Kometa se dokázala dvakrát vrátit do zápasu, nakonec těsně prohrála

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 29. Bulíř (M. Kvapil, Bakoš), 44. J. Stránský (Kolmann), 48. Redenbach (Havlín), 55. M. Kvapil (Bulíř) – 35. Mallet (H. Zohorna), 50. Nečas (H. Zohorna, Mallet), 54. L. Čermák (R. Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Kika – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5959. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3. Hráči zápasu: Marek Kvapil - Martin Nečas.
Bílí Tygři Liberec: Janus – Havlín, Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Kolmann, Derner, Maier – Jašek, P. Jelínek (A), L. Krenželok – Bakoš, Bulíř, M. Kvapil – Bartovič, Redenbach, Ordoš – J. Stránský, Vantuch, J. Vlach.
HC Kometa Brno: Čiliak – O. Němec, Barinka, J. Krejčík, L. Vágner, Štencel, Bartejs – M. Erat (A), Hruška, Zaťovič (A) – Haščák, Nahodil, Dočekal – Vincour, L. Čermák (C), T. Svoboda – H. Zohorna, Nečas, Mallet – R. Zohorna.

B r n o – Kometa začala třízápasový venkovní trip bojem na ledě Liberce. Hosté se dokázali několikrát vrátit do zápasu, i dvoubrankové manko dokázali Brňané stáhnout, jenže nakonec těsně prohráli po šťastné brance Kvapila. Byl to bojovný výkon, který ale k bodům nakonec nevedl. Další duel čeká Kometu v úterý na ledě Plzně.

Vyrovnanou první třetinu odstartoval šancí liberecký Jašek, který střílel bekhendem a Čiliak jej vychytal svými betony. Posléze střílel Stránský a znovu byl brněnský gólman připraven. Brňané poté srovnali hru a začali si vytvářet šance. Velkou možnost měl Nečas, poté měl na hokejce úvodní branku zápasu Zaťovič, ale kotouč neprošťouchal do sítě. A tak se šlo za stavu 0:0 do kabin.

Ve druhém dějství byla Kometa hodně aktivní, jenže v poslední době ji zlobí koncovka. Důkazem obrovská tutovka Haščáka, který střílel prakticky do prázdné brány, leč mu do jeho střely v poslední moment vložil hůl liberecký obránce. Šance Komety přibývaly, bohužel měli hosté i kopec smůly. Místo kýženého gólu přišla možnost Michala Bulíře, který se v přesilovce dostal sám před brněnskou bránu a zakončil naprosto přesně - 1:0.

Kometa ovšem bojovala, dělala vše možné, aby se dočkala vyrovnání. To přišlo ve 35. minutě, Hynek Zohorna v souboji s brankářem Janusem vybojoval u mantinelu kotouč, dostal ho před brankoviště, kde stál připravený Alexandre Mallet a bylo 1:1. Do konce druhé dvacetiminutovky se už stav nezměnil.

Vyrovnávací trefu na 1:1 zařídil ve druhé třetině Alex Mallet. Foto: Jiří Princ.

I ve třetí třetině se hrál vyrovnaný duel. Jako první vyzkoušel Čiliaka útočník Jelínek, po přihrávce Kvapila netrefil bránu. Tygři šli ale přeci jen do vedení, po střele Kolmanna se dostal k dorážce Jan Stránský a brněnský brankář se už nestihl přesunout k levé tyči - 2:1. Vyrovnání měl na hokejce Krejčík, který si vybruslil před Januse, ten ho ale vyčapal.

Domácí se dostali do dvoubrankového vedení ve 48. minutě. Tyler Radenbach z levého kruhu poslal kotouč po ledě a ten šťastně doputoval do brány - 3:1. Kometa ale o pár chvil později reagovala. Na brankovišti důrazně zapracoval Martin Nečas a ve tvrdém souboji s Janusem a libereckou obranou uspěl - 3:2.

Brňané však bojovali dál a dočkali se kýžené odměny. Výtečnou práci u mantinelu odvedl Radim Zohorna, z levé strany vypálil a o vyrovnání se dorážkou z brankoviště postaral kapitán Leoš Čermák - 3:3. Leč Kometě vedení dlouho nevydrželo, Marek Kvapil vystřelil z těžkého úhlu a od betonu Čiliaka se kotouč dostal do sítě - 4:3. Víc už se i přes brněnské power-play nestalo, Liberec si připsal tři body.

LIB Filip Pešán: Byl to velmi vyrovnaný zápas. Jsem strašně rád za vstřelené branky. Tlačíme se do brány a navíc nám výrazně pomohl Marek Kvapil. Stále nás doprovází legrační inkasování branek, kterému se nemůžeme vyhnout. Věřím, že až tyhle srandovní góly odstraníme, budeme utkání zvládat lépe. Za bojovnost jsme si tři body zasloužili.
KOM Petr Haken: Myslím, že v první třetině nás Liberec dostal pod tlak. Přispěla k tomu i některá zbytečná vyloučení. Dopustili jsme se i technických chyb. Poté, co jsme srovnali, byla hra hodně vyrovnaná. Ve třetí části padaly takové zvláštní góly. Je to škoda. Určitě to nebylo tak, že bychom si zasloužili odjet bez bodu. Liberec dal prostě o gól víc.

Zápasy v sezóně

10.kolo