinesla opatrný hokej, oba týmy si dávaly pozor na obranu a první šance přišla až po čtyřech minutách, zato však byla gólová – Hájek těsně minul levý růžek Turšnerovy svatyně. Na začátku 47. minuty dosáhli domácí branky, kterou však rozhodčí neuznal, protože byla dosažena vysokou holí.

Na konci 51. minuty se po pěkné přihrávce Horkého dostal do samostatného úniku Roman Dymáček, jenž bekhendovým blafákem překonal Turšnera potřetí. Kometa měla ještě dvě velké šance - v 54. minutě při přesilovce pálil Horký, Turšner puk neudržel, ale obránci mu pomohli a puk odpálili do bezpečí a na konci 58. minuty Hájek těsně minul branku.

Do konce třetí části scházelo něco přes minutu, když si vzal trenér Azetu oddechový čas a odvolal brankáře. Hra v šesti však domácím vyrovnání nepřinesla, naopak ještě inkasovali počtvrté, když Kratochvíl vyvezl puk do útočného pásma a nahrál Filipovi Dvořákovi, který puk jen posunul do opuštěné branky.

Kometa Brno si tak zaslouženě odvezla za vítězství tři body.

HAV Martin Janeček: Brno bylo jednoznačně lepší než my a jen díky gólmanovi nebyl brankový rozdíl větší. Škoda, že jsme při power-play nešli víc do střely, protože jsme ji nesehráli špatně. Soupeř si výhru zasloužil, gratuluji.
KOM Jan Konečný: Dnes jsmek tomu od začátku přistoupili dobře, kluci makali a chybělo jen lepší proměňování šancí.