.

Starší dorostenci se naladili na play off výhrou. Šindelka vynuloval Spartu

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 28. Střondala (Svoboda), 57. Střondala (Kowalczyk). Rozhodčí: Ondráček – Musil, Komínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 2:0.
HC Kometa Brno: Šindelka – Krejčí, Věžník, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera, Vašíček, Gloz – Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí, Matula, Novák, Frydrych, Zajíček, Kunc.
HC Sparta Praha: Mičán – Haš, Vízner, Tůma, Havlín, Hadamczik, Hanuš – Čermák, Švarc, Šišolák, Barinka, Nacházel, Gnusin, Dani, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev.

B r n o – Závěrečný zápas druhé části sezony starší dorostenci Komety zvládli. Na domácím ledě si poradili s pražskou Spartou v poměru 2:0, a zůstávají na první pozici tabulky skupiny A NOEN Extraligy. Obě trefy zápasu zaznamenal brněnský forvard Vojtěch Střondala. Brankář Komety Martin Šindelka kryl všech 29 střel soupeře, a připsal si čisté konto.

Modrobílí si sice v první části úvodní periody dokázali vytvořit několik zajímavých šancí, ovšem na brankáře Sparty Mičána si nedošli. Nejblíže otevírací brance byl v osmé minutě patrně Svoboda, který po Kuncově přihrávce netrefil odkrytou klec. Následně si domácí vytvořili enormní tlak při početní převaze, Věžníkovu velkou šanci eliminoval zákrokem hokejkou Mičán mimo bránu. Následně si dvě početní převahy zahráli hosté ovšem bez úspěchu, a tak první třetina skončila bez branek.

Na úvod druhé části mohli udeřit hosté. Při přečíslení dva na jednoho si ovšem Kropáček nepřišel na Šindelku. Čekání na gól tak ukončili domácí nádhernou akcí. Ve 28. minutě Vojtěch Střondala přebral kotouč od Svobody, kličkou si obhodil sparťanského zadáka, a následně přesnou střelou umazal nulu na kontě Mičána. Ve zbývající části druhé třetiny už si ani jeden z týmů velkou šanci nevytvořil.

Brněnský brankář Martin Šindelka držel své mužstvo, vychytal všech 29 sparťanských střel. Foto: Tomáš Paulík.

Zkraje třetí části si modrobílí zahráli přesilovou hru, v níž ovšem vážněji Mičána neohrozili. Věci se začaly dít až po konci přesilové hry. Nejprve brněnský obránce Kowalczyk napřáhl na pravém kruhu a jen těsně minul bránu hostujícího celku, v následném protiútoku zase Tůma napálil břevno. Poté Pražané spálili další velkou šanci. V přečíslení dva na jednoho už byl Šindelka vyšachovaný, ovšem Gloz fauloval zakončujícího hráče, a ten poslal kotouč mimo bránu. Rozhodčí sice nenařídil trestné střílení, ovšem přesilovku pro Spartu ano. V ní se Pražané vytvořili dobré příležitosti, ale Šindelka podržel své mužstvo.

Velká šance Sparty brankou neskončila. Pražané Šindelku nepřekonali ani jednou. Foto: Tomáš Paulík.

Oba týmy se v závěru utkání dostali do přečíslení. Střondala se Svobodou na jedné straně, ani na Dani na straně druhé se ale prosadit nedokázali. Schwambergerův únik po pravé straně zastavil ještě před Šindelkou ukázkovým hitem Kučera. A tak znovu přišel okamžik domácího týmu. Kowalczykovu střelu od modré čáry usměrnil v 57. minutě necelé čtyři minuty před koncem normální hrací doby za Mičánova záda šikovnou tečí Vojtěch Střondala. Hosté si v závěrečném tlaku další velkou šanci nevytvořili, a z Brna odjeli s prázdnou. Šindelka pochytal všech 29 střel soupeře, a připsal si čisté konto.

KOM Jan Zachrla: Musím říct, že se nám povedla první třetina, dařilo se nám hrát dobře i po hokejové stránce. Od druhé třetiny byl náš výkon horší. Na druhou stranu, vyhrát zápasy, kde se nedaří a soupeř hraje dobře, ukazuje naši připravenost. Ve třetí třetině jsme ukázali nedisciplinovanost a hostující hráči nám několikrát ujeli do přečíslení. Jsme rádi, že jsem to dnes zvládli.
SPA Richard Žemlička: Bylo to velice dobré utkání, bojovné na obou stranách. Myslím, že jsme nebyli horším týmem. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vytvořili, zatímco Brno ano. Proto Kometa vyhrála zaslouženě.

Zobrazit kompletní fotogalerii