.

Moravské derby pro Olomouc. Kometa soupeře přestřílela, přesto nebodovala

HC Kometa Brno - HC Olomouc

Branky a nahrávky: 3. Trška (Čermák) – 9. Skladaný (J. Mikúš, Vyrůbalík), 24. Laš (J. Knotek, Vyrůbalík), 51. Holec (T. Mikúš). Rozhodčí: Hribik, Šír – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7314. Střely na branku: 33:19. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Trška, Malec, Bartejs, Zábranský – J. Káňa, Čermák (C), Vincour (A) – Dočekal, V. Němec, Haščák – M. Kvapil, R. Zohorna, H. Zohorna – Dymáček, Nečas, Dvořák – Horký.
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Rašner, Houdek (A), J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, J. Mikúš, Eberle – Holec, R. Vlach, T. Mikúš – Burian, Herman, Fořt.

B r n o – Hokejisté Komety ve třetím moravském derby sezóny proti Olomouci soupeře přestříleli v poměru 33:19, přesto nakonec nebodovali. Kohouti zvítězili v poměru 3:1. Domácí otevřeli skóre utkání, když se ve třetí minutě prosadil Trška, ovšem hosté dokázali ještě v první třetině srovnat a v prostřední části otočili stav duelu. Extraligovou premiéru si odbyl devatenáctiletý junior Luboš Horký.

Zajímavosti utkání s Olomoucí

• Extraligovou premiéru si odbyl devatenáctiletý brněnský útočník a kapitán juniorky Luboš Horký.
  • Po šestizápasové pauze vynucené zraněním se do sestavy vrátil útočník Jan Káňa, jenž si tak zahrál poprvé v novém roce.
  • Peter Trška vstřelil svou pátou branku v sezoně, čímž v pomyslné tabulce střelců modrobílých zadáků dorovnal vedoucího Ondřeje Němce.
  • Domácímu týmu vyšel vstup do utkání. V polovině třetí minuty napřáhl na modré čáře Peter Trška, a jeho projektil propadl olomouckému brankáři Konrádovi mezi vyrážečkou a tělem do brány. Hosté se nenechali rychlou inkasovanou brankou zaskočit a při své první přesilové hře v deváté minutě udeřili. Mikúš našel mezi kruhy volného Františka Skládaného, jenž prostřelil Čiliaka a srovnal stav duelu. Ve zbývajícím průběhu úvodní periody měli více šancí domácí, žádnou ovšem neproměnili. Vincourův únik eliminoval Konrád, gólman hostí si poradil i s příležitostmi Hynka Zohorny a Dočekala. Čiliak zase podržel svůj tým proti šanci Hermana, který si na brněnského maskovaného muže nepřišel ani skrytou střelou přes obránce, ani následnou dorážkou. Závěr první části okořenila krátká potyčka mezi Čermákem a Holcem.

Domácí si vytvořili v první třetině mnoho šancí, v jedné z nich se ocitl i Hynek Zohorna. Foto: Roman Kantor

Vstup do druhé části lépe vyšel Hanákům. Marek Laš se ve 24. minutě na pravém kruhu natlačil před brněnského obránce a zblízka prostřelil Čiliaka. Domácí mohli rychle zareagovat. Nečasovu teč Konrád vykryl. Následně se domácí ubránili oslabení a sami dostali možnost početní převahy o dvou mužích. Po faulu Hermana se o čtyřicet vteřin později dopustil nedovoleného zákroku Ondrušek. V přesilové hře pět na tři mohl srovnat Ondřej Němec, ovšem svým projektilem orazítkoval břevno. Domácí si větší tlak než v přesilovce vytvořili v následujících minutách, Konráda ovšem neprostřelili. Strapáč uvolnil Vlacha, jenž si tváří v tvář na Čiliaka bekhendovou kličkou nepřišel.

Šanci si vypracoval rovněž útočník Martin Nečas, jenž v neděli oslavil osmnácté narozeniny. Foto: Roman Kantor

Ve třetí třetině se domácí snažili srovnat duel, v dobré příležitosti se ve 48. minutě ocitl Kvapil, jenomže Konrád si s jeho jedovatou střelou z osy hřiště poradil. Hosté příliš do útoku nevyráželi, nakonec se ale dokázali prosadit i směrem dopředu. V přečíslení dva na jednoho Mikúš přihrál Miroslavu Holcovi, jenž zblízka prostřelil Čiliaka a navýšil vedení hanáckého celku. Modrobílí zkoušeli zkorigovat skóre při hře bez brankáře, ovšem to se jim nepovedlo. Tři body tak tentokrát připadly Olomouci.

Mládí v akci

Na domácím ledě se představilo hned pět brněnských mladíků. Jako tradičně si zahrál útočník Martin Nečas, jenž v neděli slavil osmnácté narozeniny. Svou extraligovou premiéru si v útoku odbyl útočník Luboš Horký. Do hry zasáhl rovněž šestnáctiletý obránce Libor Zábranský, v ofenzívě zase dvacetiletý Roman Dymáček a o rok mladší Filip Dvořák.

KOM Petr Haken: Zápas se mi moc dobře nehodnotí. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Následně jsme ale hrubě nezvládli oslabení. Tam jsme nezvládli pokrýt prostor, potom druhý gól nepřidal tomu průběhu. Myslím, že hráči to měli dost v hlavě. Taky si myslím, jedním z rozhodujících momentů byla naše nevyužitá přesilovka pět na tři. Pak jsme ten zápas nezvládli. Byla to pro nás hodně těžké, Olomouc výborně bránila a důsledně střežila modrou čáru. Následně jsme ztratili na modré čáře kotouč, dostali jsme gól z brejku a pak to bylo hrozně těžké.
OLO Jan Tomajko: Jsme maximálně spokojeni s výsledkem. Dlouho jsme nevyhráli venku za tři body, jsme spokojeni s hrou. Rozhodující bylo, že jsme přežili oslabení tři na pět, odskočili na rozdíl gólu, přičemž třetí třetinu jsme odehráli výborně z obrany.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně