Bitva odvěkých rivalů, Kometa míří vlakem na Spartu!

B r n o – V rámci 32. kola Tipsport extraligy se střetnou v pražské O2 areně celky Sparty Praha a Komety Brno. Oba týmy spolu odehrály v loňské sezóně nezapomenutelnou sérii play-off a šňůra brněnských vítězství nad rivalem z Prahy tak trvá již šest zápasů v řadě. Utkání na ledě Pražanů začíná v 18:30 a očekává se vysoká návštěva, brněnský klub vypravil na utkání speciální vlakový Kometa expres.

Hokejisté pražské Sparty jsou v letošní sezóně silně za očekáváním. Svěřenci Františka Výborného, který převzal tým v průběhu sezóny od Jiřího Kalouse, odehráli v dosavadním ročníku extraligy celkem jednatřicet duelů, ve kterých získali jen 40 bodů, což je vzhledem ke každoročním ambicím Pražanů poměrně málo. Prozatím tak Sparta okupuje devátou příčku, pouhý bod od pozic zajištující účast v play-out.

Při pohledu do kolonky vstřelených branek na kontě Sparty je jasné, že i letos patří Pražané k těm produktivnějším. Pětaosmdesát nastřílených branek je posouvá na pomyslné šesté místo v produktivitě celé extraligy. Horší už je to při pohledu na inkasované góly. Hokejisté s S na hrudi dostali pětadevadesát branek, což je společně s libereckými tygry nejvyšší hodnota z TELH.

Co se týče individuálních statistik, těm vévodí Lukáš Pech, který vstřelil osm branek a na dalších dvanáct jich nahrál, což z něj dělá i nejlepšího nahravače v týmu pátečního soupeře Komety. Hned za ním se v bodování nachází Andrej Kudrna, který vstřelil dvanáct branek a je nejlepším střelcem Sparty. Zároveň nahrál i na dalších devět branek svých spoluhráčů, celkem má na svém kontě 19 bodů.

Nejproduktivnějším bekem mužstva z O2 areny je Tomáš Pavelka, který ve třiceti zápasech zaznamenal deset bodů (4+6). Zajímavostí je, že nikdo z aktuálního kádru Sparty se nenachází mezi dvaceti nejlépe bodujícími hráči TELH.

Brankoviště je poměrně složitým problémem Pražanů již řadu let. V letošní sezóně tomu není jinak, ani David Honzík, či Sami Aittokallio nepředvádějí zářné výkony a managment Sparty tak sáhl do Českých Budějovic a pražskému týmu tak může vypomoct Petr Kváča, který již naskočil do dvou duelů.

32. kolo TELH
pátek