Rozhodlo, že jsme v první třetině nepřidali další góly, myslí si Jan Káňa

Rozhodlo, že jsme v první třetině nepřidali další góly, myslí si Jan Káňa
 

B r n o – Po třetím zápase finálové série mezi Kometou a Zlínem je celek z jihu Moravy krůček od hořkého konce jinak úspěšné sezóny. Brňané nezvládli ani duel na domácím ledě a se Zlínem padli 1:4. Přesto úvod utkání jim vyšel na jedničku, již v patnácté vteřině hry překonal Kašíka Pivko a postaral se o první gól Komety ve finálové sérii. Další branky ale domácí nepřidali a museli skousnout třetí prohru v sérii.

 

Úvod zápasu jste tentokrát měli výborný, po patnácti vteřinách jste vedli 1:0. Byl hlavní kámen úrazu, že jste nepřidali další branky?
Je to tak. Celou první třetinu jsme měli tlak, byli jsme nastěhovaní u nich ve třetině. Vyslali jsme také několik nebezpečných střel, oni pak jednou bouchli na modré do puku, nešťastně se to odrazilo na brankovišti k volnému hráči, který srovnal na 1:1. To je uklidnilo, začali znovu hrát svoji těžce prostupnou obranu a my už se nedokázali prosadit. Místo toho abychom první třetinu vyhráli 3:0, bylo to 1:1 a muselo se hrát znovu od začátku.

Museli jste měnit v průběhu zápasu svoji hru, abyste dosáhli další branky?
Snažili jsme se hrát to, co jsme praktikovali celý rok. Teď to možná vypadá, že se snažíme honit puky po rozích, vše je ale způsobené tím, že nám to nelepí, nic se nám neodrazí na hokejku. Navíc Zlín nás svoji skvělou obranou jednoduše do šancí nepustí.

Musíte hodně improvizovat, když se vám nedaří osvědčené ofenzivní taktiky?
Nic jiného nám ani nezbývá. Snažíme se dát gól, když to ale nejde takhle, musíme to zkoušet jinak.

Je hodně frustrující bilance jednoho gólu ze tří zápasů?
Určitě z toho nadšení nejsme, ale co se dá dělat. Jejich gólman chytá dobře, nám se nic neodrazí na hokejku. Do dalšího duelu nám nezbývá nic jiného než věřit, zakousnout se do nich a už kvůli divákům to zkusit nějak uplácat.

Zmiňujete jako zatím rozhodující faktor této série štěstí. Naleznete ještě nějaký další?
Ani nevím. Někdy se říká, že kdo nemá štěstí, nemá na to, aby vyhrál. My ho měli proti Spartě, teď to vypadá, že jsme si ho vybrali všechno. Snad tomu tak není a snad na něj ještě v úterý narazíme. Jinak nevím, jak si vysvětlit, že jim střela přes naše hráče proletí a odrazí se přímo na hokejku dalšímu zlínskému hokejistovi. My tam pak stojíme tři a lítá nám to na nohy nebo úplně někam jinam.

Dá se na Zlín vůbec něco vymyslet, když jen pozorně brání střední pásmo?
Vymýšlíme už třetí zápas, stále ale nic. Na to se však musíme do dalšího zápasu vykašlat, znovu na ně od začátku vletět a doufat, že v první třetině dáme třeba více gólů. Zlín to pak bude muset otevřít, což by nám mohlo vyhovovat. Hlavně bych neřekl, že jsme tentokrát odehráli nějaký špatný zápas. Zlín jsme měli pod tlakem, stříleli jsme, bylo tam vše až na ty branky.

Přijde vám Zlín těžší soupeř než Sparta?
Zatím to tak vypadá. Zlín si jde za vítězstvím, hraje účelný hokej, který na nás zatím funguje. Nám nezbývá nic jiného než věřit, že s výsledkem ještě něco uděláme.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál