Třetí čtvrtinu sezóny uzavře moravské derby. Kometa se doma postaví Olomouci

B r n o – Moravským derby s Olomoucí ukončí v neděli hokejisté brněnské Komety třetí čtvrtinu sezóny. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského budou chtít navázat na týden starou výhru na domácím ledě s Libercem, kdy po přesvědčivém výkonu zvítězili 3:0. Nedělnímu soupeři Komety Olomouci patří dvanáctá příčka tabulky. Duel startuje v v 17:20 a vysílat jej bude stanice ČT Sport.

Hokejisté Komety budou v neděli hájit svou těžko dobytnou tvrz. V DRFG Areně zvítězili patnáct z dosavadních devatenácti duelů a se ziskem 46 bodů jim patří první příčka pomyslné tabulky domácích zápasů.

V neděli otestují soubor hlavního kouče Libora Zábranského hráči Olomouce. Kohoutům sice patří až dvanáctá pozice extraligové tabulky, přesto jsou houževnatým a těžko čitelným soupeřem. Své by o tom mohli vyprávět hokejisté Vítkovic, kteří v pátek inkasovali v hanácké metropoli vysokou prohru 0:5. Kohoutům se tak povedlo ukončit čtyřzápasovou sérii porážek.

Jednoznačná páteční výhra přišla Hanákům jako na zavolanou, protože ti nutně potřebují sbírat body, pakliže se chtějí ještě poprat alespoň o předkolo play off. Na desátou Mladou Boleslav ztrácí svěřenci trenéra Zdeňka Venery osm bodů s tím, že mají dva zápasy k dobru.

Porovnání týmů

3. místo v tabulce 68 bodů
19,32 % úspěšnost přesilovek 82,86 % ubráněných oslabení
128:100 skóre 27,58 střel na zápas
6 vstřelených branek v osl. 486 trestných minut
38 odehraných zápasů 459 hitů
12. místo v tabulce 42 bodů
15,54% úspěšnost přesilovek 81,38 % ubráněných oslabení
85:96 skóre 28,53 střel na zápas
2 vstřelené branky v osl. 454 trestných minut
36 odehraných zápasů 353 hitů

Jednou z příčin nízkého postavení Olomouce v tabulce je malá produktivita týmu. Kohouti nasázeli ve 36 zápasech pouze 85 branek, přičemž jsou druhým nejméně produktivním týmem extraligy. O nízké gólové bilanci Olomouce svědčí i skutečnost, že nejproduktivnější muž týmu - Juraj Mikúš - se nachází s 21 získanými body až na 35. místě kanadského bodování české nejvyšší soutěže.

Ve světle zmíněné statistiky je zajímavé, že v dosavadních dvou duelech Komety a Olomouce v této sezóně fanoušci na nedostatek gólů žehrat nemuseli. První zápas v polovině října zvítězila na domácím ledě v poměru 5:3 Kometa, na začátku prosince se z vítězství 5:2 ve své Plechareně radovali hokejisté Olomouce. Jak dopadne třetí měření sil klubů ze dvou největších moravských měst?

39. kolo TELH
neděle