Starší dorost doma po bojovném výkonu podlehl rakouskému Salzburgu

HC Kometa Brno - EC Red Bull Salzburg

Branky a nahrávky: 7. Schütz (Alanov), 13. Alanov (Rebering), 23. Lobach (Dietl), 29. Schütz (Barinka), 32. Wirt (Schütz, Varejcka), 44. Barinka (Jentzsch), 60. Jentzsch (Barinka). Rozhodčí: Zbořil – Loun, Novotná. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 102. Střely na branku: 16:59. Průběh utkání: 0:7.
HC Kometa Brno: Holata – Vězník, Sedláček T., Kučeřík, Mlčák, Sedláček J., Vašíček P., Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Novák, Vašíček D., Kunc, Kadlic
EC Red Bull Salzburg: Mnich – Obu, Wirt, Dietl, Pasanen, Hadamczik, Alanov – Stewart, Schütz, Rebering, Lobach, Barinka, Varejcka, Hefke, Schitz, Hede, Vogt, Jentzsch, Huber, Dube, Peeters

B r n o – V sobotu dopoledne dorazil do Brna tým staršího dorostu z rakouského Salzburgu. Vedoucí tým skupiny D potvrdil své umístění na čele tabulky a odvezl si z ledu domácích 3 body po výhře 7:0.

Kometa začala odhodlaně a šla do útočných akcí. V 7. minutě se ale dostali do vedení hosté po dorážce Justina Schütze. Kometa si vytvářela šance a snažila se vyrovnat, tyto pokusy však byly neúspěšné. V čase 12:40 Igor Alanov, střelou o horní tyč, zvýšil na 0:2. Kometa se dostala ještě do jedné velké příležitosti, když se Kadlic z pravého kruhu pokoušel bekhendem překonat gólmana Salzburgu. První třetina byla zakončena vyloučením Kunce, toto oslabení však kometa hravě ubránila.

V druhé třetině rakouský tým začal sebevědomě. Kometa se nenechala zastrašit a vyhnala soupeře ze svého pásma. V dvaadvcáté minutě Kometa dostala studenou sprchu, když útočník Dennis Lobach přidal třetí branku. Kometa šla do brejků, snažila se vybudovat šance, ale žádná z nich nebyla gólová. Salzburgský kapitán Justin Schütz v čase 28:17 vypíchl puk a v samostatném uniku překonal brněnského gólmana. V 31. minutě unikli 3 hostující hráči a Daniel Wirt uklidil puk do brány a zvýšil stav na 0:5. Druhou třetinu zakončil nájezd Salzburgu, se kterým si gólman Komety Martin Holata poradil.

Na trestné střílení hostujícího Stewarta doázal domácí gólman skvěle zareagovat. Foto: Jiří Grulich.

Ani ve třetí třetině se Kometa nevzdávala a hned na začátku Meluzín prokličkoval mezi obranou a nahrál volnému Vašíčkovi, ten však minul. V čase 43:07 se rychle před bránou zorientoval Marcel Barinka a posunul puk za brankovou čáru. Po této akci už vedl hostující tým 0:6. Kometa se stále pokoušela střílet a dostat puk za záda brankáře hostí, nebyla ale úspěšná. Před koncem zápasu byl Lobach poslán na trestnou lavici za krosček. Hosté se 22 sekund před koncem dostali do pásma Komety a Mario Jenzich zvýšil na 0:7.

KOM Roman Meluzín: Salzburg má obrovskou kvalitu, kterou potvrdili a zaslouženě vyhráli. Užší kluziště nám mohlo vyhovovat trošku víc, nicméně hosté si rychle zvykli a nedělalo jim to zjevně žádné problémy.
SAL Teemu Levijoki: Utkání bylo dobré, hráči plnili co měli a s čím jsem spokojený. Jsem rád, když kluci mohou hrát i na menším ledu, je potřeba hrát trochu jinak a také je celý zápas fyzicky náročnější.

Zobrazit kompletní fotogalerii