Starší dorostenci ve vyrovnaném utkání přehráli Vítkovice

Starší dorostenci ve vyrovnaném utkání přehráli Vítkovice

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 12. Matula (Gajarský), 22. Střondala (Kučera, Krejčí) – 8. Mrva (Vojtovič). Rozhodčí: Král – Horažďovský, Komínek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
HC Kometa Brno: Holík – Krejčí, Věžník, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera, Mlčák, Vašíček, Jeřábek – Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí, Matula, Gajarský, Zajíček, Kunc, Plášek, Kadlic.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Kardinál – Bílý, Kaláb, Vondál, Kučera, Šulák, Vacula, Kunc, Vojtovič, Gřesík, Žemba, Fridrich, Blaško, Baláž, Bochnak, Toman, Beránek, Mrva, Kylnár, Lewandowski.

B r n o – Dvacátým kolem pokračovala NOEN Extraliga staršího dorostu. Modrobílé v něm čekal zápas o čtvrté místo v tabulce, jelikož ztráta Vítkovic z páté příčky činila pouhé dva body. Brňané sice inkasovali jako první, ještě do konce úvodního dějství však srovnali a ve druhé třetině dokončili obrat. Z utkání plného emocí tak odchází vítězně a na své pronásledovatele ze severu Moravy mají již pětibodový náskok.

Komentář k zápasu

Předzápasové odhady předpovídaly vyrovnaný souboj a nutno říci, že se příliš nemýlily. V úvodu utkání měli sice puk na hokejkách více hosté, ale Brňané se svým soupeřem záhy srovnali krok a zbytek první části se nesl ve vyrovnaném duchu. Do vedení šli sice jako první hosté, když obraně ujel Vojtovič a jeho nepovedený únik napodruhé dostal pod břevno Jakub Mrva. V jedenácté minutě už ale propukla radost i na domácí střídačce. Jakub Matula si vyměnil puk s Adamem Gajarským a zařídil pro Kometu vyrovnání - 1:1. Vítkovice měly v závěru třetiny možnost přesilové hry, ale i ve sníženém počtu dokázali naši hráči urputně vzdorovat střelám soupeře a remízový výsledek tak svítil na ukazateli i po první siréně.

Nástup do druhé třetiny se svěřencům trenéra Zachrly skutečně vydařil. Vítkovičtí se ještě ani nerozkoukali, když přesnou ranou prosadil dvě minuty po přestávce Vojtěch Střondala. V dobrém výkonu pak Brňané pokračovali i po zbytek druhé části a soupeře ze severu Moravy k ničemu nepustili. V závěru jejich frustrace vyústila až v šarvátku po které byli vyloučení dva hráči na obou stranách.

Ve třetí části se vyrovnala. Hosté se oklepali z tlaku ve druhé části a byla na nich znát chuť s výsledkem ještě do závěrečné sirény pohnout. Kometa jim to ale nepřipustila. Brňané důsledně bránili a zodpovědně zastavovali jednu šanci Vítkovic za druhou. Největší šanci na vyrovnání tak hosté dostali až v závěru utkání, kdy při vyloučení Komety za příliš mnoho hráčů na ledě hráli bez brankáře v šesti proti čtyřem. O tu se však vzápětí připravili vlastním vyloučením a Kometa tak těsný výsledek udržela až do závěrečného hvizdu.

Ohlasy trenérů

KOM Jiří Mifek: Do utkání lépe vstoupili hosté, dobře forčekovali, celkově měli lepší pohyb, než my. Z našeho pohledu jsme byli po první třetině rádi za výsledek 1:1. Ve druhé třetině jsme zlepšili pohyb, začali vyhrávat osobní souboje a byli silnější na kotouči. Z toho pramenilo velké množství šancí, bohužel se nám povedlo proměnit jen jednu. Pro nás to bylo velmi důležité utkání, protože jsme díky výhře odmítli atak Vítkovic na naši pozici v tabulce. Utkání sneslo parametry play-off, bylo také plné emocí, ale ty k hokeji patří. Chtěli bychom hráčům poděkovat za předvedený výkon a zisku tří bodů.
VIT Jan Vavrečka: Kometa dnes dala jednoduše o jeden gól více než my. Z naší strany to nebyl špatný zápas, asi nám chybělo trošku štěstí. Ve druhé třetině nás trošku zaskočil nástup Brna, vyrovnali jsme se s ním vlastně až ve třetí třetině. Mrzet nás může možná první naše obdržená branka po chybě obránce na útočné modré. Ale jak říkám, takový je hokej a dnes vyhrál tým, který dal víc branek.
 
 
 
 

Související články

Statistiky zápasu

Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál