Kometa dokonala velkolepý obrat. Prohrávala o dva góly, nakonec vítězí v nájezdech!

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 5. V. Němec (Štencel, Vincour), 7. Vincour (Zaťovič, M. Erat), 54. Hruška (M. Erat, O. Němec), 58. O. Němec (M. Erat), rozhodující nájezd T. Svoboda – 1. Marcinko (Martin Růžička, Roth), 9. Irgl (Dravecký, M. Kovařčík), 16. Marcinko (Rákos, M. Doudera), 33. Hrňa (Krajíček). Rozhodčí: Hejduk, M. Petružálek - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7454. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4, 5:4. Hráči zápasu: Martin Erat - Tomáš Marcinko.
HC Kometa Brno: Čiliak - O. Němec (C), Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - T. Svoboda, J. Hruška, Erat - Zaťovič, V. Němec, Vincour - Mallet, Nahodil, H. Zohorna - Káňa, Dočekal, Haščák.
HC Oceláři Třinec: Hrubec - Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, M. Doudera, Musil - Rákos, Marcinko, M. Růžička - Adamský, Polanský, Petrůžálek - Dravecký, Kovařčík, Irgl - Svačina, Ciencala, Hrňa.

B r n o – Čekání na start extraligy bylo dlouhé, ale fanoušci se dočkali. Vše vypuklo v pátek 8. září, kdy obhájce titulu šel znovu do boje v televizním souboji proti Třinci. Strhující první třetina nabídla celkem pět gólů, další průběh pro změnu tři. Hrál se oboustranně výtečný hokej, nasazení, šance, góly, perfektní atmosféra. Po základní hrací době se urodil výsledek 4:4, rozhodnout se muselo v nájezdech. V nich rozhodl Tomáš Svoboda a Kometa tak vstupuje do sezóny vítězstvím!

Zajímavosti utkání:

• Úvodní buly vhodil malý fanoušek Daník, jehož společné video s majitelem a koučem Komety Liborem Zábranským vidělo přes 308 tisíc fanoušků. Video k náhlednutí ZDE.
  • Sešli se proti sobě účastníci Ligy mistrů, přičemž oba vedou svou skupinu
  • Martin Erat má na svém kontě již 102 extraligových bodů (44+58), dnes si připsal stý bod, celkově v zápase (0+3)
  • Kometa vstoupila do deváté extraligové sezóny ve své novodobé historii
  • Brňané potřetí za posledních devět let zahajovali sezónu úvodním duelem proti Třinci
  • Do utkání nastoupil sedmnáctiletý obránce Komety Filip Král, zároveň nejmladší hráč na hřišti (17 let). V jeho věku to pro něj byl již 29. extraligový zápas v kariéře
  • Z posledních 24 zápasů (loňská extraliga, play-off, letošní příprava a letošní ročník Ligy mistrů) Kometa prohrála v řádné hrací době pouze jeden jediný zápas (30. března 2017, 2. semifinále Hradec - Kometa 3:0).
  • Kometa byla po dvou letech vyhlášena nejlepší Akademií ČSLH (2014/2015, 2016/2017). Odkaz naleznete ZDE.

Neskutečně strhující a zajímavá první třetina nabídla na obou stranách velké množství šancí a především gólů. Padlo jich hned pět, o jeden byl šťastnější hostující tým. Ten začal v Brně zostra. Běžela 34. vteřina a Tomáš Marcinko našel před bránou odražený kotouč a poslal jej do sítě - 0:1. Na vyrovnání se čekalo do 5. minuty. To si Vojtěch Němec převzal kotouč zpoza brány, ukázal své šikovné ruce a bekhendem poslal puk do brány - 1:1. A o dvě minuty později bylo v DRFG Areně ještě veseleji. Kometa sehrála parádní přesilovkový vzorec a po rychlém ťukecu se svižnou ranou prosadil Tomáš Vincour - 2:1.

Gólové dostihy pokračovaly i nadále. Uběhly další dvě minuty a střela Zbyňka Irgla z levého kruhu znamenala vyrovnání. A to běžela teprve 9. minuta a stav byl 2:2. Šance se přelévaly na obou stranách, ale šťastnější v zakončení byli v 16. minutě hosté. K odraženému touši se dostal Tomáš Marcinko a bylo to 2:3. První dějství nabídlo parádní hokej a výborné tempo, o gól lépe na tom byli však Oceláři.

Vyrovnávací gól Vojty Němce, který překonal bekhendem Hrubce. Foto: Roman Kantor.

I ve druhé periodě se hrál aktivní útoční hokej. Kometa mohla záhy po startu vyrovnat. Hned ve trojité tutovce byl Hynek Zohorna, který nejprve trefil před sebou stojícího obránce, poté orazítkoval tyč a třetí střelu chytil Hrubec. Za polovinou duelu jeli v oslabení na třineckého brankáře Erat s Káňou, druhý jmenovaný ale trefil jen Hrubcův beton. Třinec nakonec svou čtyřminutovou přesilovku využil, z pravého kruhu napřáhl Erik Hrňa a po potvrzení videorozhodčího byl gól uznán - 2:4.

Kometa se chtěla kontaktní brankou vrátit zpátky do hry, ale rána Štencela orazítkovala břevno třinecké brány. Další tyč, ale bohužel žádná změna ve skóre. Do šaten se tak odcházelo za příznivějšího stavu pro tým Václava Varadi.

Druhá polovina třetí části nabídla pro fanoušky další skvělé hokejové menu, ostatně jako po celý páteční mač. Nejprve to začalo šancí Vojtěcha Němce, který jel sám na Hrubce, zkusil na něj blafák, ale neuspěl. Kometa však ukázala, že se umí vzepřít osudu a dohnat dvoubrankové manko. Nejprve snížil po krásném pasu Erata útočník Jan Hruška, aby v čase 57:24 po dalším skvostném pase Martina Erata vyrovnal Ondřej Němec - 4:4! Parádní představení obou týmů vygradovalo až do prodloužení, respektive nájezdů. V nich uspěli Martin Růžička, Alex Mallet a rozhodující branku si připsal Tomáš Svoboda - 5:4.

KOM Kamil Pokorný: Myslím, že nás poznamenal gól v první minutě. Oceláři odehráli výborné utkání, z obou stran vynikající zápas musel diváky bavit. Defenzíva z pohledu trenéru asi nebyla top, za stavu 2:3 jsme dali tyčku, břevno, obracely se karty, soupeř využil přesilovku a zvýšil na 4:2, o to více si cenníme výsledku. Tým ukázal sílu, kluci dokázali srovnat a v nájezdech otočit skóre. Soupeř hrál výborně a o to více si dvou bodů vážíme.
TRI Václav Varaďa: Myslím si, že na první kolo to bylo utkání s výbornou kulisou, nábojem, samozřejmě nás mrzí, že to nedopadlo lépe, měli jsme náskok, více ze hry ve třetí třetině a domácí jsme k ničemu moc nepustili. Sami jsme jim naopak dělali problémy v pásmu. Utkání zlomilo nejspíše vyloučení při naší přesilovce, malinko jsme zaváhali a domácí snížili. Potom zabrali. Gratuluji domácím, je to skvělý tým a ne nadarmo loni vyhráli titul.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně