Krásné góly orámovaly výtečný výkon Komety, která jde na první místo extraligy!

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 15. Zaťovič (M. Erat, J. Krejčík), 22. Vincour (Dočekal), 33. Zaťovič (T. Svoboda, J. Krejčík), 42. Mallet (Nahodil), 51. Hruška (Zaťovič, Barinka) – 26. P. Zdráhal (Lev). Rozhodčí: Hradil, Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7058. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 5:1. Hráči zápasu: Martin Zaťovič - Patrik Zdráhal.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Štencel – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat – T. Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák – Baranka, Hrbas, Klok, Sloboda (A), Výtisk (A), Trška – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Lev, Dej – Š. Stránský, T. Jáchym, Szturc – Kurovský, Kolouch, P. Zdráhal – Hudeček.

B r n o – V loňské sezóně to byl pro Kometu nepříliš oblíbený soupeř, letos první vzájemný zápas s Vítkovicemi hovoří zcela jinou řečí. Kdo přišel do DRFG Areny, rozhodně nemohl litovat. Viděl parádní výkon Komety, a především i krásné góly. Všechny se dají vybrat do Zlaté helmy, ale především kličkovaná Jana Hrušky stála za to. Brněnský tým pokořil soupeře pěti góly a připsal si další tři body. Hokejisté Komety se navíc po devíti kolech vyšvihli do čela extraligové tabulky!

Zajímavosti utkání:

• Jednatřicetiletý brněnský útočník Jan Hruška odehrál proti Vítkovicím 301. utkání v extralize, čímž načal druhou třístovku v české nejvyšší soutěži.
  • Kometa porazila Vítkovice v soutěžním utkání poprvé od 29. ledna 2016. Od té doby modrobílí čtyřikrát prohráli, až sérii proher ukončili dnes.
  • Podruhé v sezoně dostal přednost v bráně Komety Karel Vejmelka a inkasoval pouze jednu branku, když si připsal 30 úspěšných zásahů. Celkově obdržel ve dvou duelech jediný gól.
  • Největším bodovým příspěvkem se v duelu proti Vítkovicím blýskl útočník Martin Zaťovič, který dvě branky přidal a na jednu přihrál. Po devíti zápasech se může pochlubit průměrem bodu na zápas, když nakupil devět bodů.

Úvod utkání v DRFG Areně se nesl v opatrném duchu. Domácí hokejisté však postupně nabírali na obrátkách. Nahození Ondřeje Němce šikovně tečoval Erat, přičemž puk zamířil těsně nad bránu vítkovického brankáře Bartošáka. Ve 13. minutě byli za držení vyloučeni jak domácí Čermák, tak hostující Kolouch. Následná hra čtyři na čtyři více pasovala domácím, kteří poprvé udeřili.

V 15. minutě nabil Erat na pravý kruh Martinu Zaťovičovi, jenž přesnou trefou pod víko otevřel skóre duelu. O necelý dvacet vteřin nato mohl navýšit vedení Vincour, ovšem Bartošák proti zakončení brněnského forvarda zakročil. Hosté mohli odpovědět po souhře Sturce s Romanem, ale Vejmelka v bráně Komety jejich šanci eliminoval.

Ve druhé části se nůžky mezi oběma soupeři rozevřely. Ráz třetiny určil na úvod Tomáš Vincour, jemuž v mezikruží přiklepl puk Dočekal a urostlý brněnský forvard z dobré pozice prostřelil Bartošáka. Hosté rychle zareagovali, když ve 26. minutě Lev našel na levém kruhu Patrika Zdráhala, jenž z první uklidil puk k bližší tyči. Vítkovice následně dostaly možnost početní převahy, v níž si ale větší šanci nevytvořily. Po jejím skončení ovládali dění na ledové ploše domácí.

Situaci před bránou Komety kontroluje obranná dvojice Krejčík - Barinka. Foto: Jiří Grulich.

Ve 31. minutě po Eratově přihrávce těsně minul Zaťovič, ve 32. minutě mohl Erat sám skórovat při signalizované výhodě, ale hra byla chvíli předtím přerušena, a rozhodčí tak nemohl gól uznat. V následné přesilové hře ale Kometa udeřila potřetí. Svoboda poslal z levého kruhu přesný pas na Martina Zaťoviče číhajícího u vzdálenější tyče, jenž se do odkryté brány nemýlil. Následně brněnský útočník sahal po hattricku, dvakrát však zblízka Bartošáka překonat nedokázal.

Kometě vyšel vstup také do třetí třetiny, Nahodil našel šikovně bekhendem v mezikruží Alexandera Malleta, jenž zblízka prostřelil ležícího Bartošáka. Následně si domácí zahráli početní převahu, v níž se ale neprosadili. To je ale mrzet nemuselo, protože jinak opět dominovali hře. Svoboda už překonával vítkovického gólmana, místo Bartošáka ovšem zaujal obránce Trška, jenž zachránil svůj tým od dalšího inkasování.

O pátou branku Komety se po nádherné akci, která nemůže chybět v sestřizích z tohoto extraligového kola, postaral v 51. minutě Jan Hruška. Jednatřicetiletý brněnský útočník vzal při přečíslení dva na jednoho všechno na sebe, šikovným podržením puku vyšahoval zadáka Výtiska, následně obehrál i bránícího Romana a bekhendem zasunul kotouč za Bartošáka. Na závěr si ještě zahráli početní převahu hosté, ale Kometa bez problémů kontrolovala bezpečný náskok, a připsala si čtvrtou výhru v řadě.

KOM Kamil Pokorný: „Historicky zápasy s Vítkovicemi pro nás nebyly jednoduché. Loni jsme nevyhráli ani jeden zápas za tři body. Dnes se všechno změnilo. Odehráli jsme výborné utkání. Po celých šedesát minut to byl z naší strany týmový a konstantní výkon od prvního do posledního hráče. Měli jsme výborný pohyb, díky tomu jsme dobře kombinovali, vytvářeli jsme si spoustu střeleckých příležitostí. Měli jsme velký tlak a zaslouženě vyhráli. Věřím, že jsme tímto výkonem pobavili i výborné diváky."
VIT Pavel Trnka: „Hodnocení z naší strany je jednoduché. Kometa nás jednoznačně přehrála. Nezasloužili jsme si tady bodovat. Z těch mála šancí, které jsme si vytvořili, jsme žádnou nedokázali zužitkovat. Proto jsme nemohli uspět. Štve mě, že si dnes spousta našich hráčů neuvědomila, že bez tvrdé práce a dřiny to nepůjde. Musíme se vrátit k poctivé práci."

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně