Poslední duel před olympijskou pauzou. Brňané se v úterý představí ve Vítkovicích

B r n o – Ještě než se na tři týdny zastaví Tipsport extraliga a trio Erat – Němec – Haščák vyrazí do Koreji reprezentovat své národní týmy, čeká Kometu poslední zápas před pauzou. V rámci 48. kola míří modrobílí na led Vítkovic, které jsou v tabulce o tři body nad Kometou a zatím se jeví jako nejpravděpodobnější varianta pro čtvrtfinále play-off. Možná generálka na vyřazovací boje startuje v úterý v Ostravar Areně od 17:30.

Kometa se na úterní duel naladila domácí výhrou nad Pardubicemi, které v napínavé bitvě přetlačila 2:1 a definitivně si zajistila přímý postup do čtvrtfinále. „Na začátku jsme navíc prohrávali, takže o to víc jsme rádi za náš povedený výkon,“ cenil si po konci duelu brankář Marek Langhamer, jenž se vrátil do branky a přispěl k výhře 13 zákroky. Modrobílým patří čtyři kola před koncem základní části v tabulce 5. místo se ziskem 83 bodů.

„Snažím se jít zápas od zápasu a na play-off zatím nemyslet, protože je to ještě daleko. Budu to brát jako každý jiný zápas a budeme se snažit odvézt tři body,“ řekl před úterní bitvou v Ostravě brněnský muž s maskou.

Vítkovice prožívají převratovou sezónu a po delší době nahlíží mezi extraligovou smetánku. V tabulce jim, jak již bylo zmíněno, patří 4. místo se ziskem 86 bodů, a tedy tříbodovým náskok před pátou brněnskou Kometou. Ridera má na svém kontě momentálně tři výhry v řadě a před koncem základní části je tak v dobrém rozpoložení. Nejprve Ostravané vyhráli v pátek v Mladé Boleslavi, aby pak o dva později porazili doma Jihlavu 3:0.

Momentka z posledního vzájemného duelu z konce roku, kdy Kometa vyhrála 1:0.

Co se statistik týče, tak se nejvíce daří útočníkovi Jakubu Lvovi, který je s 19 brankami nejlepším střelcem týmu (celkově 19+14). Nejlepším mezi nahrávači a druhým nejproduktivnějším hráčem Vítkovic právě za Lvem je další útočník, a to Ondřej Roman, jenž má na svém kontě 33 bodů (10+23). Mezi obránci se daří slovenskému olympionikovi Ivanu Barankovi (3+21) a také navrátilci Janu Výtiskovi, který po dvou únorových zápase opět vládne tabulce Radegast Indexu. Stěžejní roli v týmu pak hraje brankář Patrik Bartošák, jenž si svými výkony vysloužil nominaci na ZOH 2018. Muž, jenž proti Jihlavě vychytal svou pátou nulu sezóny, je v tabulce brankářů celé extraligy na 2. místě s procentuální úspěšností 93, 25 %.

Letošní vzájemné zápasy

(1:0, 2:1, 2:0)
(1:0, 0:2, 0:1)
(0:0, 0:0, 0:1)

„Čeká nás souboj o první čtyřku zajišťující začátek play-off na domácím ledě. Vítkovice letos hrají kvalitní hokej, pokud navážeme na naši hru z předešlých zápasů a zlepšíme koncovku, máme šanci. Uvidíme, jak na tom budeme zdravotně, každopádně se chceme porvat o tři body,“ říká před úterním soubojem trenér Kamil Pokorný.

48. kolo TELH
úterý