Starším dorostencům duel s Karlovými Vary nevyšel, inkasovali pět branek

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary

Branky a nahrávky: 21. Kunc (Kadlic, Mlčák) – 9. Novotný (Černý, Cankov), 22. Novotný (Cankov, Černý), 24. Křemen, 28. Hudečka (Fečo, Novotný), 34. Jiskra (Berčík, Záruba). Rozhodčí: Šudoma - Brzobohatý, Czuban. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 85. Střely na branku: 33:28. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:5.
HC Kometa Brno: Kašpar (24. Holata) – Vězník, Sedláček T., Mlčák, Sedláček J, Vašíček, Holemý, Studený, Buchal – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Rašovský, Kavický, Del Favero, Kunc, Kadlic
HC Energie Karlovy Vary: Horák – Cankov, Stejskal, Kosina, Ptáček, Tureček, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Černý, Maydl, Křemen, Berčík, Hudečka, Karbulka, Jiskra, Fečo, Korčmaroš

B r n o – Po pondělím utkání se Salzburgem čekal starší dorost v pátek odpoledne další domácí duel, tentokrát s týmem ze západu Čech. Přestože měli dorostenci na začátku duelu navrch, nakonec padli 5:1. O jediný gól svého týmu se pěknou akcí v oslabení blýskl Michal Kunc. Tuto porážku může starší dorost odčinit hned nazítří v sobotu proti Plzni.

Kometa hned v úvodu první třetiny šokovala svého soupeře svým velkým tlakem. Vytvořila si několik slibných šancí a dokonce nastřelila tyčku! Pak ale přišla v osmé minutě přesilovka pro Karlovy Vary a ty se s ní vypořádaly na jedničku, když David Novotný svojí šikovnou tečí poslal svůj tým do vedení - 0:1. Z holí hostů šlo v první třetině na Kašparovu bránu docela dost střel, ale ten svoji svatyni střežil perfektně. Po zbytek třetiny se hrálo více ve středním pásmu a žádnou gólovou šanci tato část hry již nepřinesla.

Druhou dvacetiminutovka začala Kometa v oslabení, ale hned po buly se ji podařilo nahnat se do pásma. Vojtěch Kadlic poslal zpoza brány milimetrově přesný pas na Michala Kunce který nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 1:1. Ovšem Energie našla rychlou odpověď, když David Novotný, opět přesnou tečí, vrátil Varům vedení a energetikům to začalo lepit - 1:2. Během dalších tří minut dala Energie další dvě branky z holí Adama Křemene, jenž ujel v oslabení, a Jiřího Hudečka - 1:4. Kometa se nestihla ve druhé třetině ani rozkoukat a už musela dotahovat tříbrankové manko. Do brněnské svatyně šel místo Filipa Kašpara Martin Holata, který o pár minut později také inkasoval, když se k dorážce z mezikruží dostal Vít Jiskra - 1:5.

Do třetí periody šli dorostenci s myšlenkou snížení stavu, nebo i vyrovnání. Vytvořili si několik gólových šancí. Největší tutovku měl Vojtěch Kadlic, který dostal nabito na levý kruh a jeho střela se otřela o boční tyč. Přestože byla Kometa po celou dobu aktivnějším týmem a více se držela na puku, tak se jí nepodařilo skórovat. Přes obětavý a snaživý výkon, především ve třetí třetině, padla 5:1. Napravit páteční zaváhání však může hned nazítří proti Plzni.

KOM Marek Moskal: První třetina rozhodla zápas. Celkově jsme měli v zápase málo šancí. Nešli jsme aktivně do brány a hráli jsme nedisciplinovaně. Nezbývá mi nic jiného než pogratulovat soupeři k vítězství.
KVA Václav Eismann: Vážíme si tohoto vítězství, bylo to náročné. Hráli jsme dobře do brány a naše střelba byla efektivnější než obrana domácích, a tak jsme zaslouženě zvítězili.