Juniorka Komety nedala Zlínu šanci, rozhodla druhá třetina

HC Kometa Brno - Aukro Berani Zlín

Branky a nahrávky: 5. Zábranský, 18. Furch (Dvořák, Garčic), 33. Pokorný (Nováček, Dupljaku), 36. Dvořák (Havránek), 38. Kupčík (Havránek, Pokorný) – 26. Stuchlík (TS). Rozhodčí: Netopil – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
HC Kometa Brno: Slavíček – Zábranský, Kupčík, Kubeš, Kabelka, Furch, Štancl, Sedláček – Kratochvíl, Dvořák, Garčic, Havránek, Boltvan (C), Gajarský, Nováček, Dupljaku, Pokorný, Lunter, Horký
Aukro Berani Zlín: Barvík – Kužílek, Kobylík, Stuchlík, Schmied, Sirota, Procházka, Kolařík – Gago, Miko, Dalajka, Lainka, Peška, Vyoral, Karafiát, Strmiska, Hladiš, Hořanský

B r n o – Ve čtvrtek v podvečer se utkali junioři Brna a nedalekého Zlína. V úvodu utkání otevřel skóre Zábranský, náskok ještě na sklonku první periody zvýšil Furch. Hosté dokázali reagovat jedinou trefou z trestného střílení, dále již kontrolovala hru Kometa a po výhře 5:1 se posouvá ne deváté místo v tabulce.

Do zápasu lépe vstoupila domácí Kometa. Několikrát zahrozil sice Zlín, jenže poté chyboval při rozehrávce gólman hostí a nahrál Dupljakovi, který trefil pouze tyč. Jenže puk se rychle dostal na modrou, odkud vypálil Libor Zábranský a jeho projektil skončil až v síti. Ihned poté dostali možnost přesilové hry hosté, tu ale nezužitkovali. Slavíček Brňany držel i nadále. Kometa nedokázala ve dvou přesilovkách skórovat, to ji ale nemuselo tolik mrzet, jelikož v osmnácté minutě dostal mezi kruhy nabito Michal Furch a pohotovou střelou navýšil na 2:0. S tímto výsledkem skončila také první perioda.

Prostřední část nabídla dvojnásobnou porci branek. Nejdříve po pěti minutách hry využil trestné střílení zlínský Michal Stuchlík, když kličkou a následným zakončením mezi betony překonal Slavíčka. Do konce periody ale úřadovali domácí. Dominik Pokorný z předbrankového prostoru nadvakrát zakončoval, druhý pokus zapadl až do sítě Zlína. Domácí se krátce provinili faulem a dvě minuty za hákování vyfasoval Filip Dvořák. Svůj trest ale odseděl celý a po návratu do hry se ihned prosadil, když mu před odkrytou branku přihrál Havránek. Podobná situace se opakovala za necelé tři minuty. Michal Kupčík odseděl dvě minuty za vysokou hůl, po uplynutí trestu vjel na led a navýšil na 5:1.

Do poslední části vstupovalo Brno s jasným cílem náskok udržet. To se modrobílým dařilo skvěle a náskok si udrželi až do finální sirény. Na obou stranách padlo několik trestů, Kometa navíc sehrála minutu a čtyřicet sekund přesilovku v pěti proti třem, ale skóre se již neměnilo.

KOM Pavel Pazourek: Z naší strany to byl dobrý výkon. Rozhodli jsme hlavně ve druhé třetině, když jsme si vytvořili šanci a proměnili je. Třetí třetina byla trochu slabší, výsledek jsme si ale pohlídali. Po celý zápas jsme měli vývoj ve svých rukou, byly tam dobré hokejové věci a příliš jsme nechybovali, proto jsme ani neinkasovali.
ZLN Radek Pšurný: Dostali jsme lekci z produktivity. Zápas to byl podle mě vyrovnaný, první půlky byli lepší domácí, potom jsme my měli trochu navrch. Víc by tomu utkání slušel vyrovnanější výsledek.