Kometa je venku stoprocentní a po výhře ve Zlíně se vrací na vítěznou vlnu

Aukro Berani Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 24. Mallet (V. Němec, H. Zohorna), 38. M. Erat (T. Svoboda), 39. H. Zohorna (Gulaši), 51. Vincour. Rozhodčí: Horák, Hradil - Frodl, Ganger. Vyloučení: 10:10, navíc Roberts Bukarts 20. min OK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4132. Střely na branku: 20:35. Průběh utkání: 0:4. Hráči zápasu: Libor Kašík - Martin Erat.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Matějíček, Řezníček, Freibergs, Ferenc, Žižka, Padrnos, O. Horák – O. Veselý, P. Sedláček, Rihards Bukarts – Kubiš, Honejsek, Roberts Bukarts – Šťastný, Popelka, Okál – Klhůfek, J. Ondráček, M. Kratochvíl.
HC Kometa Brno: Vejmelka – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec, F. Král – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič, Nahodil, Vincour – Mallet, V. Němec, H. Zohorna – Haščák, J. Káňa, Dočekal.

Z l í n – Druhé venkovní utkání v letošní sezóně čekalo na hráče brněnské Komety. Po výhře v Hradci se podařilo za plný počet bodů vyhrát i na ledě Zlína. Výhra se zrodila především ve druhé třetině, kdy Brňané dokázali vstřelit tři góly a zbytek utkání bezpečně kontrovali. Navíc přidali ještě jednu trefu. Kometa vyhrává ve Zlíně 4:0, Karel Vejmelka si připsal první čisté konto v této sezóně.

Kometa vyprodukovala v první třetině celkem čtrnáct střel a o všech se dá hovořit, že byly hodně nebezpečné. Ve 4. minutě byl sám před bránou Vincour, ale Kašík puk se štěstím vyrazil. Následně pálil v přesilovce Tomáš Svoboda, ani v tomto případě se stav neměnil. V 9. minutě se strhla šarvátka a rozhodčí rozdali pořádnou porci trestů, největší dostal Roberts Bukarts, který putoval rovnou do sprch.

Hrálo se svižné utkání, které mělo tempo a bylo vidět, že jde o moravské derby. Dobrou šanci měl pět minut před koncem třetiny Káňa, hostující útočník ale v oslabení Kašíka nepřekonal. Ševci v jedné z přesilovek vstřelili branku, k nelibosti svých fanoušků však hráli domácí v šesti a gól nemohl být uznán. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu a s padesáti trestými minutami, celkem šestatřicet jich vyfasovali Zlínští.

První třetina nabídla několik ostrých soubojů a rozhodčí udělili hned padesát trestných minut. Foto: Jiří Zaňát.

I ve druhé části měla Kometa výraznou střeleckou převahu a konečně ji také dokázala přetavit v góly. Běžela 24. minuta a Hynek Zohorna zadovkou od mantinelu našel Vojtu Němce, který puk ještě potáhl na volného Alexandre Malleta a tomu už nezbývalo nic jiného, než kotouč uklidit do Kašíkovy svatyně - 0:1. Ve druhé dvacetiminutovce ubylo trestů a začaly padat góly. Pro fanoušky Komety potěšující zpráva, neboť další dva padly do sítě Zlína. Po střele Tomáše Svobody se k odraženému puku dostal Martin Erat a jeho ukázková pumelice málem protrhla síť - 0:2.

O minutu a pět vteřin později přišla pro domácí další rána. Střelu Gulašiho vyrazil Kašík pouze před sebe a pohotový Hynek Zohorna poslal Brno do tříbrankového vedení. Střelecká aktivita se projevila, Kometa šla do kabin za zaslouženého vedení 3:0.

Poslední dějství měli Brňané pod kontrolou a jistý Karel Vejmelka, který nastoupil poprvé do extraligového utkání od 24. února 2017, pochytal všech dvacet střel domácích. A mohl sledovat ještě jednu střeleckou radost svého týmu. Tomáš Vincour v prvním pokusu proti Kašíkovi neuspěl, leč k puku se dostal posléze znovu a poslal ho do horních pater zlínské klece - 0:4. Kometa tak odčinila domácí prohru s Mladou Boleslaví a venku je v této sezóně i nadále stoprocentní.

ZLN Martin Hamrlík: Odehráli jsme dobrou první třetinu, ale ztratili jsme vyloučeného Bukartse. Kometa ve druhé třetině vstřelila úvodní branku a od té doby se to celé rozpadlo. Kometa pak jasně kralovala a došla si pro výhru.
KOM Petr Haken: Musím pochválit celý tým, protože jsme odčinili domácí utkání s Mladou Boleslaví. Trpělivostí a celkovým přístupem jsme odehráli dobré utkání, dostali se ve druhé třetině do trháku a tato část rozhodla o výsledku a naší výhře. O druhé části jsme byli lepší a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Chtěl bych ještě jednou pochválit hráče a Karla Vejmelku, který si připsal čisté konto.

Zápasy v sezóně

přát. 4