.

Juniorka Komety rozhodla o výhře ve druhé třetině, poté si náskok pohlídala

Juniorka Komety rozhodla o výhře ve druhé třetině, poté si náskok pohlídala

HC Olomouc - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 8. Beier (Škoda, Kališ), 17. Kuba (Hajšman), 34. Macuh – 7. Čejka (Hasoň, Hroudný), 20. Hroudný (Ferda, Hasoň), 25. Havlát (Jajcay, Sedláček), 29. Kratochvíl (Hroudný, Zábranský), 50. Zábranský (Havlát, Kratochvíl). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 47. Střely na branku: 28:44. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5.
HC Olomouc: Sonnek – Štreit, Spurný, Spálovský, Kališ, Beutl, Škoda – Husták, Říčka, Hajšman, Beier, Macuh, Marek, Jelínek, Jeklič, Šťastný, Kuba.
HC Kometa Brno: Krček – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Kowalczyk – Havlát, Hasoň, Čejka, Horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay.

B r n o – Podařenou sobotu prožili starší dorostenci, kteří uspěli v Plzni a také juniorka Komety, která hrála pro změnu v Olomouci. Na Hané se dlouho hrálo vyrovnané utkání, tým kouče Pazourka v první třetině prohrával o jednu branku, poté ale brněnská juniorka výsledek překlopila na svou stranu, ve druhé periodě zvýšila náskok a po výhře 5:3 si odváží tři důležité body. V tabulce jsou aktuálně Brňané na výborném druhém místě.

Komentář k zápasu

Duel na Hané začal lépe pro hosty z Brna. Na začátku sedmé minuty otevřel skóre Jakub Čejka. Domácí však na vyrovnání dlouho nečekali. Uběhlo šestapadesát vteřin a Jan Baier dokázal překonat brněnského brankáře Krčka. Běžela sedmnáctá minuta a Miroslav Kuba otočil výsledek na straně Olomouce. Nicméně, v čase 19:25 vyrovnal důležitou trefou v zápase Daniel Hroudný. První třetina tedy nerozhodná 2:2.

První desetiminutovka druhé třetiny patřila jednoznačně Kometě. Nejprve dostal hosty podruhé v zápase do vedení Robert Havlát, aby o čtyři minuty později zvýšil skóre Petr Kratochvíl. Olomouc vykřesala naději, sedm minut před koncem druhé periody snížil Rok Macuh. Kometa si do kabin přenesla jednobrankový náskok.

Ten si držela až do 50. minuty, to pojistil náskok svěřenců kouče Pazourka obránce Libor Zábranský. Zbytek zápasu si Kometa hlídala a nakonec dokráčela ke třem bodům, což znamená posun v tabulce na druhé místo.

 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál