První finále patří Zlínu, který v play-off vyhrál popáté za sebou

Aukro Berani Zlín - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 7. Marušák (Leška, Köhler), 15. Balaštík (Köhler, Zámorský), 36. Honejsek (Melenovský). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7000. Střely na branku: 15:34 Průběh utkání: 3:0. Hráči utkání: Libor Kašík - Tomáš Svoboda. Stav série: 1:0.
Aukro Berani Zlín: Kašík – Zámorský, Kotvan, Horák, Marušák, Řezníček, Matějíček – Veselý, Čajánek, Honejsek – Köhler, Leška, Balaštík – Kubiš, Melenovský, Ondráček – Čech, Holík, Okál – P. Sedláček.
HC Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Miller, Kempný, Kováčik, Dlapa, Kuboš, Dujsík – Pivko, Čermák, Zohorna – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Hruška, Koreis, J. Svoboda – Burian, Mrázek, Vondráček – Raška

Z l í n – Patnáct střel stačilo Zlínu k tomu, aby vyhrál první finále. V podstatě dvěmi góly v první periodě rozhodl o celém osudu čtvrtečního mače. Třetí pojistku ještě před koncem druhé třetiny přidal Honejsek a bylo takřka hotovo. K tomu všemu přispěl skvělým výkonem brankář Kašík, jenž pochytal všech čtyřiatřicet střel.

První finálový zápas nabídl slibný začátek. Kometa nastoupila s Trvajem v bráně a úvod z její strany nebyl vůbec špatný. Herně byli Brňané lepší a tlačili se víc před Kašíka, jenže v sedmé minutě přišla chyba hostů, když jich na hřišti byla hned šestice. Za šest vteřin přišel trest, od modré napřáhl Jiří Marušák a jeho střela těsně nad ledem zapadla za Trvajova záda. Ten si do té chvíle nesáhl vůbec na puk – 1:0.

Další obrovskou šanci měl Holík, který si od pravého mantinelu najel před brněnskou bránou, ale těsně ji minul. Kometa pak dostala k dispozici přesilovku, největší šanci měl Jan Hruška, který z mezikruží netrefil poloprázdnou klec. Běžela patnáctá minuta a výsledek se měnil na druhé straně. Köhler nahodil kotouč do chumlu těl před bránou, kde byl připraven na důraznou dorážku Jaroslav Balaštík - 2:0.

Čtyřicetiletý veterán v brněnské bráně si v první třetině připsal pouze pět zákroků. Zatímco mladý Kašík musel osmkrát zasahovat. Nejhůř mu bylo po pumelici Čermáka, který z mezikruží jen těsně minul zlínskou klec. Gól do šatny tak Kometa nedala a odcházela si odpočinou za nepříznivého stavu 2:0.

Druhá třetina probíhala ve stejném duchu, jako ta první. Kometa hrála, Zlín trpělivě čekal na chyby. Nikam se zbytečně netlačil, a když byla možnost, nebezpečně zahrozil. Jako v případě Káni, který chybnou rozehrávkou dostal do tutovky Ondráčka, jehož střelu Trvaj dokázal vytěsnit mimo tři tyče. Kašík chytal od začátku duelu výborně, hosté byli opět střelecký aktivnější, ale nedokázali na talentovaného gólmana vyzrát. Jako kupříkladu Jakub Svoboda, jehož rána skončila v lapačce Kašíka.

Čtyři minuty před koncem třetiny zaváhala Kometa v obranném pásmu, Melenovský vyhrál souboj a přihrál přesnou přihrávkou na Antonína Honejska, který střelou na vzdálenější tyč zakončil přesně za Trvajova záda. V závěru ještě mohl korigovat výsledek opět Jakub Svoboda, ale Kašíkův semafor byl přímo exkluzivní. Brno hrálo, Zlín dával góly. Výsledek po čtyřiceti minutách hovořil jasně, 3:0.

Poslední třetinu opět hrála lépe Kometa, která přestřílela svého soka 16:2, k brance fantasticky chytajícího Kašíka to však nevedlo. Ten svou bránu zavřel i ve dvojnásobném oslabení a i díky jeho výkonu si připsalo PSG první vítězství. Nejblíže ke korigující brance byl Tomáš Svoboda, ale vylámal si na něm několik svých zubů. Kometa tak má v pátek rozhodně co zlepšovat.

ZLN Juraj Jurík: Pomohl nám úvodní gól, který nás nakopl. Herně bylo Brno o něco lepší, dokonce nás vyrázně přestřílelo. Nás však podržel výborným výkonem Libor Kašík. Zítra to bude úplně jiný zápas, musíme se na něj připravit. Soupeř bude hrát určitě jinak.
KOM Martin Pešout: Nám se klasicky nepovedla první třetina. Herně to utkání z naší strany nebylo špatné, ale po vlastních chybách jsme soupeře nastartovali. Ten je známý svou hrou, kterou praktikoval celý zápas a nám se přes ni nedařilo prosadit. Co k tomu říct, měli jsme čtyřiatřicet střel, a když z toho nedáte branku, není co řešit.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně