Staršímu dorostu vynesl zápas s Havířovem tři body

AZ Havířov - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 6. Kratochvíl (Havránek), 21. Trnka (Kratochvíl), 35. Havránek (Kratochvíl). Rozhodčí: Fiala – Kašinský, Moravec. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3.
AZ Havířov: Gerža – Frojda, Hudeček, Mrowiec, Spálovský, Trombik, Kiss, Dudek – Peterka, Langer, Kosina, Cihlář, Stružík, Macuh, Hendrych, Kurovský, Němec, Wróbel.
HC Kometa Brno: Slavíček – Zukal, Trnka, Sedláček, Petrla, Gotthard, Kratochvíl, Furch – Lacombe, Hroudný, Heinrich, Havránek, Havlát, Hasoň, Čejka, Mlynář, Ferda.

B r n o – Kometa po dvoutýdenní pauze opět naskočila do zápasu. Čelila kádru z Havířova, kterému při dvacátém kole Rako extraligy nic nedovolila. Hráči z Brna ovládli utkání díky třem proměněným šancím a výbornému výkonu chytajícího Slavíčka. Ten si připsal druhé čisté konto v sezóně.

Do utkání vstoupili pověstným domácím tlakem lépe hráči Havířova. Ti se od první minuty snažili dostat do vedení v zápase, které by je nakoplo. Ve 4. minutě měl k tomu blízko domácí Kurovský, který dorážel kotouč do odkryté brány, jenže jej i přesto vychytal brankář Slavíček. Hned o pár momentů později, přesněji v 6. minutě, šli do vedení hosté. Při hře čtyř hráčů na obou stranách zvolil prudkou střelu za modrou čarou Petr Kratochvíl, který prostřelil vše, včetně brankáře Gerži.

Domácí v první třetině hodně bruslili a aktivní hrou se dostávali pravidelně do velkých příležitostí. Jedna z nich se naskytla ve 12. minutě Němcovi, který však v přímém souboji s brankářem pouze trefil připravenou lapačku Slavíčka. Další velká šance Azetu přišla v 16. minutě, jenže ani Cihlář v úniku na branku neuspěl, když jeho bekhendový pokus brankář Komety přečetl.

Do druhé třetiny vstupovali domácí s cílem srovnat zápas, jenže už těsně po úvodním vhazování je čekal šok. Pouhých 45 vteřin stačilo Kometě na to, aby svůj náskok navýšila. Postaral se o to Aleš Trnka střílející z prostoru mezikruží. Od té doby už si brněnští hokejisté mohli hrát svojí hru, což se jim dařilo dokonale. Domácí Kurovský sice ve 23. minutě projevil snahu o změnu stavu, když jeho střela z otočky orazítkovala tyč, to byla však na hodně dlouho dobu poslední větší šance Havířovských.

Ve 32. minutě mohla být radost na brněnské střídačce ještě větší, kdyby však Heinrich z nebezpečné palebné pozice mířil přesně do branky. Mrzet ho to však dlouho nemrzelo, jelikož mu to spoluhráči vynahradili. Ve 35. minutě navyšovali hosté svůj náskok na tříbrankový, když se k dorážce před brankou dostal volný Tomáš Havránek, který tak pomohl svému týmu využít přesilovku.

Poslední dějství již nic dramatického nepřineslo. Domácí hokejisté se i nadále snažili prorazit tvrz v brance jménem Slavíček, to se jim však za celých 60 minut nepodařilo ani jednou. Brankář Komety si tak připsal nulu a společně s týmem oslavil vítězství v poměru 3:0.

HAV Martin Janeček (HC AZ Havířov): Do zápasu jsme vstoupili aktivně a s odhodláním. Bohužel jsme z našich šancí, na rozdíl od soupeře, nevstřelili branku. Od druhé třetiny už byl soupeř lepší, kontroloval hru a zaslouženě získal body. Nicméně porážku musíme hodit za hlavu a od této chvíle se už soustředíme na zítřejší důležité utkání v Porubě.
KOM Marek Moskal (HC Kometa Brno): Bylo na nás vidět, že se jedná o utkání po reprezentační přestávce. Domácí v první třetině výborně bruslili, ale nevstřelili branky. Podržel nás skvěle brankář Slavíček. Z úvodní třetiny jsme vytěžili z minima maximum, ve druhém dějství už bylo vidět více hokejovosti. Hlavním klíčem k úspěchu byl dnes náš brankář.