Juniorka dokázala obrátit duel na ledě Slavie a veze do Brna tři body

HC Slavia Praha - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 22. Jaša (Šergl), 25. Šteiner (Matějka, Stark), 25. Jaša (Melovič, Vobořil), 40. Furch (Patočka, Klapka) – 17. Svoboda (Jeřábek, Frydrych), 36. Gajarský (Mlynář), 36. Krejčí II. (Ferda, Čejka), 43. Mlynář (Krejčí I.), 50. Süss (Mlynář), 54. Střondala (Süss, Mlynář). Rozhodčí: Pilný - Marek, Ovsík. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Střely na branku: 33:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:6.
HC Slavia Praha: Šorf (54. Vecka) – Šmíd, Duda, Stark, Antoš, Melovič, Valík, Vobořil – Jaša, Kohút, Šergl – Matějka, Šteiner, Martínek – Furch, Patočka, Klapka – Šilhan, Nedorost, Netolický
HC Kometa Brno: Dostál – Trnka, Slabý, Krejčí I., Kučeřík, Rafaj, Jeřábek, Kowalczyk – Novák, Süss, Svoboda, Hasoň, Gajarský, Střondala, Čejka, Mlynář, Ferda, Frydrych, Krejčí II.

B r n o – Druhý duel tripu zahájila Kometa aktivně a po první třetině vedla zásluhou Svobody 1:0. V prostřední části domácí vyrovnali a dokázali si vybudovat dvoubrankové vedení. To Kometa sice dokázala stáhnout, ale ještě jednou šli do vedení Pražané. V závěrečné třetině obrátila Kometa třemi brankami jednoznačně vývoj utkání na svou stranu a zaslouženě veze do Brna plný počet bodů.

Jako první si v zápase vypracovali vyloženou příležitost slávisté, Martínek ale únik nezakončil nejlépe. Klička mezi nohami se mu sice povedla, puk však nezvedl dostatečně vysoko, aby přeletěl připravený beton Dostála. V podobné situaci byl na druhé straně i Gajarský, ale ani on neuspěl. Z úvodní trefy se tak nakonec radoval až Matěj Svoboda. Ten dostal v přečíslení přihrávku, kterou sice musel poměrně dlouho zpracovávat, přesto nakonec dostal puk za Šorfova záda. První třetinu tak zvládli lépe hosté, vstup do druhé dvacetiminutovky se jim ovšem vůbec nepovedl.

Ani ne po dvou minutách prostřední části prostrčil Šergl kotouč na volného Davida Jašu, který bekhendem srovnal skóre. Následně puk vybojoval Stark, z čehož těžil Matějka, který přesným pasem našel Davida Šteinera, pro kterého nebyl problém trefit odkrytou klec. Skvělou tříminutovku zakončil David Jaša, který si na brankovišti počkal na střelu Meloviče a v pravý čas tečoval mimo dosah Dostála. Červenobílí byli rázem lepším celkem, další trefu mohl přidat Netolický, po prudké přihrávce Šilhana ale puk vůbec netrefil.

Chvilku po polovině duelu nabídli domácí soupeři přesilovou hru, ze které Brno snížilo na rozdíl jediné branky. Adam Gajarský, dlouho váhal se střelou, nakonec přece jen vypálil a byla z toho pěkná rána pod horní tyčku. O pouhých jednadvacet sekund později zakončil Petr Krejčí II. přečíslení dvou proti jednomu a bylo srovnáno. Ještě ve druhém dějství si Pražané vzali vedení zpět. Souhra celého útoku skončila u Aleše Furcha, který se prosadil krátkou kličkou na hranici brankoviště. Přestože to vypadalo, že do poslední třetiny půjdou s psychickou výhodou domácí, obraz hry tomu vůbec neodpovídal.

Kometě navíc ani netrvalo příliš dlouho vyrovnat. Střelu Krejčího Šorf vyrazil a s pohotovou dorážkou ihned přispěchal Tomáš Mlynář. Sešívaní byli ve třetím dějství nedisciplinovaní, což je nakonec stálo i zisk bodů. Při vyloučení Martínka se totiž po dobré práci Mlynáře prosadil Jan Süss, faul Měloviče pak potrestal Vojtěch Střondala. Šestý gól Komety už nevydržel Šorf a okamžitě se vydal na střídačku, poslední minuty si tak na ledě užil i náhradní gólman Vecka. Pražané se i přes snahu už nedokázali dostat do tlaku, nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.