Kometa v atraktivním utkání porazila Jihlavu a doma bere důležité tři body

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 8. Vincour (O. Němec), 11. O. Němec (L. Čermák), 23. Dočekal (Vincour), 59. Dočekal – 28. Macík (Suchánek, Jiránek), 51. Šidlík (T. Kubalík, R. Hubáček) Rozhodčí: Hejduk, Úlehla – Jindra, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno). Střely na branku: 20:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2. Hráči zápasu: Ondřej Němec - Petr Šidlík.
HC Kometa Brno: Čiliak – Gulaši, J. Krejčík, Barinka, O. Němec (A), Bartejs, Štencel, F. Král – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – Dočekal (C), L. Čermák, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.
HC Dukla Jihlava: Volden – J. Zdráhal, Šidlík, Suchánek, E. de la Rose, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Rys, Čachotský (C), T. Kubalík – Jiránek, F. Seman (A), Macík – Anděl, Hlinka, Žálčík – Diviš (A), R. Hubáček, Protasenja.

B r n o – Hokej se musel vyprodané DRFG Areně líbit. Na obou stranách se potkaly dva nejlepší týmy české historie a o náboj bylo rozhodně postaráno. Kometa vedla v průběhu duelu již 3:0, ale soupeř to nezabalil a nakonec snížil na rozdíl jediné branky. Jenže Martin Dočekal neponechal nic náhodě, přes celé hřiště trefil prázdnou klec a připsal svému mužstvu důležité tři body. Kometa v pohledném utkání vyhrála 4:2.

Zajímavosti utkání:

• Kapitán Leoš Čermák se vrátil do sestavy Komety, naposledy hrál ve finále play-off loňského ročníku. V utkání s Jihlavou si připsal bod za asistenci
  • První utkání v novém působišti odehrál obránce Michal Barinka
  • Kometa se s Jihlavou utkala v rámci extraligy po dlouhých 21 letech
  • Vzájemný souboj mezi Kometou a Jihlavou nesl celkový počet 150
  • Martin Dočekal 2+0, Ondřej Němec 1+1, Tomáš Vincour 1+1
  • V DRFG Areně bylo 7700 diváků (vyprodáno)

Jihlava začala první minuty první třetiny sympaticky. Dobře bruslila a vyslala několik nebezpečných střel. Bryhnisveen pálil od modré a Čiliak si musel dávat veký pozor. V první třetině pochytal celkem deset střel a žádnou nepustil za svá záda. To norský gólman Volden kapituloval hned dvakrát. Nejprve v přesilovce, kdy na trestné seděl kapitán Čachotský. Ondřej Němec se rozjel od vlastní brány, po pravém kruhu předvedl solidní atletický sprint, zpoza brány vybídl přihrávkou Tomáše Vincoura a ten střelou po ledě otevřel účet utkání - 1:0.

V 11. minutě bylo ve vyprodané DRFG Areně ještě veseleji. Navrátilec do brněnské sestavy Leoš Čermák vydoloval u mantinelu v houšti těl kotouč, přihrál na pravou stranu a Ondřej Němec předvedl parádní pumelici, která zazvonila nejprve do břevna, následně do tyče a pak do sítě - 2:0. Více už první dějství nenabídlo, Kometa mohla odcházet do kabin v klidu.

Parádní bomba Ondřeje Němce zapadla do Voldenovy sítě. Foto: Jiří Grulich.

Ze třetí části uběhly necelé tři minuty a brněnská hala potřetí mohla burácet. Vincour zadovkou zpoza brány našel Martina Dočekala, který prvním gólem letošní sezóny zvýšil na 3:0. Jihlava hrála i dál aktivně a krátce po vypršení své přesilovky poprvé udeřila. Radoslav Macík nalezl volný kotouč v předbrankovém prostoru a snížil - 3:1.

Velkou šanci měl výtečně hrající kapitán Leoš Čermák, který zůstal sám před Voldenem, ale v souboji tváří v tvář uspěl norský gólman. Dukla hrála v útočné fázi sympaticky a neustále zaměstnávala Čiliaka, ten ale prokazoval dobrou formu a po brejkové šanci Ryse podržel svůj tým. Druhá třetina skončila tedy 3:1.

V poslední části měl obrovskou šanci Jan Hruška, který po pasu Barinky orazítkoval tyč. V 51. minutě přišla chvíle Jihlavy. Petr Šidlík napřáhl švihem z mezikruží a Čiliak podruhé inkasoval. V závěru duelu hrála Jihlava přesilovku, zkusila i hru bez brankáře, ale vše definitivně utnul Martin Dočekal, který druhou brankou v zápase připsal Kometě tři cenné bodíky. V úterý čeká Kometu v domácím prostředí Sparta. Televizní duel startuje v 17:30!

KOM Petr Haken: Dobře jsme vstoupili do zápasu, dali jsme tři branky. Ve druhé třetině jsme si začali hru komplikovat. Měli jsme hodně ztrát kotoučů ve střední části kolem útočné modré čáry. Hra se spouštěla nahoru a dolů. Plynulost nám tolik nevyhovovala. Jsme rádi, že jsme zápas zvládli a získali konečně doma tři body. Nyní se chceme dobře připravit na úterní duel se Spartou.
JIH František Zeman: Rozdělil bych utkání na dvě části. Vstoupili jsme do něj špatně, domácí měli náskok 3:. Od poloviny utkání jsme ale hráli daleko lépe, bohužel jsme výsledek nedotáhli neproměňováním šancí. Štěstíčko se k nám v závěru nepřiklonilo a Kometa tak vyhrála. Za průběh utkání ale patří hráčům poděkovat. Za nepříznivého stavu to nezabalili a bojovali až do konce.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně