Třetí zápas v pěti dnech. Kometa doma vyzve Mladou Boleslav

B r n o – Hektický start sezony brněnské Kometě nekončí. Úřadující šampiony čeká třetí ostrý zápas v pěti dnech. Po dvou výhrách proti ambiciózním celkům Třince a Hradce Králové vyzvou modrobílí na domácím ledě Mladou Boleslav, která z úvodních duelů vytěžila pouze bod. Zápas začne v DRFG Areně v úterý v 18 hodin.
Vstupenky na utkání k zakoupení ZDE. Pokladna je otevřena v úterý od 10:00 do začátku zápasu.

Ani ne osmačtyřicet hodin po vítězství Komety na ledě Hradce Králové v poměru 4:2, čeká modrobílou družinu další extraligové utkání. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského mají na svém kontě po dvou zápasech pět bodů ze šesti možných, další chtějí přidat v domácím klání proti Mladé Boleslavi. „Hrajeme na domácím ledě před vynikajícími fanoušky, budeme chtít vyhrát. Je to na nás, chceme hrát svoji hru. Chceme být hodně na kotouči a diktovat tempo hry," řekl směrem k úternímu zápasu trenér Kamil Pokorný.

Ze čtyř vzájemných zápasů Komety a Mladé Boleslavi v minulé sezoně se z výhry hned třikrát radovali brněnští hokejisté. Doma zvítězili 5:1 a 4:1, v Mladé Boleslavi první zápas vyhráli 4:2 a ve druhém prohráli těsně 0:1. Foto: Roman Kantor

Hokejisté Mladé Boleslavi po minulé sezoně, kdy vypadli v předkole play off s Chomutovem 2:3 na zápasy, vyměnili trenérský štáb. Františka Výborného, který plní v Mladé Boleslavi nově funkci sportovního manažera, nahradil v pozici hlavního trenéra Patrik Augusta se svými asistenty Viktorem Ujčíkem a Borisem Žabkou. „I když vyměnili trenéry, myslím, že budou hrát stejně jako v minulých letech. Jejich hra je hodně založená na bruslení, jsou silní na puku a mají silné individuality. Víme, jak hrají. Věřím, že když na ně vletíme, dáme rychlý gól, tak to zvládneme," sdělil k úternímu soupeři brněnský obránce Jan Štencel.

Vstup do sezony Bruslařům nevyšel podle představ. O prvním hracím víkendu prohráli obě utkání. Nejprve v pátek těsně nestačili na nováčka z Jihlavy, když padli těsně v poměru 3:4 po prodloužení a v neděli v domácím prostředí podlehli v repríze loňského předkola play off Chomutovu 1:2. Jedničkou mužstva je americký brankář Brandon Maxwell, kabině velí už druhou sezonou brněnským fanouškům dobře známý zadák Jan Hanzlík, v útoku najdeme jméno mistra světa a dvojnásobného vítěze KHL Jakuba Klepiše nebo produktivního forvarda Jakuba Valského.

3. kolo TELH
úterý