Junioři předvedli v Českých Budějovicích skvělý obrat

HC České Budějovice - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 7. Matys (Káník) – 12. Štajnar, 29. Horký, 33. Kratochvíl (Horký, Furch). Rozhodčí: S. Mertl – J. Mertl, Samuel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 213. Střely na branku: 25:53. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC České Budějovice: Patera – Tintěra, Soboda, Farka, Kubeš, Michal (A), Benda, Radoš – Rolínek, Matys, Doktor (C), Krcho, Guman, Káník, Sloboda, Tejko, Bárta, Kadilák
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Zábranský, Šnajnar – Havlát, Hasoň, Gajarský, Čejka, Horký (A), Mlynář, Havránek, Hroudný, Kratochvíl (C), Ferda (A), Jajcay, Dymáček

B r n o – Junioři odehráli v sobotu utkání v Českých Budějovicích. Začátek zápasu měl chvíli převahu domácí Motor, ale později Brňané dokázali nepříznivý stav utkání otočit a svůj náskok již uhájili. Po vítěství 1:3 si Kometa veze domů zasloužené tři body.

Zápas začal poměrně rychle. Hned ze začátku utkání hráli Brňané přesilovku pět na čtyři, ale nedokázali tuto výhodu patřičně využít a v sedmé minutě otevřeli domácí skóre zápasu. Káník našel dlouhým pasem Lukáše Matyse, který v situaci jeden na jednoho střílel přes obránce a tento pokus mu vyšel. Kometa však uklidnila hru a ve dvanácté minutě se podařilo juniorům z Brna vyrovnat. Rostlislav Štajnar získal touš, dostal se až před gólmana a toho následně zkušeně prostřelil. Modrobílí byli do konce třetiny aktivnější a měli několik dobrých šancí, ale skóre se již nezměnilo a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Druhou periodu již měli ve své režii hosté. Patera dlouho odolával a předváděl perfektní výkon, ale později přeci jen povolil. Nejprve Motor přišel o kotouč v obranném pásmu a Luboš Horký tuto šanci perfektně zužitkoval. Rozhýbal Pateru, kterému nakonec poslal puk mezi betony. Brňané se tak ujali vedení, což ovšem nebylo z jejich strany vše, jelikož o čtyři minuty později proměnili přesilovku pět na tři. Jihomoravané si rozebrali obranu domácího týmu, Horký dostal kotouč před branku a ten poslal pas na zcela volného Petra Kratochvíla, jenž neměl větší problém se skórováním. Kometa šla po druhé třetině do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Do závěrečné části utkání vstoupili hosté se slušným náskokem. Brněnští junioři však nehráli pasivně, ale snažili se svůj náskok ještě navýšit. Velkou šanci měl Čejka, který však při pokusu o střelu do odkrytého místa branky nedokázal trefit touš podle představ a ten poté letěl mimo. Několika skvělými zákroky se předvedl také Dostál, jenž se zasloužil o udržení náskoku Komety. Do konce tohoto duelu tedy žádná další branka nepadla a Kometa porazila Motor 3:1. Junioři si tak odváží z Jižních Čech všechny tři body.

CEB Luboš Rob: Co říci k dnešnímu zápasu. Brno přijelo v plné síle, což jsme věděli. Říkali jsme, že nesmíme udělat chyby a my jsme je udělali. Hlavně gól na 2:1, kdy náš poslední hráč dělal kličku. Pak také naše oslabení pět na tři, které bylo dvouminutové, Brno potrestalo, a tím ten zápas rozhodlo. Dneska rozhodla kvalita.
KOM Jan Konečný: Myslím, že jsme dnes odehráli velice dobré utkání. Zvládli jsme ubránit oslabení tři proti pěti i čtyři proti pěti. Utkání nejspíše rozhodlo to, že jsme dokázali vstřelit branku ve hře třech proti pěti, čímž jsme srovnali stav. Myslím, že pak jsme měli převahu. Kluci makali, bruslili, vytvářeli jsme si gólové šance a odehráli jsme výborné utkání.