Mladší dorost přehrál doma Dynamo a posunul se na druhé místo tabulky

HC Kometa Brno - HC Dynamo Pardubice

Branky a nahrávky: 2. Kučeřík (Konečný), 5. Hubáček (Sedláček, Jedlička), 8. Rašovský (Hubáček, Holemý), 22. Malý (Vašíček, Studený), 43. Rašovský (Kučeřík, Jedlička), 56. Vašíček (Konečný) – 1. Antoníček (Lašák), 57. Rohlík (Rouha), 60. Jelínek, 60. Koffer (Zeman, Antoníček). Rozhodčí: Vrba – Šustr, Král. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 105. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:4.
HC Kometa Brno: Kašpar – Holemý, Sedláček T., Kučeřík, Furch, Sedláček J., Studený – Adam, Popelka, Konečný, Hubáček, Meluzin, Jedlička, Malý, Kavický, Rašovský, Vašíček, Bartes, Brabenec
HC Dynamo Pardubice: Nečas, 22. Klas – Matěcha, Pejzl, Kaštánek, Nedelka, Odehnal, Jelínek, Secký – Hebek, Šír, Zeman, Antoníček, Koffer, Hledík, Rouha, Rohlík, Lašák

B r n o – Po reprezentační pauze se opět rozjela nejvyšší klubová soutěž napříč všemi věkovými kategoriemi. Mladší dorostenci měli v úterý na programu dohrávku s pardubickým Dynamem. První gól obdrželi sice již po jednapadesáti vteřinách, ale díky bojovnému výkonu se jim podařilo skóre otočit ještě v první třetině a nakonec zvítězit 6:4.

Diváci v aréně se ani nestihli usadit, když se poprvé měnilo skóre. Ani ne po minutě hry se prosadil Petr Antoníček a poslal Pardubice do vedení. Kometa se ale neúspěšným startem nenechala zastrašit a vrhla síly do útoku, což se jí záhy vyplatilo. Dvě minuty po startu se o vyrovnání postaral Radek Kučeřík. Když se po něm prosadili ještě Oscar Hubáček a Václav Rašovský, vedla Kometa v osmé minutě už 3:1. Pět minut před první sirénou hráli domácí přesilovou hru, ale využít se jí bohužel nepodařilo. Dynamo se probralo až těsně před přestávkou, ale branku už nepřidalo. Do šaten se tak šlo poprvé za stavu 3:1 pro modrobílou družinu.

Druhá část klání se nesla ve vyrovnanějším duchu než úvod utkání. Kometa dobře bránila a Dynamu se nedařilo přes její obraný val dostat. Brnu se navíc podařilo přidat další branku. Parádní akcí se o ni postaral Jakub Malý, který projel celé hřiště a precizní ranou do pravého horního rohu vyhnal z branky nejen všechny pavouky, ale také brankáře Nečase. Ke konci třetí třetiny se tlak Pardubic lehce zvyšoval, ale pozorná obrana Komety se nenechala zaskočit a i po druhé třetině tak odcházela do šaten s náskokem.

Ve třetí třetině si Brňané vytyčili jasný cíl, a to sice udržet získaný náskok. Což se jim podařilo. Dokonce se jim ještě podařilo ho ještě navýšit. Nejdříve se trefil Václav Rašovský , který zužitkoval přihrávku od Radka Kučeříka. V pětapadesáté minutě ho napodobil Dominick Vašíček a přisal šestý gól v podání Brna. V závěru se sice kvůli lehké ztrátě koncentrace ještě třikrát prosadili hosté, ale na rozdělení bodů to už nic nezměnilo. Kometa tak bere všechny body díky kterým přeskočila svého soupeře z východu Čech v tabulce a přiblížila se na dva body pozici zajišťující play-off.

KOM Marek Moskal: V první třetině jsme dali slepené góly, i když jsme brzo inkasovali. Ve druhé třetině jsme zlepšili hru. Ve třetí třetině jsme zápas kontrolovali. Hráčům jsem vyčinil za posledních pět minut zápasu, ty nebyly z našeho pohledu vůbec dobré. Musíme se z nich poučit a ve čtvrtek, kdy hrajeme se stejným soupeřem, se takovému závěru vyvarovat.
PCE Marek Dvořák: Jsme trošku zklamaní, do zápsu jsme vstoupili dobře. Brzy jsme vedli ale paradoxně jsme stejně brzo dostali tři branky. Snažili jsme se pak soupeře zatlačit, ale to se nám nedařilo. V posledních třech minutách jsme dali tři branky, což asi pramenilo z nekoncentrovanosti domácích.