Archiv » Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

18.1.Kometa útočí na desátý triumf v řadě! V pátečním šlágru o druhé místo vyzve HradecKOM - HRK, 41.kolo | Václav Petrů. Foto: Ivo DostálB r n o – Nejdelší sérii výher v řadě od návratu do extraligy v roce 2009 tahají hokejisté brněnské Komety. Úterní vítězství nad Zlínem bylo devátým v řadě. Desátý navazující triumf mohou úřadující čeští šampioni přidat v pátek, kdy se po bezmála dvou týdnech představí v domácí DRFG Areně. Ve šlágru 41. kola se v přímém souboji o druhé místo utkají s Mountfieldem Hradec Králové. Duel mezi dvěma elitními týmy české nejvyšší soutěže startuje v 18 hodin.
18.1.Projekt Bruslička pokračuje i v roce 2018Simon Vejtasa, Roman Zajíček. Foto: Eva Smištíková.B r n o – Vést děti k bruslení a hokeji samotnému, i to je cílem našeho klubu. Projekt Komety s názvem Bruslička, jehož cílem je oslovení i těch nejmenších dětí a přivést je ke sportu zábavnou formou, pokračoval v období Vánoc svým druhým dílem. Akce se účastní brněnské mateřské školy, pro které je připraveno pět lekcí bruslení, které trvají vždy 45 minut a jsou zdarma.
18.1.Mladší dorost nedovolil Jihlavě obrat a bere z utkání tři bodyKOM - JIH 4:2, 0.kolo | Matouš Vojáček, foto: Jiří GrulichB r n o – Mladší dorost vlétl do zápasu a brzy se ujal vedení, do poloviny utkání dokázalo Brno vstřelit další dvě branky. Jihlava se však nevzdala a dvěma rychlými zásahy se dostala zpátky do zápasu. Kometa ve třetí třetině dominovala, vstřelila čtvrtou branku a pojistila si tříbodový zisk.
18.1.S novým trenérem jsme zlepšili hru a získali nové signály, cení si Jan HolemýDaniel Kinc, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Mladší dorostenci stále srdnatě bojují o důležité body v nadstavbové skupině "D", z níž jen vítěz postupuje do následného play-off. Modrobílí zatím hájí vytoužené první místo a další tři body přidali ve čtvrtek podvečer doma proti Jihlavě. Vítězný duel zhodnotil Jan Holemý, jenž se blýskl gólem a asistencí.
17.1.Vyhrát venku je vždycky fajn, raduje se po utkání ve Zlíně Jan HruškaZLN - KOM 2:4, 30.kolo | Roman Zajíček, foto: Ivo Dostál.Z l í n / B r n o – Brněnská Kometa pokračuje ve vítězné sérii zápasů, momentálně je již na čísle devět. Hráči a trenéři však tuto pozitivní bilanci berou se vší pokorou. Pochopitelně jsou rádi za momentální formu a třetí místo v tabulce, ale chtějí být i nadále skromní. Utkání ve Zlíně hodnotil v podobném duchu i autor dvou branek, útočník Jan Hruška.
17.1.Třetí hráč Brna míří na ZOH! V olympijské nominaci Slovenska je útočník Marcel HaščákDaniel Kinc, Roman Zajíček. Foto: IIHFB r n o – Nejen v české reprezentaci, ale také ve slovenském národním týmu bude mít své zastoupení na ZOH v jihokorejském Pchjongčchangu brněnská Kometa. Útočník Marcel Haščák byl nominován do výběru slovenské reprezentace a stříbrný medailista z MS 2012 tak ke čtyřem startům na světových šampionátech přidá i premiérou účast pod olympijskými kruhy. Mezi náhradníky je navíc jeho spoluhráč brankář Marek Čiliak. Gratulujeme!
17.1.Hráči U16 se sejdou na přípravném kempu v Čáslavi, Kometa zde bude mít dvojí zastoupení Matouš Vojáček, foto: Karel ŠvecB r n o – Národní tým do šestnácti let čeká 22. a 23. ledna přípravný kemp v Čáslavi. Na každý jednotlivý den je pozváno dvaadvacet hráčů, které čeká rozbruslení. Následovat bude utkání proti staršímu dorostu. V pondělí se výběr utká s Dynamem Pardubice a v úterý 23. se starším dorostem Liberce. Na úterní sraz nominoval Karel Beran i dva hráče z Komety Brno - útočníka Jakuba Malého a obránce Jana Sedláčka.
16.1.Série pokračuje. Kometa loupila i ve Zlíně a připisuje si devátou výhru v řadě!ZLN - KOM 2:4, 30.kolo | Roman Zajíček, foto: Jiří Zaňát.Z l í n – Těžký duel, těžké klimatické podmínky, ale dohrávka byla zvládnuta na jedničku. Kometa zajížděla k dohrávanému duelu do Zlína, kde se dlouho hrál vyrovnaný mač. Ten rozhodl až osm minut před koncem v přesilovce Martin Erat. Pojistku deváté brněnské výhry v řadě učinil střelou do prázdné brány Radim Zohorna. Kometa vítězí 4:2 a průběžně se vyhoupla na třetí místo extraligové tabulky.
16.1.Další týden mládežnického hokeje se rozjíždí, celkem se můžeme těšit na sedm zápasůAdéla Hrabálková, foto: Anděla Trötzmüllerová.B r n o - Brněnskou juniorku a mladší dorostence čeká velmi nabitý týden. Obě z výše zmíněných kategorií mají na programu po třech zápasech, starší dorost pouze jeden. Junioři se budou snažit navázat na šestizápasovou sérii výher, kterou přerušily až Pardubice. Starší dorostenci se zase budou snažit udržet na vítězné vlně poté, co prohráli poslední čtyři domácí zápasy a body dokázali přivézt až z venkovního ledu. Mladší dorostence čeká páté venkovní utkání za sebou, následně se pro ně rozjede pětizápasová série domácích utkání.
16.1.Poprvé na olympiádě! Věřím, že si to užiju, říká obránce Ondřej NěmecVáclav Trávníček, foto: Jiří Grulich.B r n o – K šesti mistrovstvím světa přidá v únoru i start na olympijských hrách. Brněnský obránce Ondřej Němec oblékne pod pěti kruhy reprezentační dres jako jediný bek z Tipsport extraligy. „Trenér vybíral hráče podle toho, aby každý z nich měl v týmu svoji roli. A vyšlo to takhle. Věřím, že naše vlajka bude na konci co nejvýš,“ říká defenzivní pilíř Komety, jenž se v Koreji potká s dalším vyslancem Komety Brno, Martinem Eratem.
16.1.Mladší dorost i přes pozdní příjezd zvládl duel ve Žďáře a připsal si tři důležité bodyZNS - KOM 1:4, 22.kolo | Kryštof Severa, Ondřej Krásný, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Vzhledem k nepříznivé meteorologické situaci na moravské části České republiky přijeli starší dorostenci ke svému utkání lehce později. I přes mírné zpoždění dokázali prokázat herní kvalitu a svého soka porazili přesvědčivě 4:1.
16.1.Junioři otočili utkání s Olomoucí a berou tři body KOM - OLO 3:1, 27.kolo | Jan Tajzler, foto: Jiří GrulichB r n o – Dohrávka 29. kola DHL extraligy juniorů přivedla do brněnské DRFG Areny celek Olomouce. Domácí byli před utkáním pasování do role favorita, ale moravské derby mělo vyrovnaný průběh. Skóre otevřela jako první Olomouc, která dokázala ovládnout první třetinu. Kometa do druhé části nastoupila s větši aktivitou a výsldkem byl obrat ve skóre. Kohouti drželi v Brně naděje až do samotného závěru, ale vítězství Komety zpečetil trefou do prázdné branky Petr Slabý.
16.1.Soutěž je vyrovnaná, nikdo není outsider, myslí si Aleš Trnka Jan TajzlerUtkání proti Olomouci nezačali Brňané příliš dobře a po první třetině prohrávali 0:1. Do druhé třetiny se však juniorka Komety přeci jen zvedla a své šance konečně začala také proměňovat. U druhé branky brněnského týmu asistoval obránce Aleš Trnka, jenž se s námi podělil o dojmy z utkání i o vyhlídkách k následujícímu víkendovému dvojzápasu s Českými Budějovicemi a Plzní. Zároveň se také vyjádřil, že postavení v tabulce DHL extraligy juniorů nemá na utkání příliš velký vliv, ostatně to dnes i utkání s Olomoucí jednoznačně ukázalo.
15.1.Zápasy s Třincem mají vždy velkou kvalitu, hodnotní Jakub Krejčík výhru nad OcelářiTRI - KOM 2:5, 40.kolo | Roman Zajíček, foto: Ivo Dostál.T ř i n e c – Forma Komety pokračuje. Na ledě silného Třince hostující Brňané ukázali, že momentálně mají v extralize nejvyšší výkonnost. V utkání vedli již 4:0, sice se pak Oceláři nadechli a bojovali o kontaktní gól, ale vše v závěru utnul obránce Jakub Krejčík, který si v zápase připsal gól a asistenci. Mimochodem zkušený bek je druhý v kanadském bodování klubu (4+22).
15.1.Třetí díl moravského derby. Prodlouží Kometa ve Zlíně vynikající vítěznou sérii? ZLN - KOM 2:4, 30.kolo | Václav Petrů. Foto: Michal EgerB r n o – Hektický program rozjeté brněnské Komety pokračuje. Úřadující šampioni, kteří mají v zádech osm výher v řadě, odehrají třetí venkovní duel v pěti dnech. V úterý čeká svěřence hlavního kouče Libora Zábranského dohrávka prosincového 30. kola na ledě sedmého týmu tabulky Zlína. Třetí moravské derby v sezóně začne na Zimním stadionu Luďka Čajky v úterý od 17:30.
15.1.Naše forma je příjemná, ale nebylo lehké naskočit do rozjetého vlaku, přiznává Marek LanghamerTRI - KOM 2:5, 40.kolo | Roman Zajíček, foto: Roman Kantor.B r n o – Návrat ve velkém stylu. Po pětizápasové absenci, která byla zaviněna zraněním, se brankář Marek Langhamer vrátil do brankoviště brněnské Komety. Spolu s kolegou Markem Čiliakem se oba předhání v tom, kdo v utkání předvede lepší výkon. V Třinci dostal od trenérů důvěru tentokrát český gólman a rozhodně nezklamal. Pochytal pětatřicet střel a především v přesilovkách Ocelářů musel být velmi pozorný.
15.1.Komeťáci Martin Erat a Ondřej Němec budou reprezentovat Česko na ZOH v Jižní KorejiVáclav Trávníček.B r n o – Hned dva hráče brněnské Komety nominoval reprezentační trenér Josef Jandač na únorové zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Dres národního týmu pod pěti kruhy obléknou útočník Martin Erat a obránce Ondřej Němec! Ofenzivní lídr Komety bude na Hrách startovat již počtvrté za svoji bohatou kariéru, pro Němce jde o první olympijskou zkušenost. Hokejový turnaj odstartuje 15. února, kdy Češi vyzvou výběr pořadatelské země.
15.1.Hrát na olympiádě je čest, do Koreje jedu pro medaili, hlásí Martin EratVáclav Trávníček, foto: Jiří Grulich.B r n o – Bude to pro něj už čtvrtá olympijská zkušenost v řadě. Po Turíně 2006, Vancouveru 2010 a Soči 2014 oblékne Martin Erat reprezentační dres pod pěti kruhy také v Pchjongčchangu 2018! Trenér Josef Jandač očekává od brněnského útočníka na únorovém turnaji roli lídra a kapitána českého výběru. „Máme na to, abychom získali medaili,“ věří Erat, jenž co do počtu olympijských startů vyrovná legendární brněnské hráče Vlastimila Bubníka a Josefa Černého.
14.1.Kometa srazila Třinec ve vlastním oslabení. Do Brna veze osmou výhru v řaděTRI - KOM 2:5, 40.kolo | Matěj Laža, foto: Ivo DostálPoslední čtvrtinu základní části zahájila Kometa na třineckém ledě. Modrobílí hokejisté začali aktivně a první třetinu vyhráli poměrem 1:0 po přesilovkové trefě Martina Erata. Na začátku druhé části zasadili Brňané svému soupeři hodně tvrdý úder. Nejprve zvýšil Martin Erat a následně se v jednom oslabení prosadili Leoš Čermák a Martin Nečas. Domácí sice zásluhou Jiřího Polanského a Romana Vlacha snížili na 2:4, Jakub Krejčík ale necelé tři minuty před koncem prostřelil Hamerlíka od modré čáry a Kometa si veze do Brna tři body.
13.1.I přes vyhrocený závěr si starší dorost dokázal poradit s pražskou SlaviíSLA - KOM 3:5, 0.kolo | Kryštof Severa, Monika Kramerová, foto: Jiří GrulichB r n o – Brněnský starší dorost odehrál v rámci 34. kola nejvyšší soutěže své kategorie duel se Slavií Praha. O své výhře dokázal rozhodnout ve druhé třetině, kdy si vybudoval rozhodující dvoubrankový náskok. I přes velké množství šarvátek v závěru duelu si dokázali brněnští hokejisté udržet vedení a odvážejí si do Brna tři body.
13.1.Vyrovnané utkání rozhodla třetí třetina, juniorka se vrací z Hradce bez boduHRK - KOM 4:2, 32.kolo | Kryštof Severa, Patrik Soukup, foto: Jiří GrulichB r n o – V rámci 32. kola juniorské extraligy hostil domácí Hradec Kometu Brno. Utkání dlouho působilo vyrovnaně, ale v první polovině třetí třetiny se domácím podařilo dvakrát skórovat a rozhodnout tak o osudu duelu.
13.1.Mladší dorost nezvládl nájezdy a vrací se domů s bodemHBR - KOM 4:3, 0.kolo | Kryštof Severa, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Mladší dorost zajížděl k utkání 25. kola do Havlíčkova Brodu. V havlíčkobrodské kotlině mohli diváci vidět vyrovnané utkání, které došlo do samostatných nájezdů. V dovednostní soutěži bylo domácí družstvo úspěšnější a ponechalo si doma dva body.
13.1.Druhý zápas na venkovním kluzišti v řadě. Kometa míří do TřinceTRI - KOM 2:5, 40.kolo | Kryštof Severa, foto: Ivo DostálB r n o – Hokejisty Komety nečeká po pátečním duelu s Litvínovem nic jednoduchého. Z 312 kilometrů vzdáleného Litvínova se musí přesunout do takřka 200 kilometrů vzdáleného Třince, kde budou v neděli od 15:00 čelit tamním Ocelářům. Půjde o poslední vzájemné střetnutí Komety se slezským celkem v základní části. Modrobílí zahajují závěrečnou čtvrtinu soutěže.
12.1.Kometa si připisuje sedmou výhru v řadě. Další tři body veze z litvínovského leduLIT - KOM 1:4, 39.kolo | Roman Zajíček. Foto: Edvard Beneš.B r n o – Kometa má formu jako hrom. V Litvínově si na své konto připsala již sedmou výhru v řadě. O své výhře na ledě Vervy rozhodla již v první třetině, kdy se prosadila ve dvou případech. Zbytek zápasu kontrolovala a držela si dostatečný náskok. Třemi body blýskl útočník Martin Nečas, do prázdné upravil výsledek na 4:1 Martin Dočekal. Pro Kometu jde o třetí výhru v řadě na venkovním hřišti.
12.1.Starší dorostenci v přestřelce přetlačili Kladno a slaví první výhru v novém roceKLA - KOM 5:7, 0.kolo | Václav Petrů. Foto: Vít Novák K l a d n o – Starší dorostenci Komety si vyšlápli v zápase plném zvratů v poměru 7:5 na Kladno a ze středu Čech si odváží tři body do tabulky. Dvěma trefami se ve třetí třetině podílel na výhře útočník Richard Zajíček. Hokejisté Komety ovládli první třetinu v poměru 2:3, ale domácím se povedlo v prostřední části otočit skóre utkání na 5:4. Poslední slovo ovšem měli Brňané, kteří třígólovou smrští ve třetí části strhli duel na svoji stranu a slaví první výhru v novém roce.
12.1.Junioři Komety sice v Poličce nad Pardubicemi vedli, nakonec z východu Čech body neodvážejí PCE - KOM 4:1, 31.kolo | Václav Petrů. Foto: Jiří GrulichP o l i č k a – Ačkoliv ovládli první třetinu, body junioři Komety z východu Čech nepřivezli. V Poličce podlehli před více než šesti sty diváky vrstevníkům z Pardubic v poměru 1:4. Skóre zápasu otevřel na konci devatenácté minuty brněnský útočník Tomáš Mlynář. Ve zbylých dvou částech se nicméně prosazovali domácí. Ve druhé i třetí třetině přidali po dvou gólech a připsali si tři body do tabulky. Junioři Komety prohráli poprvé po úspěšné šestizápasové sérii.
11.1.Kometa zahajuje venkovní sérii. Začíná na ledě předposledního LitvínovaLIT - KOM 1:4, 39.kolo | Václav Petrů, Roman Zajíček. Foto: Roman Kantor B r n o – Po úspěšné novoroční třízápasové domácí sérii, čeká hokejisty Komety v následujících pěti dnech trojboj zápasů na ledech soupeřů. Jako první se úřadující čeští šampioni představí v předposledním Litvínově, který prohrál čtyři zápasy v řadě a po poslední porážce ve Vítkovicích v klubu došlo ke změně v realizačním týmu. Hlavního trenéra Radima Rulíka nahradil člen vítězného týmu z Nagana Jiří Šlégr. Zápas na severu Čech startuje v pátek v 17:30.
11.1.Mladší dorost zvládl přestřelku v Letňanech a veze z hlavního města tři bodyLET - KOM 6:8, 0.kolo | Kryštof Severa, foto: Anděla TrötzmüllerováB r n o – Mladší dorost brněnské Komety dokázal udržet otěže atraktivního duelu v pražských Letňanech. Celkem 14 branek mohli vidět diváci v Ice areně v Praze, ze které si Brňané vezou tři body za výhru 6:8. Čtyřmi asistencemi se na výhře podílel Jakub Malý.
9.1.Starší i mladší dorost hrají dvakrát venku, juniorka se po třech týdnech vrací do akceŠimon Albrecht, foto: Vít NovákB r n o - Brněnskou hokejovou mládež čeká další nabitý týden. Junioři odehrají dokonce tři utkání. Doma se utkají s Libercem, pak zamíří na dva zápasy na východ Čech. Mladší i starší dorostence čekají pouze venkovní zápasy, ale za to jde o velice důležité duely. Starší dorost se bude snažit zlomit sérii porážek. Je na co se těšit.
9.1.Šňůru výher co nejvíc natahovat, přeje si před venkovním trojbojem brankář Marek ČiliakKOM - OLO 1:0, 38.kolo | Roman Zajíček, foto: Ivo Dostál.B r n o – Jeho forma nabírá v posledních zápasech na intenzitě. Brněnský brankář Marek Čiliak odchytal tři těžké zápasy a mnohokrát svůj tým dokázal podržet. Mimochodem v loňské sezóně si slovenský mág připsal čtyři čistá konta, všechna v mistrovském play-off. Letos už má na svém kontě pět vychytaných nul, a to "jen" ze základní části. Poslední výhru a nulu si připsal v domácím utkání s Olomoucí.

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál