Starší dorostenci otočili utkání proti Pardubicím a vyhráli popáté v řadě

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 5. Hasoň (Zábranský, Novák M.), 15. Král F. (Novák M.), 44. Král (Mlynář), 53. Mlynář (Hasoň, Zábranský), 53. Gajarský (Ferda, Jurnečka), 60. Mlynář (Hasoň, Král) – 9. Roubal (Javůrek, Martínek), 16. Šeliga (Mert, Javůrek), 23. Boček (Machač, Matýs). Rozhodčí: Netopil – Procházka, Vašíček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 29:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 6:3.
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Král, Jeřábek – Novák, Klenec, Hasoň, Gajarský, Čejka, Matula, Mlynář, Frydrych, Ferda (C), Süss.
HC Dynamo Pardubice: Klouček – Trejbal, Žouželka, Boček (C), Mert, Bureš, Matýs, Javůrek, Martínek, Pochobradský, Štefka, Machač, Paliesek, Roubal, Machala, Syrovec, Petrus, Kubišta, Šeliga.

B l a n s k o – V rámci dvacátého kola NOEN extraligy staršího dorostu se Kometa podruhé v řadě představila v provizorním útočišti v Blansku. Na led zdejšího zimního stadiónu zavítalo pardubické Dynamo. A bylo vidět, že se jedná o souboj týmů z čela tabulky. První část byla vyrovnaná, po druhé vedli hosté 3:2! Ovšem skvělou třetí dvacetiminutovkou Kometa zápas otočila. Dala v ní čtyři branky a připsala si pátou výhru v řadě. Zvládla tedy i druhé utkání v blanském azylu.

Úvodní třetina nabídla rychlý hokej a hosté ukázali, že se týmu, který je před nimi o 18 bodů, bát rozhodně nebudou. Jejich nástup byl dobrý, leč svoji nedisciplinovaností nabídli Kometě přesilovku, kterou už v páté minutě využil tečí Zábranského střely Jan Hasoň.

Z podobné situace, ale při vyrovnaném počtu hráčů na ledě Pardubice vyrovnaly. Na pravé straně u modré čáry vypálil Javůrek a tečí jeho pokus za záda Dostála dostal Filip Roubal. Hra byla v deváté minutě vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Bylo tedy otázkou, kdo se ujme vedení.

A byla to opět domácí Kometa. Obránce Filip Král se zmocnil puku mezi kruhy, moc dlouho neváhal a vypálil přesně k pravé tyči Kloučka – 2:1. Vedení však trvalo jen něco přes minutu. Na konci šestnácté minuty se pěkná akce povedla Dynamu. Mert našel Viliama Šeligu, jenž si sjel mezi kruhy a trefil pravou šibenici. Byla to poslední gólová akce první části, která skončila 2:2.

Druhá přinesla poměrně dost slibných šancí na obou stranách a také čtyři vyloučení na straně Komety. Jedno z nich, hned to úvodní, Dynamo dokázalo využít. Po hezké nahrávce z levé strany od Machače se do kotouče na straně druhé hned z první opřel kapitán Matouš Boček a podařilo se mu překonat přesouvajícího se Dostála. Byla to také jediná branka prostřední části.

Bylo otázkou, zda domácí zápas dokáží vyrovnat, nebo hosté své vedení navýší. Jak se ukázalo, první varianta byla pravdivá. Nejprve se o vyrovnání postaral druhou brankou utkání obránce Filip Král, jenž využil přesilovou hru střelou švihem. Na 4:3 stanovil v 53. minutě Tomáš Mlynář, když se k němu odrazil kotouč zpoza brány a on jej poslal bekhendem rychle do šibenice.

Hosté byli otřeseni a ještě nevěděli, že to za 36 vteřin bude 5:3. Nyní pálil, opět bekhendem, útočník Adam Gajarský. I když se hosté ještě snažili s utkáním něco udělat, už to nestihli. Naopak při hře bez brankáře inkasovali pošesté. Druhou branku v zápase trefil Tomáš Mlynář.

KOM Aleš Křetínský: Máme za sebou dva zápasy ve dvou dnech, hodně jsme v reprezentační přestávce trénovali a bylo to znát. Dostávali jsme se do hry docela složitě. Až ve třetí třetině jsme hráli tak, jak jsme si představovali. Závěr byl dobrý a s celkovým vítězstvím jsme spokojení.
PCE Milan Kusý: Dvě třetiny jsme hráli s prvním týmem tabulky vyrovnaný hokej. Bohužel rozhodla poslední část, kdy jsme dostali dva góly z předbrankového prostoru, nepokryli jsme útočníky a soupeř pak odskočil. Bylo to bojovné utkání z obou stran, prohra nás mrzí.