Junioři nedali Tygrům šanci a slaví doposud nejvyšší výhru v letošní sezoně

Junioři nedali Tygrům šanci a slaví doposud nejvyšší výhru v letošní sezoně

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 16. Gecko (Hylena) – 6. Dupljaku (Nováček), 26. Biolek (Garčic), 26. Nováček (Biolek, Dupljaku), 31. Kratochvíl (Dvořák), 37. Kubeš (Kratochvíl, Kupčík), 47. Švejda (Biolek), 49. Havlát (Zukal, Dupljaku), 50. Lunter (Kupčík), 51. Pokorný Dom. (Grünwald), 51. Dupljaku. Rozhodčí: Würtherle – Kajínek, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:6. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:10.
Bílí Tygři Liberec: Vacek (40. Petruželka) – Turek, Klinger (C), Arlt, Husa, Mečíř, Divila, Tržický – Pokorný Dav., Šír R., Kalfiřt, Rubeš, Král, Gecko, Burda, Černý, Zachar, Chlum, Hylena
HC Kometa Brno: Gerža – Furch, Švejda, Štancl, Kubeš, Kabelka, Zukal, Kupčík (C) – Tůma, Havlát, Lunter, Dvořák, Nováček, Biolek, Garčic, Dupljaku, Kratochvíl, Grünwald, Pokorný Dom

B r n o – Sobotní odpoledne přineslo všem hokejovým fanouškům jubilejní 20. kolo nevyšší juniorské soutěže. Kometa do utkání s libereckými Tygry vstoupila velmi dravě, což po pěti minutách potvrdila první gólovou akcí. Domácí celek na tento okamžik dokázal v závěru dějství odpovědět, a tak šly oba týmy do kabin za nerozhodného stavu. Prostřední dvacetiminutovku však Jihomoravané doslova ovládli a nadělili Vackovi hned čtyři dárečky. Ani změna v brankovišti ale Liberci nepomohla. V poslední periodě Kometa přidala dalších pět přesných střel a radostně završila magickou desítku.

Komentář k zápasu

První třetina ani trochu nenasvědčovala tomu, že by mohlo padnout hned jedenáct branek. Gólové účty otevřel po pěti minutách hry přesnou ranou pod břevno Liridon Dupljaku - 0:1. Odpověď na sebe však nechala příliš dlouho čekat. V druhé polovině úvodního dějství totiž Hylena nasměroval puk přesně na rozjetého Michala Gecka a ten svou dělovkou nedal Geržovi šanci - 1:1.

Po vyrovnané první části však přišlo něco, co nečekal zřejmě nikdo. Brankostroj hosté nastartovali v šestadvacáté minutě, když během dvanácti vteřin udeřili hned dvakrát. Nejprve Martin Biolek zužitkoval brejkovou situaci - 1:2. A poté Filip Nováček prostřelil Vacka po rychlém přečíslení - 1:3. Následně dostaly šelmy možnost na snížení, ale nařízení trestné střílení Zdeněk Král neproměnil, když strážce svatyně Komety však rozpoznal úmysl domácího střelce a pěkným zásahem brance zamezil.

A tak přišla řada zase na brněnské hráče. Z levého kruhu napřáhl Petr Kratochvíl a Vacek se natahoval marně - 1:4. V samotném závěru prostřední části vedení Jihomoravanů navýšil Jakub Kubeš, ten mazácky počkal při přesilové hře na nejlepší moment a z vrcholu kruhu vyslal přízemní střelu, kterou nestihl liberecký maskovaný muž zastavit včas - 1:5.

V poslední části dokázala Kometa svůj náskok zdvojnásobit. Nejprve nenápadná střela Jana Švejdy od modré čáry propadla až za střídajícího Petruželku - 1:6. Následně vložil šikovně hokejku do rány ZukalaRobert Havlát - 1:7. Přesně v polovině třetiny přidal osmou branku Brna Kristián Lunter, jenž bleskurychle dopravil za Petruželku odražený kotouč po jedné z předchozích střel - 1:8.

Minutu hrůzy, během níž Liberečtí třikrát inkasovali, dokonali svižnou střelou Dominik Pokorný - 1:9 a Liridon Dupljaku projektilem z levé strany - 1:10. Náš celek tak utrpěl vysokou porážku, avšak šanci na nápravu bude mít již příští čtvrtek v domácím duelu s Plzní. Přijďte Tygry podpořit do Svijanské Arény!

Ohlasy trenérů

LIB Petr Haken: Velmi těžce se mi zápas hodnotí. Nejprve se musím omluvit všem, kteří na utkání dorazili. Věřím, že příště se to již nestane, a že předvedeme lepší výkon. Duel se zlomil ve druhé třetině, soupeři jsme nahráli na dva góly a naší nedisciplinovaností se dostala Kometa do trháku. Poté už tam nebylo vůbec nic. Jak jsem již řekl, věřím, že příště to bude lepší.
KOM Martin Pešout: Měli jsme velmi těžkou venkovní sérii devíti zápasů, ve všech jsme prohráli, i když si myslím, že v některých střetnutích jsme hráli velmi dobře, akorát chybělo štěstí. V duelu s Libercem se nám to všechno vrátilo, na vše, co jsme sáhli, skončilo gólem. Hráči si to zasloužili. Liberec má dobré mužstvo a určitě jeho výkon nebyl na deset branek, ale někdy se takovéhle zápasy stávají.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál