Zaťovič sestřelil Liberec hattrickem, Kometa se vrací do čela extraligy!

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 6. Zaťovič (Haščák), 15. Štencel (M. Erat, Nečas), 23. Nečas (M. Kvapil), 39. Zaťovič (Trška), 56. Zaťovič (V. Němec, Gulaši) – 60. Ordoš (Vantuch). Rozhodčí: Hradil, Souček – Gerót, Hynek. Vyloučení: 10:8, navíc Káňa, Malec, Vlach, Lakatoš 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7543. Střely na branku: 25:45. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
HC Kometa Brno: Vejmelka – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Zábranský – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Dočekal – Vincour, Hruška, H. Zohorna – Novák.
Bílí Tygři Liberec: Lašák (21. Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš – L. Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, Bartovič – Ordoš, Vantuch, J. Stránský – Vlach.

B r n o – Neuvěřitelná podívaná čekala na fanoušky modrobílého celku, kteří si v neděli večer našli cestu do brněnské DRFG Areny. Kometa porazila Bílé Tygry z Liberce a připsala si další tři body na své konto, čímž se po dvou dnech vrátila na čelo extraligové tabulky! Hattrick si připsal forvard Martin Zaťovič, který tak řídil společně se skvěle chytajícím Vejmelkou vítězství nad loňským mistrem.

Co zajímavého přinesl duel s Libercem?

• První extraligový start má na kontě Matěj Novák, který si připsal i dvě střely!
  • Martin Nečas si připsal dva body za gól a asistenci
  • Kometa se po vítězném utkání posunula zpět na první místo v tabulce Tipsport extraligy
  • Rozhodčí celkem rozdali 76 trestných minut, modrobílé barvy bránili pěstmi Martin Erat, Jan Káňa a Tomáš Malec

Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského se hned od úvodu museli bránit aktivnímu vstupu do utkání v podání libereckých Bílých Tygrů. Ti zaskočili Brňany už od první minuty, když nedávali jihomoravanům příležitost vydat se do útoku a naopak je zaměstnávali častými střeleckými pokusy směr Vejmelkova klec. Z dobrého úvodního tlaku však hosté nedokázali těžit a radost tak přišla na druhé straně kluziště a na ochozech DRFG Areny. Marcel Haščák poslal parádní pas Martinu Zaťovičovi a brněnský střelec tváří v tvář Lašákovi zamířil přesně do šibenice – 1:0. Pak dostali oba celky příležitost přesilové hry, jak domácí, tak hosté však nedokázali této výhody patřičně využít. Druhou branku přidali hokejisté Komety v patnácté minutě, kdy Jan Štencel využil Eratovy nabídky v podobě střílené přihrávky a usměrnil kotouč za Lašákova záda – 2:0.

Druhá dvacetiminutovka nabídla divákům v brněnském svatostánku náramnou podívanou. Už po necelých třech minutách mohl zvedat ruce nad hlavu Martin Nečas, který využil skvělé přihrávky od Marka Kvapila – 3:0. V dalším průběhu se podařilo oběma celkům spálit několik dobrých šancí, na což však asi všichni přítomní zapomněli v třicáté osmé minutě, kdy se na ledě strhla řetězová reakce. Po ataku na Martina Nečase se jel svého spoluhráče zastat Martin Erat, který v bitce povalil na zem Jelínka. Následně si to pěstmi vyříkali Tomáš Malec s Jaroslavem Vlachem. Po cestě na trestnou lavici se mohl ještě Malec ohlédnout na parťáka Káňu, který se do sebe pustil s Lakatošem a útočník s dvaadvacítkou na zádech přetáhl soupeři dres přes hlavu.

Všichni aktéři pak usedli na trestnou lavici, která přestávala kapacitně stačit. Navíc ani ne minutu po bitkách se provinil nedovoleným bráněním Lukáš Krenželok a byl tak už čtvrtým hráčem na trestné lavici Bílých tygrů. Radost na střídačku domácího mužstva přinesl podruhé v utkání Martin Zaťovič, který při hře ve čtyřech propálil padajícího Willa z prostoru pravého kruhu a poslal domácí do čtyřbrankového vedení.

Po přestávce se už hráči obou celků uklidnili a bitky nahradily další pohledné akce. Na to nejlepší si museli ale diváci na ochozech brněnského stadionu počkat do šestapadesáté minuty, kdy se ujal puku ve středním pásmu Martin Zaťovič, prodral se do útočného pásma a jeho střela do horního růžku znamenala velké množství čepic na ledě. Prosadil se totiž potřetí v utkání a připsal si tak hattrick. Čisté konto smazal Vejmelkovi sedmnáct sekund před koncem utkání Jan Ordoš, který po Vantuchově střele dostrkal puk za záda brněnského brankáře.

Hosté tak na sever Čech putují bez bodového zisku, naopak Kometa si na své konto připsala plný počet a opět se tak vrací na první příčku extraligové tabulky.

Mládí v akci

Hlavní kouč Libor Zábranský opět vsadil na dravé mládí. Do akce opět poslal Martina Nečase mezi křídla první formace Martina Erata a Marka Kvapila. Mladík s obrovským talentem si připsal dva body za vstřelenou branku a asistenci a na ledě strávil čtrnáct minut a jednadvacet sekund. V obraně hned několikrát naskočil Libor Zábranský, který si připsal střelu na bránu a na ledě bruslil po dobu necelých sedmi minut. Extraligovou premiéru si připsal Matěj Novák, který se dostal ke dvěma střelám a na ledě strávil téměř stejně času, jako Libor Zábranský.

KOM Petr Haken: My jsme se ze začátku dostali dost pod tlak, výborně chytal Karel Vejmelka, což bylo rozhodující, na začátku nás hodně podržel. Po celou dobu zápasu jsme nedominovali tak, jak vypadá výsledek. Pro všechny to byl kvalitní zápas a musím vyzdvihnout výbornou práci v defenzívě. Měli jsme spoustu zblokovaných střel a hráči si vítězství zasloužili.
LIB Filip Pešán: Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, což se nám relativně dařilo, měli jsme šance. Nemyslím si, že bychom byli horší tým, byť tomu výsledek neodpovídá. Dostali jsme velkou lekci z produktivity domácích, kteří hrají ve velké pohodě. V závěru jsme se ještě nadechli a podařilo se nám dát alespoň branku.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně