Martin Havlát ukončil před brněnskými fanoušky svou skvělou kariéru!

Martin Havlát tým - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 3. Blatný (Michálek), 11. Blatný (Vrbata), 18. Palát (Prospal), 23. Jágr (Prospal), 31. Varaďa (Blatný), 32. Výborný (Jágr, Eliáš), 35. Hertl (Židlický, Zbořil), 39. Eliáš (Vrbata), 52. Hertl (Frolík), 58. Havlát – 11. Dočekal (Nečas), 13. Vincour (Hruška), 17. Vincour (Havránek), 20. Dočekal (V. Němec), 39. Král - 61. Svoboda (nájezd). Rozhodčí: Jeřábek, Čech – Musil, Měkýš. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Martin Havlát tým: Pavelec, Mrázek, Čech – Židlický, Chára, Michálek, Gudas, Zbořil, Blatný, Kempný – Havlát, Jágr, Prospal, Výborný, Hertl, Frolík, Varaďa, Vrbata, Palát, Eliáš, Erat.
HC Kometa Brno: Čiliak, Vejmelka – Krejčík, O. Němec, Štencel, Král, Bartejs, Gulaši, Malec, Mikyska – H. Zohorna, R. Zohorna, V. Němec, Nahodil, Dočekal, Hruška, Havránek, Nečas, Zaťovič, Svoboda, Vincour

B r n o – Byl to úžasný a elektrizující večer. Na ledě brněnské DRFG Areny se to hemžilo hvězdami světového hokeje a světového sportu, které se přijeli rozloučit s kariérou útočníka Martina Havláta. Vyprodaný stánek ještě dlouho po zápase děkoval teď už bývalému hráči, jenž zanechal výraznou stopu v NHL a v české reprezentaci. Během jedné sezóny dokázal jako jediný český hráč v historii vyhrát mistrovství světa juniorů a také to seniorské. To se do této chvíle nikomu nepodařilo! Soupeřem v jeho posledním zápase byla mistrovská Kometa, za kterou ve druhé třetině nastoupil.

Hned od úvodu bylo jasné, že slavnostní ceremoniál bude mít fantastickou kulisu. Vyprodaná DRFG Arena vítala nejprve hráče Komety a následně i hráče týmu Martina Havláta. Všichni pánové byli postupně vyvolávání a aplaus publika nebral konce. Slavnostní úvod zápasu obstaralo čestné buly, o které se postaral otec Martina Havláta - Miloslav Havlát. Poté se šlo do samotného utkání, které mělo charitativní podtext.

Jak bylo avizováno, výtěžek z utkání bude věnován na Nadační fond Kometa a na výstroj pro brněnský mládežnícký hokej. A tak se také stalo. Kometa Brno, Technika Brno a Warrior Brno obdržely každý celkem 200 tisíc korun. Dalších 600 tisíc šlo na Nadační fond Kometa, který pomáhá dětem s poruchou autistického spektra.

Petr Čech, Jaromír Jágr, Zdeno Chára, Martin Havlát, Martin Erat, Patrik Eliáš a nastupující generace v podobě Martina Nečase, Filipa Krále, Tomáše Havránka, Dalimila Mikysky a dalších zkušených borců mohla zažít něco, co se už nemusí nikdy opakovat. Vidět zlatou generaci hráčů pospolu.

Legendy světového kalibru si užívaly fantastické atmosféry, bavily se pohledným hokejem a jak později hráči po zápase přiznali, lepší atmosféru jen těžko někde mohli zažít. Brnu a Kometě vysekli obrovskou poklonu za to, jaké má klub fanoušky. O tom všem připravujeme sérii několika rozhovorů, včetně loučícího se Martina Havláta, na jehož rozlučku se bude vzpomínat ještě hodně dlouho.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně