.

Starší dorost dokonal obrat a porazil Plzeň po samostatných nájezdech

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 4. Eret, 35. Matiášek (Eret), 49. Hajšman (Procházka), 60. Přikryl (Šilhán) – 42. Plašek (TS), 47. Süss, 52. Střondala, 55. Plašek (Kunc), rozh. náj. Frydrych. Rozhodčí: Poskočil – Jindra, Šperl. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.
HC Škoda Plzeň: R. Červenka – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, M. Červenka (A), Hajšman, Eret (A), Hasman, Mužík, Kovařík (C).
HC Kometa Brno: Holík – Věžník, Jurnečka, Kučera (C), Mlčák, Vašíček, Jeřábek (A) – Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí (A), Matula, Novák, Frydrych, Zajíček, Kunc, Plášek, Kadlic.

B r n o – V sobotu v rámci osmého kola nadstavby starší dorost Komety odehrál duel v Plzni. Utkání to bylo napínavé od prvních minut. Plzeň si zprvu vedla o něco málo lépe a ještě na začátku třetí třetiny vedla 2:0, ale poté se strhla přestřelka a Brňané nakonec tuto bitvu rozhodli až v páté sérii nájezdů, vyhráli 4:5 a domů si vezou dva body.

Utkání začalo poměrně rychle, když ve čtvrté minutě otevřela skóre utkání domácí Plzeň. Petr Eret předvedl sólovou akci, když vybojoval puk, obehrál tři soupeře a prostřelil Holíka střelou ke vzdálenější tyči. Velkou šanci vyrovnat měl Svoboda, který dostal křižnou přihrávku a z první trefil břevno. Kometě se později podařilo ubránit oslabení pět na tři, což tým nakoplo, ale i tak se do konce třetiny skóre nezměnilo a do kabin šla Plzeň s jednobrankovým náskokem.

Druhá perioda se nesla v podobném duchu. Hra se přesouvala ze strany na stranu a hosté měli několik příležitostí vyrovnat. Jedinou branku v této části hry však opět vstřelila Plzeň. Konkrétně Jan Matiášek, který dostal od Ereta přesnou přihrávkou k pravé tyči a zakončil tak prakticky do prázdné branky.

Ve třetí části utkání se však spustila lavina gólů. Nejprve vstřelil kontaktní branku Karel Plašek, když si najel ze strany a po dlouhé kličce prostřelil Červenku mezi betony a pět minut po této brance bylo vyrovnáno. Jan Süss si sjel k levé tyči a zblízka zavěsil. Domácí brankář neměl sebemenší šanci zasáhnout. Plzeň však dokázala rychle odpovědět. Domácí útočníci ujeli do situace dva na jednoho, Procházka předložil žabičku přes obránce na Kamila Hajšmana a ten z první prostřelil Holíka.

Brňané však zrychlili hru a opět se jim podařilo vyrovnat. Vojtěch Střondala vystihl rozehrávku Plzně a překonal Červenku bekhendovým blafákem. O další tři minuty se Kometě podařilo otočit skóre a to dokonce ve vlastním oslabení. Opět se trefil Karel Plášek, který předvedl sólovou akci a našel mezírku mezi betony Červenky. Indiáni však odvolali gólmana a hráli v šesti a dvacet sekund před koncem vyrovnali na 4:4. Filip Přikryl střílel na bránu, Holík na tuto střelu dostatečně neviděl a touš se dostal za brankovou čáru.

V prodloužení se hrál vcelku pasivní hokej. Ani jeden z celků nechtěl chybovat a tak celá bitva dospěla do samostatných nájezdů, kde až v páté sérii rozhodl rychlou střelou Lukáš Frydrych. Starší dorost Komety tak ukázal svoji vytrvalost a schopnost otočit nepříznivý stav a ze západu Čech odjíždí se dvěma body.